پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

برگر کینگ؛ این بار با بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست

3 دقیقه

رستوران‌های فست فود، در هسته اصلی خود، نمادهای زندگی مدرن هستند. مشتریان می‌توانند در کمتر از 6 دقیقه و بدون ترک ماشین خود، در هزاران مکان در سراسر کشور یک وعده غذایی خاص بگیرند. اما همانطور که جهان با یک بحران فزاینده زیست‌ محیطی مبارزه می‌کند، مقیاس گسترده زنجیره‌های فست فود این فرصت را فراهم می‌کند تا اقدامات لازم برای شروع مهار زباله‌ها و تقویت پایداری انجام شود.

اینجاست که زنجیره‌های اصلی غذاهای فست فودی هر کدام به‌دنبال سهم خود در مهار این معضلات زیست‌محیطی پیش‌آمده هستند. به‌طور مثال، مک دونالد فروشگاه‌های بدون پلاستیک یا استارباکس یک فروشگاه کاملاً گیاهی را آزمایش می‌کند.

با بررسی رویکرد برندها در کاهش پلاستیک بسته‌بندی محصولات متوجه خیز شرکت‌های بزرگ صنایع غذایی دنیا در جهت توسعه پایدار و حفظ محیط زیست می‌شوید.

برگر کینگ؛ این بار با بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست

برگر کینگ نیز درگیر این معضل بوده است: کمک به رهبری در مسیر توسعه برگرهای گیاهی، حذف اسبا‌ب بازی‌های پلاستیکی در انگلیس و تعهد به آزمایش بسته‌بندی‌های چندبار مصرف.

در کنار همه این‌ها، برگر کینگ، دومین زنجیره برگر بزرگ آمریکا اعلام کرده است که تست‌های خود را در 51 مکان متعلق به شرکت در منطقه میامی آغاز می‌کند: “یک برنامه آزمایشی بسته‌بندی سبز با هدف یافتن راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر برای 8 مورد از پرکاربردترین وسایل ما از جمله چنگال، قاشق، چاقو، نی، در نوشیدنی، مقواهای بسته‌بندی، بسته‌بندی ساندویچ‌های مخصوص (وُپر) و دستمال.”

بسته‌بندی‌های جدید با مقوا‌های بکر غیرسفید قابل‌ بازیافت تولید می‌شود. کارد و چنگال سبز از پلاستیک گیاهی معروف به نام cPLA که می‌تواند در برابر حرارت بالا مقاومت کند، ساخته می‌شود. دستمال‌ها هم 100 درصد فیبر بازیافتی دارند.

برگر کینگ؛ این بار با بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست

یافتن جایگزین برای نی‌های پلاستیکی سنتی یکی از نگرانی‌های مداوم در صنعت غذا بوده است و برگرکینگ می‌گوید که آنها چند راه حل مختلف را دنبال می‌کنند: نی‌های کاغذی، نی‌های گیاهی و در‌های بدون نی. آنها ابراز امیدواری می‌کنند که در نهایت سالانه تا 500 میلیون نی پلاستیکی یک‌بارمصرف از رستوران‌های برگرکینگ ایالات متحده حذف شود.

برند برگر کینگ معتقد است: “این عمل به‌تنهایی به حذف 910 تن گاز گلخانه‌ای در سال منجر می‌شود.”

برگر کینگ همچنین دو نوع جدید از بسته‌بندی محصولات خاص خود را رونمایی می‌کند: یکی که دارای 13درصد کاهش کاغذ است و دیگری که 34درصد کاهش کاغذ را اعمال می‌کند. به نظر این رستوران زنجیره‌ای: “این فرآیند می‌تواند به حذف 500 تا 1500 متر اضافی زباله کاغذ که سالانه در سراسر ایالات متحده تولید می‌شود، کمک کند.”

متیو بانتون، رئیس نوآوری و پایداری برگرکینگ، در اعلامیه‌ای بیان می‌کند: “بسته بندی پایدار سنگ بنای برندهای رستوران ما برای سفر خوب است و این خلبان جدید فرصتی بزرگ برای ایجاد تغییر است. ما نسبت به پیشرفت خود خوش‌بین و نیز متعهد به کاهش ضایعات هستیم تا سهم خود را در ایجاد آینده‌ای پایدارتر ادا کنیم.”

با این حال، برای برخی افراد ممکن است این سوال را ایجاد کند که اگر این راه‌حل‌های بهتر وجود دارد، چرا آنها را به جای فقط یک شهر در فلوریدا، به عموم مردم نمی‌رسانید؟

برگر کینگ اینگونه توضیح می‌دهد که برنامه‌های آزمایشی كوچك‌تر مانند این برنامه “به دریافت بازخورد مستقیم از مهمانان در مورد نحوه اجرای بسته‌ها، ایجاد تغییرات مكرر ما به‌عنوان تأمین‌كننده و ایجاد نقشه راه پیاده‌سازی برای سیستم” کمک می‌کند. آنها اضافه می‌کنند درسی که در میامی می آموزند “برنامه‌های ما را برای بسته‌بندی پایدار در سراسر کشور در سال آینده آشکار خواهد کرد.”

در همین حال، برگر کینگ اعلام کرد که با این نوع بسته‌بندی آزمایشی مذکور  قصد دارد دو شهر دیگر را در این آزمایش سهیم کند و امیدوار است که بتواند پاریس و لندن را به شهرهای هدفی که قبلا اعلام شده؛ از جمله نیویورک، پورتلند و توکیو اضافه کند.

برگر کینگ همچنین اشاره کرد که آنها برای کمک به “احیای این ابتکارات” با شرکت کوکاکولا و کرافت هاینز همکاری کرده‌اند.

برگر کینگ؛ این بار با بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست

لازم به یادآوری است، برگر کینگ (Burger King) با نام مخفف بی‌کی (BK) مجموعه رستوران‌های زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا است که همبرگر شاخص‌ترین محصول آن است. اولین شعبه از مجموعه رستوران‌های برگر کینگ در سال ۱۹۵۴ در میامیِ فلوریدا افتتاح شد و دفتر مرکزی آن نیز در همین شهر واقع است. برگر کینگ مانند مک دونالدز، در بسیاری از کشورهای جهان شعبه دارد.

ساندویچ مخصوص این رستوران، یک نوع همبرگر به نام وُپِر(Whopper) است که با سس مخصوص، خیارشور، کاهو و گوجه و نان همبرگری و… طبخ می‌شود.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال