پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

بهترین اپلیکیشن‌ های رژیم غذایی

6 دقیقه
بهترین اپلیکیشن‌ های رژیم غذایی

تا چند سال پیش هرکسی برنامه‌ای برای لاغرشدن داشت یا با ورزش شدید، کاهش وزن مشهودی را تجربه می‌کرد یا با رژیم‌های غذایی غیرعلمی به وزن ایده‌آل می‌رسید. چنین مسئله‌ای باعث شد بسیاری از این افراد بعد از مدتی دوباره چاق شده و به‌خاطر رژیم‌های نامناسب سلامت‌شان را به خطر بیندازند.

با پیشرفت علم تغذیه همگام با تکنولوژی روز دنیا حالا شکل همه چیز تغییر کرده است. بسیاری از متخصصان این روزها، اپلیکیشن‌های مختلفی را با کمک برنامه‌نویسان آماده کردند که هم قابلیت کالری‌شماری دارد و هم پیشنهاد پخت غذاهای سالم را برایتان می‌آورد تا در کنار تمرینات مداوم ورزشی، بتوانید بر اساس اصولی مشخص و روندی سالم وزن کم کنید.

اپلیکیشن‌های کاهش وزن خارجی، نمونه مناسب و درجه یک ایرانی کم ندارند. به همین بهانه قرار است درباره چند اپلیکیشن رژیم غذایی و کالری‌شمار ایرانی صحبت کنیم که طی این سال‌ها عملکرد خوبی از خودشان نشان دادند. پس چنددقیقه‌ای با ما همراه شوید.

برنامه اصلاح رژیم غذایی کرفس

مشهورترین اپلیکیشن رژیم غذایی و کالری‌شمار که حداقل نیمی از دوستان و اعضای خانواده ما از آن برای کاهش وزن، اصلاح عادات غذایی و کالری‌شماری استفاده کردند، برنامه کرفس است.

کرفس را شاید بتوانیم مشهورترین اپلیکیشن و برنامه ایرانی برای اصلاح عادت‌های غذایی بدانیم که لیست کاملی از غذاهای ایرانی و خارجی، میان‌وعده‌ها و تنقلات دارد. در نتیجه اگر می‌خواهید بدون مراجعه به پزشک متخصص، عادت‌های غذایی‌تان اصلاح‌کرده و بر اساس نیاز روزانه کالری به بدن برسانید، می‌توانید کرفس را روی گوشی نصب کنید.

این برنامه هنگام ثبت‌نام از شما، یک‌سری اطلاعات مشخص مانند قد و وزن را می‌گیرد تا با توجه به توده بدنی یا همان ibm نشان دهد که آیا در محدوده خوبی هستید یا باید کمی به فکر وضعیت غذاخوردنتان باشید.

رژیم غذایی پیشنهادی، کالری شماری غذا، یادآوری وعده‌های غذایی، دستور پخت‌های سالم و رژیمی همگی از مزایای استفاده از برنامه کرفس است که هم روی اندروید و هم روی ios نصب می‌شود. برای دستور پخت‌های بیشتر و عادت‌های غذایی سالم، علاوه بر مطالب برنامه کرفس، بد نیست که نگاهی هم به مقاله چگونه غذای سالم بخوریم؟ داشته باشید.

برنامه اصلاح سبک غذایی زیره

دومین اپلیکیشن کالری‌ شمار و رژیم غذایی ایرانی، برنامه زیره است که علاوه بر اصلاح عادات غذایی، قابلیت هدف و تارگت‌گذاری هم دارد. به این ترتیب شما اول برنامه را نصب کرده و حساب کاربری می‌سازید. در مرحله بعدی هدفتان مانند افزایش عضلات یا کاهش وزن را برای برنامه مشخص کرده و سپس شروع به استفاده از اپلیکیشن زیره می‌کنید.

با واردکردن اطلاعاتی مانند قد و وزن، روزهای مناسب برای تمرین، هدف‌گذاری نهایی و … اپلیکیشن رژیم غذایی زیره لیستی از بهترین غذاهای کم‌کالری را به شما پیشنهاد داده و در صورت تمایل تمرینات ورزشی، نحوه انجام و روش درست انجام آنها را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. در نتیجه اگر تمایلی هم به حضور در محیط باشگاه ندارید، می‌توانید در خانه یا پارک تمرین کنید. البته بهتر است که برای اطمینان از درست انجام‌دادن تمرین‌ها یا با یک مربی مشورت کرده یا ویدئوهای مربوطه را بارها ببینید تا مطمئن شوید که تمریناتتان را درست انجام می‌دهید. زیره هم مانند برنامه کرفس، یک اپلیکیشن کالری‌ شمار و اصلاح عادات غذایی دقیق و کامل است.

برنامه کالری شمار و لاغری مانکن

همان‌طور که از نامش پیداست، برنامه مانکن قرار است با پیشنهادهای خاص خودش، شما را مثل یک مانکن کند. مانکن یک اپلیکیشن کالری شمار برای اصلاح عادات غذایی و مقابله با پرخوری است که به شما این امکان را می‌دهد با واردکردن خوراکی‌هایتان بدانید در هر وعده چقدر کالری مصرف کردید و بر اساس قد و وزنتان چه میزان کالری مناسب شرایط‌تان است.

شما با استفاده از مانکن می‌توانید برای وزن موردنظرتان هدف‌گذاری کرده، میزان کالری بشقاب غذایتان در هر وعده را محاسبه کرده و برای غذاهای رژیمی جدید یا انجام تمرینات ورزشی از این برنامه کمک بگیرید. در ضمن اپلیکیشن رژیم غذایی مانکن هم گام‌شمار و هم یادآوری برای نوشیدن آب روزانه را دارد تا مطمئن شوید به میزان کافی تحرک داشته و آب نوشیدید. فراموش نکنید که کاهش مصرف آب در طول دوران رژیم به شدت روی سلامت پوست و موی شما مؤثر است و می‌تواند شفافیت پوست را تحت‌تأثیر قرار دهد. اطلاعات بیشتر در این مورد را می‌توانید در مقاله چگونه لاغر شویم؟ بخوانید.

برنامه رژیم غذایی و سالم‌خوری سالما

اپلیکیشن رژیم غذایی سالما یک برنامه اصلاح سبک غذایی بر اساس میزان تحرک و کالری هر غذا است. زمانی که شما از این برنامه استفاده کنید، علاوه بر بهبود سبک زندگی‌تان به حدود 200 حرکت ورزشی و 200 دستور پخت غذا هم دسترسی دارید که برای روزهای شروع چالش لاغری و کاهش وزن حسابی کمک‌تان می‌کند.

در ضمن اگر در طول استفاده از برنامه دچار مشکل شده یا برای طبخ غذاها به مشکل برخوردید، می‌توانید با پشتیبانی سالما تماس بگیرید. اگر هم به دنبال لیست غذاهای سالم و کم‌کالری هستید، پیشنهاد می‌کنم نگاهی به مقاله غذاهای سالم کدامند؟ داشته باشید.

اپلیکیشن رژیم کاهش وزن دوپامین

دوپامین یکی دیگر از اپلیکیشن‌های کالری‌شمار و اصلاح سبک غذای ایرانی است که قرار است برای درست و سالم غذاخوردن به شما کمک کند. در نتیجه اگر می‌‌خواهید هم‌زمان با کاهش وزن، به‌خوبی غذا بخورید تا به جای عضلات بدن، چربی‌هایتان کم شده و حسابی شاداب و سالم بمانید، بهتر است که از اپلیکیشن رژیم غذایی دوپامین استفاده کنید.

 وعده‌هایی غذایی معرفی‌شده در دوپامین شامل پروتئین و کربوهیدرات لازم برای نیاز روزانه است، علاوه بر این برای کسانی که عادات غذایی خاص دارند، غذاهای بدون چربی و … هم با امکان جایگزینی معرفی شده است.

برنامه رژیم غذایی فیتو

آخرین اپلیکیشن ایرانی پیشنهادی ما برای کاهش وزن و درست غذاخوردن، برنامه فیتو است. بعد از اینکه اپلیکیشن رژیم غذایی فیتو را نصب کردید، قد و وزنتان را وارد کنید تا دستور پخت‌های جدید، سبک‌های غذایی مانند فستینگ (8 تا 10 ساعت نوشیدن مایعات برای استراحت کبد) و سایر سبک‌های غذایی مانند وگانیسم یا کتوژنیک به شما معرفی شود.

با استفاده از برنامه فیتو می‌توانید مانند یک فیتنس کار برای کاهش یا افزایش وزن، کاهش چربی و افزایش عضلات و … برنامه‌ریزی کرده و با وعده‌های غذایی سالم رژیم کاملی داشته باشید.

برنامه رژیم غذایی فیتنس پال _ Calorie Counter – MyFitnessPal

بعد از معرفی اپلیکیشن‌های ایرانی، نوبت چند برنامه خارجی است که شاید معروف‌ترینشان را بتوان فیتنس پال دانست.

فیتنس پال معروف‌ترین و پرامتیازترین اپلیکیشن رژیم غذایی و کالری‌شمار خارجی است که از گوگل‌پلی و سایر پلتفرم‌ها قابل‌نصب روی اندروید و ios است. در ضمن این برنامه به اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند و برنامه‌های ورزشی مانند strava هم لینک می‌شود تا هرچقدر کالری در طی تمرین سوزانده باشید، به برنامه غذایی‌تان انتقال داده شود.

این برنامه علاوه بر دستور پخت و کالری غذاها، مانند یک شبکه اجتماعی عمل کرده و این فرصت را به شما می‌دهد تا بتوانید از دستور پخت دیگران استفاده کرده و غذاهای پیشنهادی خودتان را هم برایشان بفرستید.

برنامه رژیم غذایی لایم‌سوم _ lifesum

دومین برنامه رژیم غذایی خارجی پیشنهادی، لایم‌سوم است که هم محیط کاربری آسانی دارد و هم علاوه بر کالری‌شمار، قابلیت تارگت‌گذاری بر اساس قد و وزن کاربر را هم فراهم کرده است.

با استفاده از این برنامه می‌توانید با خیال راحت سالم غذا بخورید، کالری غذاهایتان را حساب کرده و بدون آسیب رساندن به عضلات بدن، وزن کم کنید.

حرف آخر

تا اینجا با بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی ایرانی و دو مورد برنامه کالری شمار خارجی آشنا شدید و حالا می‌توانید بر اساس هدفتان یکی را که مناسب شرایط‌تان است، دانلود کنید.

یادتان باشد که رژیم غذایی به تنهایی تأثیر خاصی در کاهش وزن ندارد؛ بلکه برای اصلاح عادت‌های بد غذایی به شما کمک می‌کند و مانع از مصرف کالری اضافه می‎‌شود. برای رسیدن به وزن ایده‌آل باید در کنار سالم و کافی غذاخوردن حداقلی از تحرک منظم و روزانه را داشته باشید تا هم خوب وزن کم کرده و هم سالم بمانید.

سؤالات متداول

آیا در این برنامه‌ها برای کسانی که رژیم غذایی خاص دارند، پیشنهادی وجود دارد؟

بله! شما در زمان ساخت حساب کاربری، وارد کردن قد و وزن می‌توانید در اطلاعات شخصی گیاه‌خواری، وگانیسم، حساسیت به لاکتوز یا گلوتن و … را مشخص کنید تا برنامه غذایی مناسب‌تان به شما پیشنهاد شود.

اگر اهل دویدن یا دوچرخه‌سواری باشیم، می‌توانیم اپلیکیشن تمرینمان را به برنامه رژیم غذایی متصل کنیم؟

بله! تقریباً تمام اپلیکیشن‌‌های کالری‌شمار، یا قدم‌شمار دارند یا به برنامه‌های ورزشی متصل می‌شوند؛ اما بهترین‌شان فیتنس پال است که مستقیماً به برنامه strava لینک شده و میزان کالری مصرفی طی تمرین را به شما اعلام می‌کند.

آیا در این اپلیکیشن‌ها بهترین پیشنهاد برای قبل و بعد تمرین هم وجود دارد؟

بله! تقریباً تمام اپلیکیشن‌های معرفی‌شده در بالا به‌خصوص زیره و کرفس، برای پیش از تمرین و وعده‌ غذایی بعد از تمرین، برنامه غذایی مناسب، نوشیدنی مناسب و حتی پیشنهاد مصرف پروتئین وی یا مکمل دارند.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال