پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

لیست شرکت‌های تولیدکننده پنیر پیتزا

4 دقیقه
لیست شرکت‌های تولیدکننده پنیر پیتزا

پنیر پیتزا یکی از مواد اولیه‌ای است که در انواع غذاهای فوری و فست‌فودها استفاده می‌شود. تولیدکنندگان زیادی در تولید این نوع پنیر در ایران نقش دارند. در این قسمت از مجله فودکس لیستی از کارخانه‌های تولیدکننده پنیر پیتزا در ایران را بررسی خواهیم کرد. اگر برای راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید به بانکی از این شرکت‌های تولیدکنندگان پنیر پیتزا نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً مقاله پیش رویتان را مطالعه کنید. چراکه نکات مهمی را در این زمینه بررسی خواهیم کرد.

شرکت‌های تولیدکننده پنیر پیتزا در ایران

شرکت‌هایی که در ادامه از آن‌ها نام خواهیم برد در خط تولید خود مشغول به فراوری پنیر پیتزا هستند. برخی از این مجموعه‌ها فقط پنیر پیتزا تولید می‌کنند و برخی دیگر در کنار انواع دیگر از مواد لبنی، این ماده غذایی را هم تولید و روانه بازار می‌کنند.

1. دالیا

دالیا تولیدکننده پنیر پیتزا

یکی از معروف‌ترین شرکت‌های تولیدکننده پنیر پیتزا در ایران مربوط به صنایع غذایی دالیا است. این برند از همان ابتدای تولید به صورت کاملاً تخصصی به عرصه تولیدکنندگان پنیر پیتزا کم‌چرب و کم‌نمک ورود پیدا کرد. دالیا فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ در شهر مشهد آغاز نمود و تاکنون توانسته انواع مختلفی از پنیر پیتزا، موزارلا، تاپینگ و محصولات دیگری را تولید کند.

2. برند ۲۰۲

شرکت صنایع غذایی پاک تلیسه که بسیاری‌ها آن را با نام ۲۰۲ می‌شناسند در سال ۱۳۵۸ به صورت تخصصی وارد حوزه تولید مواد پروتئینی و فراورده‌های گوشتی شد. استفاده از خط تولید پیشرفته، مواد اولیه مرغوب، نوآوری و نیروی انسانی متخصص نقاط پیشرفت مجموعه ۲۰۲ بود. از این رو برند ۲۰۲ توانست سهم قابل‌توجهی از بازارهای داخلی و چند بازار خارجی را به دست بیاورد. پنیر پیتزا، برگر، کره، بیکن، پیتزای آماده، سوسیس، کالباس و غذاهای آماده نمونه‌ای از تولیدات شرکت پاک تلیسه است.

3. برند ۲۰۶

شرکت صنایع غذایی صدف ایوانکی با نشان تجاری ۲۰۶ در استان سمنان در سال ۱۳۸۲ با هدف رفع نیاز لبنی کشور افتتاح شد. ۲۰۶ انواع مختلفی از پنیر پیتزا، موزارلا، تاپینگ، خمیر پیراشکی، خمیر یوفکا، خمیر پیتزا و غذاهای آماده را روانه بازارهای داخلی می‌کند.

4. کاله

یکی از صدها محصولات تولیدی برند کاله پنیر پیتزا آن است. کاله در سال ۱۳۶۶ در شهر آمل شروع به فعالیت کرد. این برند چندین مواد غذایی لبنی را در طعم‌های مختلف تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌کند. انواع سس، بستنی، ماست، کره، پنیر، پنیر پیتزا و موزارلا از جمله تولیدات برند کاله است.

5. مانی ماس

پنیر پیتزا مانی ماس

شرکت شیر پاستوریزه ارمغان که با نام تجاری مانی ماس محصولات خود را در بازارهای مختلف به فروش می‌رساند، برای اولین بار در سال ۱۳۶۶ برند خود را به طور رسمی ثبت کرد. مانی ماس با تجهیز کردن خط تولید خود در سال ۱۳۷۹ شروع به تولید انبوه فراورده‌های لبنی از جمله پنیر پیتزا، موزارلا، پنیر صبحانه، کره و ماست کرد.

6. رامک

رامک از دیگر تولیدکنندگان پنیر پیتزا است که در کنار باقی محصولات خود پنیر پیتزا تولید می‌کند. رامک فعالیت خود را از سال ۱۳۷۶ در شهر شیراز شروع کرد. این برند انواع پنیر صبحانه، پنیر پیتزا، کره، خامه، محصولات پودری و چندین فراورده لبنی را تولید می‌کند که در بازارهای مختلفی در کشور عرضه می‌شود.

7. برند ۹۵۹۵

برند ۹۵۹۵ برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات لبنی آغاز کرد. ۹۵۹۵ با بهره‌گیری از تکنولوژی مدرن و خط تولید مجهز توانست انواع گوناگونی از پنیر پیتزا، نان پیتزا، خمیر پیراشکی و خمیر یوفکا را تولید کند. محصولات این برند امروزه در فروشگاه‌های سراسر کشور به فروش می‌رسد.

8. شیرآوران

گروه صنایع غذایی شیرین گندمک توس در سال ۱۳۹۰ با هدف تولید محصولات لبنی وارد دنیای رقابتی شد. انواع پنیر پیتزا، خمیر پیراشکی، نان پیتزا، سیب‌زمینی و غذاهای آماده نمونه‌ای از محصولات گروه غذایی شیرین گندمک توس است که با نام شیرآوران در بازارهای داخلی و خارجی به فروش می‌رسد.

9. چناران

یکی از تولیدکنندگان پنیر پیتزا در ایران، گروه فراورده‌های لبنی چناران در شهر مشهد است که برای اولین بار در سال ۱۳۶۶ به صورت تخصصی وارد حوزه مواد لبنی شد. چناران طیف گسترده‌ای از پنیر پیتزا را برای صاحبان رستوران‌ها و مصرف‌کنندگان خانگی تولید می‌کند. این برند با تکیه بر نیروی متخصص، خط تولید مدرن و دانش به‌روز توانسته سهم خوبی از بازارهای داخلی را از آن خود کند.

لیست تولیدکنندگان پنیر پیتزا در ایران

لیست تولیدکنندگان پنیر پیتزا در ایران

شرکت‌هایی که در ادامه از آن‌ها نام می‌بریم در کنار سایر محصولات لبنی مشغول تولید پنیر پیتزا نیز هستند. مانند:

 1. پاک
 2. گلپایگان
 3. شیرین شهد اراک
 4. شاهین شهد خراسان
 5. شام شام
 6. جلگه نیشابور
 7. شگالیو
 8. مطهر
 9. پاک آرا
 10. کوشان
 11. نوشه
 12. شیگل
 13. پنیک
 14. تکین
 15. بوردا
 16. بعثت
 17. ب. آ
 18. آلیما
 19. مهرداد شیر

اگر از طرفداران پنیر پیتزا هستید، حتماً خواندن مقاله انواع پنیر در دنیا برایتان جالب خواهد بود و می‌تواند شما را با انواع مختلفی از این ماده غذایی آشنا می‌کند.

جمع‌بندی

در این مقاله از مجله فودکس با ۹ شرکت تولیدکننده پنیر پیتزا در ایران آشنا شدیم. همچنین تاریخچه و محصولات هر یک از این شرکت‌ها را بررسی کردیم و دانستیم این تولیدکنندگان چگونه به موفقیت فعلی خود رسیدند. در ادامه فهرستی از تولیدکنندگان پنیر پیتزا را آوردیم که در مقیاس‌های کوچک و بزرگ مشغول تولید انواع پنیر پیتزا هستند. اگر تولیدکننده پنیر پیتزا دیگری در ایران می‌شناسید که در لیست ما نیامده است حتما در کامنت‌ها ذکر کنید.

سؤالات متداول

کدام گروه‌های غذایی به صورت تخصصی پنیر پیتزا تولید می‌کنند؟

چناران، ۲۰۲، ۹۵۹۵، شیرآوران و دالیا نمونه‌ای از گروه‌های غذایی هستند که به صورت تخصصی در زمینه تولید پنیر پیتزا فعالیت دارند.

معروف‌ترین شرکت‌های تولیدکننده پنیر پیتزا در ایران چه نام دارند؟

کاله، دالیا، مطهر، شیرآوران، ۲۰۲ و رامک از جمله معروف‌ترین شرکت‌های تولیدکننده پنیر پیتزا در ایران هستند.

گروه غذایی چناران فعالیت خود را در چه سالی و با چه نوع محصولاتی آغاز کرد؟

برند چناران در سال ۱۳۶۶ به صورت تخصصی وارد حوزه مواد لبنی شد و انواع مختلفی از پنیر پیتزا، تاپینگ، موزارلا و سایر مواد لبنی را تولید می‌کند.

 

منابع: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال