پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

مرد کالیفرنیایی با خوردن تندترین فلفل جهان رکورد زد!

3 دقیقه
رکورد خوردن تندترین فلفل جهان

مردی به نام گرگوری فاستر در کمتر از 9 ثانیه، 3 فلفل کالروینا ریپر (معروف به فلفل دم عقربی) را بلعید و رکورد جدیدی در گینس به ثبت رساند. با جزئیات این گزارش در مجله فودکس، همراه ما باشید.

شاید لازم باشد قبل از خواندن این مطلب یک لیوان آب یخ یا یک بطری شیر کنار خود داشته باشید یا حتی برای تحمل درد سوزش آن مجبور شوید دست کسی را بفشارید. مردی از سن دیگو کالیفرنیا، به تازگی با قورت دادن سه نیش تاول‌زا از فلفل کالروینا ریپر، در مدت 8 ثانیه و 72 صدم ثانیه، رکورد جدیدی را در گینس ثبت کرد.

به گفته‌ی گینس، گرگوری فاستر این کار را صرفأ به عنوان “یک چالش شخصی” انجام داده است و البته این تمام ماجرا نیست. جالب است بدانید که او برای شکستن این رکورد، در آن بعدازظهر دو بار تلاش کرد و بار اول با شکست مواجه شد. لذا او در یک روز 6 فلفل دم عقربی بلعید. تمام این اتفاق در مرکز خرید بندر سن دیگو برگزار شد و عده‌ای رهگذر به‌صورت تصادفی شاهد ماجرا بودند و ممکن است برخی از آنها از اعماق وجود دلهره و نگرانی این را داشتند که هر لحظه ممکن است، مری و معده این مرد منفجر شود.

این مرد “فلفل‌دوست” کالیفرنیایی در اولین تلاش خود رد صلاحیت شد؛ چراکه نتوانسته بود در مدت زمان مدنظر، فلفل‌ها را به طورکامل قورت دهد. اما او به فاصله کمی بعد از اولین تلاش خود، توانست سه فلفل دیگر را با موفقیت و به سرعت ببلعد و رکورد قبلی این کار را با کاهش یک ثانیه کامل بشکند. رکورد قبلی  با 9.72 ثانیه به نام مایک جک، فردی کانادایی، در گینس به ثبت رسیده بود و رکورد قبل‌تر از آن نیز 10.95 ثانیه بوده است.

چنانچه در مورد تندی فلفل کالروینا ریپر (Carolina Reaper) همچنان مردد هستید، جالب است بدانید که این نوع فلفل رکورد تندترین فلفل جهان را در گینس به خود اختصاص داده است و میزان تندی آن برحسب مقیاس اسکویل (SHU) _ که معیاری برای سنجش تندی فلفل است_ به طور متوسط ​​1,641,183 است. خود فاستر نیز خوردن این نوع فلفل را “مثل خوردن یک کاسه گدازه آتشفشانی” و یا “سطح فراتر از درد” توصیف کرده است.

گرگوری فاستر، که خود صاحب یک شرکت تولیدکننده سس تند است، در جلسات تمرینی خود مدام به فکر داغ‌ و کباب کردن رکوردهای پیشین بود. او به گینس گفت: “هنگام تمرین برای چنین اقدامی، باید مکانیزم و حافظه عضلانی را بیش از سایر موارد در نظر داشت؛ به طور مثال، من وقتی فلفل کوچک و شیرین هم می‌خوردم، برای خودم زمان درنظر می‌گرفتم؛ چراکه می‌خواستم جویدن و بلعیدن فلفل را به پاسخی اتوماتیک تبدیل کنم.”

جای تعجب ندارد اگر بگوییم که تلاش اخیر فاستر، اولین اقدام وی در جهت ثبت رکورد مربوط به خوردن فلفل در گینس نبوده است. او در سال 2016 نیز بلعیدن بیشترین میزان فلفل کارولینا ریپر را در عرض یک دقیقه به نام خود ثبت کرد. فاستر در آن زمان 120 گرم فلفل دم عقربی را در 60 ثانیه خورد. البته او در آن موقع شانس کمتری برای پیروزی داشت و تنها با اختلاف یک گرم از این آتش سوزان، رکورد قبلی را بر خاک زد.

فاستر به منظور رسیدن به صدر جدول چالش فلفل کالروینا ریپر، در اکتبر سال 2020، تصمیم گرفت که 123 فلفل کارولینا ریپر را در یک نشست بخورد. به گفته داوران و حضار اتحادیه سن دیگو، فاستر در این اقدام پس از خوردن 44 فلفل تسلیم شد و بالا آورد. او در این باره گفت:” من فکر می‌کردم که با سرعت خوبی در حال پیشروی هستم، اما بدنم واکنش متفاوتی نشان داد. چیزی که من از این نوع تلاش برای خوردن فلفل یاد گرفتم این است که شما نباید آنچه بدنتان به شما می‌گوید را نادیده بگیرید.”

رهبر لیگ چالش خوردن فلفل کالروینا ریپر (League of Fire’s Reaper Challenge)، هم‌اکنون شخصی استرالیایی به نام گرگ بارلو معروف به “شکم آهنین” است. او موفق به بلعیدن 160 فلفل دم عقربی شد و بااختلاف جشمگیری نسبت به رقیب خود، در جایگاه اول قرار گرفت. این یک رکورد غیررسمی است که شاید هرگز شکسته نشود. حتی اگر کسی بخواهد این رکورد را بشکند، به نظر می‌رسد ما دل و جرأت لازم برای تماشای آن را نخواهیم داشت.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال