پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

خیز کوکاکولا برای توقف فروش نوشابه انرژی‌زا

2 دقیقه

شرکت کوکاکولا در بیانیه‌ای از طریق ایمیل گفت: ” کوکاکولا در حال قطع فروش کوکاکولا انرژی‌زا در آمریکای شمالی است.”

این غول نوشیدنی گفت که تصمیم برای پایان دادن به تولید در حالی صورت می‌گیرد که سبد سهام خود را برای تمرکز بر مارک‌هایی که عملکرد خوبی دارند، ساده می‌کند.

کوکاکولا برای تمرکز بر نوشیدنی‌هایی که در حال رشد هستند و پتانسیل دستیابی به مقیاس وسیع را دارند، به تولید بسیاری از مارک‌ها در سبد محصولات خود پایان داده است. این شرکت مدتی است هرس مارک‌های تجاری را شروع کرده است اما در طی همه‌گیر شدن بیماری کرونا، سرعت آن افزایش یافته است.

سال گذشته برای غول نوشیدنی سال پرمشغله ای بود به‌طوری‌که به تولید تعدادی از مارک‌های معروف خود پایان داد. شرکت آتلانتا اعلام کرد که تولید نوشابه تب (Tab) و آب اودوالا  (Odwalla) را به‌عنوان بخشی از یک برنامه گسترده برای از بین بردن حدود 200 مارک جهانی متوقف می‌کند.

کوکاکولا نوشیدنی‌های امیدوارکننده دیگری نیز دارد، اگرچه در حال پایان دادن به توزیع نوشابه‌های انرژی‌زا در ایالات متحده است.

شرکت کوکاکولا در ژانویه، کوکاکولا با قهوه (Coca-Cola with Coffee) را در ایالات متحده راه‌اندازی کرد و در حال حاضر بر روی مارک تجاری خود با نام تجاری توپو چیکو (Topo Chico)  سرمایه‌گذاری کرده است. آها (AHA)، آب گازدار آن که در مارس 2020 توزیع شد، نیز نویدبخش است. علاوه بر این، کوکاکولا در بسیاری از مارک‌های خود مانند کک رژیمی(Diet Coke)  با طعم‌های جدید نوآوری دارد و کک بدون شکرCoke Zero) (Sugar  همچنان یک نقطه روشن است.

با این حال انرژی‌زای کوکاکولا از بین نمی‌رود. در حالی‌که این شرکت دیگر در آمریکای شمالی حضور نخواهد داشت، شرکت آتلانتا در یک ایمیل گفت که فروش آن در بازارهای منتخب جهان، از جمله اروپا ادامه خواهد یافت.

این احتمال وجود دارد که کوکاکولا دوباره تصمیم بگیرد یک نوشیدنی انرژی‌زا در ایالات متحده معرفی کند، اما در حال حاضر، استفاده از منابع خود برای سرمایه‌گذاری در مارک‌هایی که نوید بیشتری را در مورد مصرف‌کنندگان در دوران پاندومی می‌دهد، عاقلانه است.

اگر بخواهید در دوران کووید 19 در جایگاه خوبی قرار بگیرید، منطقی است که به جای مارک‌هایی که سرعت کار را کاهش می‌دهند و وقت و هزینه ارزشمند را می‌کُشند، روی پیشنهادهایی که بهترین عملکرد را دارند، تمرکز کنید.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال