فودکس ایران

بهترین برند نوشیدنی در ایران

4 دقیقه
بهترین برند نوشیدنی در ایران
1

نوشیدنی‌های ایرانی به‌اندازه غذاهای ایرانی متنوع هستند. حال ممکن است این تنوع بر اثر طعم یا از نظر مواد اولیه به‌کاررفته در آن ایجاد شده باشد. نوشیدنی‌ها در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. با افزایش جمعیت و تغییر در سبک زندگی، گروه‌های صنعتی روی کار آمدند تا به‌صورت انبوه شروع به تولید نوشیدنی کنند. این نوشیدنی‌ها شامل آبمیوه، نوشیدنی‌های کافئین‌دار، لبنی و نوشابه می‌شود. ما در این قسمت از مجله فودکس قصد داریم تا بهترین برند نوشیدنی در ایران را بررسی کنیم. به دلیل گستردگی و تنوع بالا نوشیدنی‌ها، این مبحث را در چهار دسته نوشیدنی‌های لبنی، آبمیوه، نوشابه و نوشیدنی‌های کافئین‌دار تحلیل می‌کنیم. اگر این موضوع برایتان جالب‌توجه است، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برترین برند نوشابه در ایران

نوشابه یکی از نوشیدنی‌های شیرین غیرالکلی است که از ترکیب عصاره میوه یا اسانس‌های خوراکی به همراه آب و دی‌اکسیدکربن تولید می‌شود. اولین و برترین شرکت تولیدکننده نوشابه در ایران شرکت و برند زمزم است که یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های نوشابه‌سازی در غرب آسیا است. محصولات این برند شامل کولا، لیمو، پرتقال، لیموناد، آب‌معدنی، نوشیدنی انرژی‌زا و ماءالشعیرهای غیرالکلی است. برندهای خوشگوار و بهنوش در کنار برند زمزم از دیگر نام‌های تجاری نوشابه‌سازی در ایران هستند که در بالاترین رده‌ها قرار می‌گیرند. درصورتی‌که علاقه دارید با شرکت‌‌های نوشابه‌سازی در ایران بیشتر آشنا شوید، مقاله مربوط به آن را بخوانید.

ماءالشعیر حاصل عصاره جوانه جو است که به همراه اسانس‌ها خوراکی یا افشره‌های میوه‌ای طعم‌دار می‌شود. برترین برند ماءالشعیر ایرانی برند بهنوش است که در بازارهای جهانی جایگاه خوبی را برای خود ایجاد کرده است. برندهای ایستک، جوجو، دلستر، عالیس و شمس از دیگر برندهای معروف ماءالشعیر  ایرانی هستند که پس از برند بهنوش قرار می‌گیرند.

بهترین برند نوشیدنی در ایران

برترین برند آبمیوه در ایران

آنچه از نام این نوشیدنی به ذهن می‌رسد عصاره‌ای است که از فشردن میوه‌ها به دست می‌آید؛ اما آبمیوه‌های صنعتی حاصل ترکیب کنسانتره، آب‌میوه و مواد افزودنی دیگر می‌شود. برندهای سان استار، سن ایچ، ساندیس و تک‌دانه برترین نام‌های تجاری تولیدکننده آبمیوه در ایران هستند که محصولات خود را به کشورهای همسایه و خاورمیانه صادر می‌کنند.

با لیست شرکت های تولیدکننده نوشیدنی در ایران در مقاله‌ای به همین نام آشنا شوید.

برترین برند نوشیدنی کافئین‌دار در ایران

به‌طورکلی نوشیدنی‌های انرژی‌زا را به‌راحتی می‌توانیم در دسته نوشیدنی‌های کافئین‌دار قرار دهیم. این نوشیدنی‌ها شامل شکر، عصاره‌های گیاهی، تورین، اسیدهای آمینه و کافئین می‌شود. چشیدن این نوشیدنی به ورزشکاران، نوجوانان و بزرگسالان توصیه می‌شود. برترین برند نوشیدنی کافئین‌دار در ایران، برند بلک‌ولف است که تنها نوشیدنی انرژی‌زا تماماً ایرانی است. این برند به‌صورت تخصصی در زمینه تولید نوشیدنی‌های انرژی‌زا فعالیت دارد. در کنار برند بلک ولف نشان‌های تجاری دیگری مانند بهنوش، زمزم، نارون و ایستک نیز نوشابه انرژی‌زا تولید می‌کنند.

برترین برند نوشیدنی لبنی در ایران

اگر بخواهیم نوشیدنی‌ها را در دو دسته جداگانه تقسیم‌بندی کنیم؛ دو زیرگروه لبنی و غیرلبنی یکی از ملموس‌ترین دسته‌بندی‌ها است. دوغ از برترین نوشیدنی‌های لبنی ایرانی است که چند شرکت با نام‌های تجاری مختلف مشغول به تهیه آن هستند. دوغ عالیس برترین برند نوشیدنی لبنی در ایران است که به تولید انواع دوغ، شیر، شیرهای طعم‌دار، آبمیوه گازدار، ماءالشعیر و نوشابه مشغول است. از قدیمی‌ترین برندهای تولیدکننده دوغ در ایران نام گلپایگان و آبعلی در بین عموم مردم بسیار شناخته شده است. در کنار برند عالیس شرکت‌های کاله، بهنوش، چوپان، پگاه، خوشگوار و رامک قرار می‌گیرند که در نوع خود از بهترین برندهای نوشیدنی لبنی در ایران‌ هستند.

در مقاله بهترین برند لبنیات در ایران بیشتر به این موضوع پرداختیم.

بهترین برند نوشیدنی ایرانی شناخته شده در جهان

شرکت بهنوش یکی از قدرتمندترین شرکت‌های تولیدکننده نوشیدنی در ایران بوده که بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده است. این گروه غذایی در سال ۱۳۴۵ تأسیس شد و در حال حاضر ۲۲۰ نوشیدنی در دسته نوشیدنی‌های لبنی، آبجو، آب، آبمیوه، آبمیوه گازدار، نوشابه، نوشیدنی انرژی‌زا و نوشیدنی میوه‌ای مشغول به کار است. شرکت بهنوش مقام برترین برند ماءالشعیر ایرانی را به خود اختصاص داده است.

بهترین برند نوشیدنی در ایران

برندهای معروف نوشیدنی دنیا را می‌شناسید؟

بهترین برند نوشیدنی ایرانی

اگر بخواهیم علاوه بر برند بهنوش و سایر برندهای نام‌برده، نشان‌های تجاری دیگری را به‌عنوان بهترین برند نوشیدنی ایرانی به شما معرفی کنیم، باید موارد زیر را نام ببریم:

پگاه

شرکت صنایع شیر ایران که عموم مردم آن را با نام تجاری پگاه می‌شناسند، یکی از معروف‌ترین برندهای نوشیدنی ایرانی است که در سال ۱۳۳۳ به‌عنوان نخستین کارخانه شیر پاستوریزه روی کار آمد. با گذر زمان و افتتاح ۶ کارخانه دیگر، محصولات این مجموعه به انواع شیر، شیرکاکائو، ماست، دوغ، بستنی، پنیر، کره و کشک گسترش پیدا کرد.

سن ایچ

یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پیوسته گروه عالیفرد، مجموعه سن ایچ است که در سال ۱۳۵۶ فعالیت خود را آغاز کرد. بسیاری از افراد این برند را به‌واسطه آبمیوه‌های معروف آن می‌شناسند؛ درحالی‌که سن ایچ انواع مختلفی از دوغ، موکتل، کنسانتره، نوشیدنی گازدار و اسموتی را در طعم و مزه‌های گوناگونی تولید می‌کند.

تک‌دانه

شرکت کشت و صنعت تک‌دانه که با نام تجاری تک‌دانه شناسایی می‌شود، یکی از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده آبمیوه در شمال غرب ایران است. این مجموعه در سال ۱۳۶۲ برای اولین‌بار شروع به کارکرد.

رانی

رانی یکی از برندهای معروف نوشیدنی در ایران و خاورمیانه است که انواع آبمیوه و کوکتل را تولید می‌کند. خشت اولیه این برند در سال ۱۲۸۴ گذاشته شد و در طی این سال‌ها پیشرفت چشمگیری داشته است.

حرف آخر

با مطالعه این مقاله دانستیم که به علت تنوع بالا نوشیدنی‌ها نمی‌توانیم تنها یک برند خاص را معرفی کنیم. به همین منظور دسته‌های مختلفی از نوشیدنی را باهم بررسی کردیم که شامل نوشیدنی‌های کافئین‌دار، نوشابه، آبمیوه و نوشیدنی‌های لبنی شد. علاوه بر این‌ها، بهترین برندهای نوشیدنی در ایران را معرفی کردیم و متوجه شدیم چه سهمی از بازارهای داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده‌اند. ما در مقاله بهترین برند نوشیدنی در ایران از مجله فودکس به بسیاری از سؤالات مربوط به این حوزه پاسخ دادیم. درصورتی‌که این مقاله برایتان جالب‌توجه بود، لطفاً با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

برترین برند تولیدکننده دوغ کدام شرکت است؟

برند عالیس از برترین برندهای دوغ و مواد لبنی در ایران است که انواع مختلفی از دوغ را تولید می‌کند.

کدام برند نوشیدنی ایرانی در جهان شناخته شده و مطرح است؟

برند بهنوش با تولید انواع نوشابه، آبمیوه و آبجو جزو برندهای مطرح ایرانی در جهان است. همچنین مقام بهترین برند نوشیدنی در ایران متعلق به شرکت بهنوش است.

بهترین برندهای نوشیدنی در ایران چه نام دارند؟

بهنوش، عالیس، سان استار، زمزم، بلک ولف، پگاه، گلشن و سن ایچ نمونه‌هایی از بهترین برندهای نوشیدنی در ایران هستند.

اشتراگ گذاری مطلب

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *