پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

نوشیدنی‌های کره‌ای کیوت به همراه عکس

6 دقیقه
نوشیدنی‌های معروف کره‌ای

پخش سریال‌های کره‌ای از تلویزیون را می‌توان اولین جرقه ایجاد علاقه‌مندی ایرانیان به فرهنگ کره‌ای دانست. بعد از آن تماشای فیلم‌ها، سریال‌ها و حتی گوش‌کردن به موسیقی کره‌ای در میان نسل جدید طرفداران زیادی پیدا کرده است. بااین‌حال، مردم درباره نوشیدنی‌های معروف کره ای چیز زیادی نمی‌دانند.

یکی از مزایای آشنایی با گردشگری غذا در جهان و مطالعه مقاله در مجله فودکس همین است. شما از طریق سبک غذاخوردن و شناخت نوشیدنی‌ها و غذا‌های معروف یک کشور، درک بهتری از فرهنگ آن کشور پیدا می‌کنید. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم شما را با اسامی نوشیدنی‌های معروف کره ای و عکس نوشیدنی کره ای آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

نوشیدنی‌های گرم کره‌ای

مردم کره از انواع گیاهان و میوه‌ها چای درست می‌کنند. نوشیدن چای در فرهنگ کره جایگاه ویژه‌ای دارد و روزانه چای‌های متنوعی در این کشور درست می‌شود. چای و دمنوش در فرهنگ ایرانی متفاوت است، اما کره‌ای‌ها به همه این نوشیدنی‌ها چای می‌گویند. در ادامه، معروف ترین نوشیدنی های گرم کره ای را به شما معرفی می‌کنیم.

چای اومیجا (Omija tea)

چای اومیجا (Omija tea)

توت اومیجا در زبان کره‌ای به معنی «توت پنج طعم» است. به نظر آنها، اومیجا پنج طعم شیرین، ترش، شور، تلخ و تند را دارد. معمولا این چای به همراه عسل نوشیده می‌شود. چای اومیجا دارای خواص درمانی مختلفی است و به‌محض احساس سرماخوردگی نوشیده می‌شود. در طب سنتی کره نیز بر این باورند که نوشیدن چای اومیجا به درمان کبد کمک می‌کند.

چای سیترون یا یوجا (Yuja cha-Citron tea)

چای سیترون یا یوجا (Yuja cha-Citron tea)

با فرارسیدن زمستان، مصرف چای یوجا رواج بیشتری در میان مردم کره پیدا می‌کند. برخلاف اینکه به این نوشیدنی چای می‌گویند، هیچ برگ گیاهی در این چای وجود ندارد. یوجا مرکباتی شبیه لیمو است و برش‌های آن با شکر و آب جوش خورده می‌شود. نوشیدن چای یوجا یا سیترون به درمان سرماخوردگی و گلودرد نیز کمک می‌کند.

اگر شما هم با آمدن فصل زمستان احساس نیاز بیشتری به درست‌کردن نوشیدنی‌های متنوع پیدا می‌کنید، مقاله نوشیدنی مناسب فصل زمستان پیشنهادات خوبی برایتان دارد.

چای گوخوا یا گل داوودی (Chrysanthemum tea-Gukhwa cha)

چای گوخوا یا گل داوودی (Chrysanthemum tea-Gukhwa cha)

کره‌ای‌ها گل‌های زرد و سفید داوودی را جمع کرده و آنها را خشک می‌کنند. سپس این گل‌های خشک‌شده به مدت یک ماه در عسل نگهداری می‌شود و بعد آن را به‌عنوان چای دم می‌کنند. این چای گیاهی به درمان سرماخوردگی و کاهش فشارخون بالا کمک می‌کند.

چای دائچو یا عناب (Daechu cha)

چای دائچو یا عناب (Daechu cha)

چای دائچو از دم‌کردن دائچو یا عناب‌های خشک‌شده درست می‌شود. رنگ این چای، قهوه‌ای است و طعم معطری دارد. چای دائچو سرشار از آهن است و برای رفع کم‌خونی و بی‌حالی بدن نوشیده می‌شود.

چای ماسیل یا آلو سبز (Maesil cha-Green plum tea)

چای ماسیل یا آلو سبز (Maesil cha-Green plum tea)

در اوایل تابستان که درختان آلو میوه می‌دهند، کره‌ای‌ها این میوه‌ها را جمع آوری می‌کنند و از این آلو‌ها شربت غلیظی می‌سازند. آنها در فصل تابستان این شربت را با آب یا آب گاز‌دار ترکیب کرده و یک نوشیدنی سرد تابستانه می‌سازند و در زمستان آن را با آب‌جوش ترکیب کرده و به‌عنوان نوشیدنی گرم مصرف می‌کنند.

چای ذرت (Corn tea)

چای ذرت (Corn tea)

چای ذرت از دو قسمت مختلف ذرت تهیه می‌شود. مردم کره با استفاده از کاکل ذرت یا الیاف ذرت خشک‌شده و دانه‌های ذرت خشک‌شده، دو نوع چای متفاوت درست می‌کنند. شاید تا به امروز اصلاً به فکرتان نرسیده باشد که می‌توان با ذرت نیز چای درست کرد. یکی از خوبی‌های گردشگری غذا نیز همین است.

اگر با مفهوم گردشگری غذا آشنایی زیادی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله گردشگری غذا چیست؟ را بخوانید. این مقاله نشان می‌دهد که تا چه حد آگاهی از این موضوع اهمیت دارد.

چای جو (Gukhwa ch-Barely tea)

چای جو (Gukhwa ch-Barely tea)

چای جو در تمام طول سال نوشیده می‌شود. این چای از جو بوداده و برشته درست می‌شود، اما در مواقعی آن را با ذرت برشته، برنج قهوه‌ای برشته و کاسنی مخلوط می‌کنند.

چای یولمو (Yulmu cha)

چای یولمو (Yulmu cha)

دانه یولمو در زبان انگلیسی به «اشک ایوب» شناخته می‌شود. این دانه پروتئین بالایی دارد و نوشیدنی خوبی برای شروع یک صبح عالی است. چای یولمو انتخاب سالم‌تری به‌جای نوشیدن یک فنجان قهوه در اول صبح است. علاوه‌براین، در کره این دانه را به‌صورت پودر و همراه با مغزیجاتی مانند گردو و بادم نیز مصرف می‌کنند.

قهوه دالگونا (Dalgona Coffee)

قهوه دالگونا (Dalgona Coffee)

قهوه دالگونا اولین‌بار در سال ۱۹۹۷ وارد فرهنگ نوشیدنی‌های کره‌ای شده است، اما معروفیت این قهوه به چند سال اخیر برمی‌گردد. افرادی که از قهوه در هر نوشیدنی استقبال می‌کنند، از قهوه دالگونا لذت خواهند برد. قهوه دالگونا کف زیادی دارد و همراه با شیر خورده می‌شود. کف زیاد این قهوه باعث جذابیت و پرطرفداری و تبدیل آن به یک نوشیدنی کره‌ای کیوت شده است.

نوشیدنی‌های سرد کره‌ای

کشور‌های آسیای شرقی به نوشیدن انواع چای و برگزاری مراسم‌های چای معروف هستند. بااین‌حال اگر در روز‌های گرم تابستان در یکی از خیابان‌های کره احساس تشنگی کردید، نوشیدنی های سرد کره ای متنوعی در فروشگاه‌ها برای فروش وجود دارد. در ادامه، چند نوشیدنی کره ای سرد را به شما معرفی می‌کنیم.

شیر موز (Banana milk)

شیر موز (Banana milk)

شاید برایتان جالب باشد که مردم کره علاقه عجیبی به نوشیدن شیر موز دارند. بسیاری از کره‌ای‌ها با شیر موز، خاطرات کودکی خود را به یاد می‌آورند. روزانه نزدیک به یک‌میلیون بطری شیر موز در کره جنوبی به فروش می‌رسد! آمار بسیار عجیب‌وغریبی است. دولت کره جنوبی تصمیم داشت تا از این راه، مردم را به خوردن شیر ترغیب کند، اما کسی فکرش را نمی‌کرد که تا این حد این نوشیدنی در میان مردم کره محبوب شود.

میلکیس (Milkis)

میلکیس (Milkis)

میلیکس یکی از شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین نوشیدنی‌های سرد کره‌ای است که از سال ۱۹۸۹ تولید آن آغاز شده است. این نوشیدنی یا نوشابه گازدار از ترکیب آب گازدار، شیر و شکر درست می‌شود و به نوشیدنی شیر و ماست نیز معروف است. علاوه بر طعم ساده نوشیدنی میلیکس، انواع میوه‌ای آن نیز درست می‌شود. شما می‌توانید میلیکس را با طعم‌های خربزه، انبه، هلو، موز، پرتقال، توت فرنگی و سیب در کره پیدا کنید.

اگر نوشیدنی‌های معروف ترکیه را نگاه کنید، متوجه تفاوت استفاده از شیر و ماست در نوشیدنی‌های کره ای و نوشیدنی‌های ترکی خواهید شد.

باکوس (Bacchus)

باکوس (Bacchus)

باکوس نوشیدنی انرژی‌زای کره‌ای است. اگر از طرفداران نوشیدنی‌های انرژی‌زا هستید، حتما از نوشیدن باکوش خوش‌تان می‌آید. آب، شربت ذرت، شکر و اسیدآمینه تورین ترکیبات اصلی تشکیل‌دهنده باکوس هستند. این نوشیدنی از سال ۱۹۶۳ توسط یک شرکت داروسازی تولید شد و امروزه معروف‌ترین نوشیدنی انرژی‌زای کره است.

سیخی (Sikhye)

سیخی (Sikhye)

سیخی اسم یک نوشیدنی کره‌ای است درواقع نوشیدنی مخصوص جشن‌های کره به‌ویژه جشن سال نو است. مردم، این نوشیدنی را بعد از وعده غذایی در رستوران یا بعد از سونا نیز می‌نوشند. نوشیدنی سیخی از برنج، پودر جو، شکر و میوه درخت کاج درست می‌شود. این نوشیدنی فقط به دلیل خوشمزگی نوشیده نمی‌شود. ترکیبات سیخی باعث شده که این نوشیدنی سرشار از فیبر و آنتی‌اکسیدان باشد و برای سلامتی مفید است.

سوجئونگوا (Sujeonggwa)

سوجئونگوا (Sujeonggwa)

نوشیدنی کره‌ای سوجئونگرا، از دارچین، زنجبیل، دانه فلفل، خرمالو خشک، عسل یا شکر قهوه‌ای درست می‌شود. این نوشیدنی در دسته نوشیدنی‌های سرد کره‌ای قرار می‌گیرد. اگرچه این نوشیدنی را به روش گرم درست می‌کنند، اما کاملا سرد نوشیدنی می‌شود. معمولاً روی این نوشیدنی را نیز با دانه‌ کاج تزئین می‌کنند. ترکیب زنجبیل و دارچین به همراه طعم دلنشین عسل و میوه‌های خشک، این نوشیدنی را خوشمزه می‌کند.

حرف آخر

فرهنگ آسیای شرقی همیشه پر از رمزوراز و شگفتی است. تفاوت زیاد فرهنگ غذایی کره‌ای‌‌ها با دیگر نقاط دنیا نیز گواه همین موضوع است. نوشیدنی‌های معروف کره‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از طرف دیگر، کره با انواع چای‌های خوشمزه و خوش‌عطر معروف است و آشنایی با نوشیدنی‌های سرد کره‌ای، پنجره جدیدی از این فرهنگ را جلوی چشم شما باز می‌کند. شما می‌توانید از طریق یادگیری نوشیدنی معروف کره‌ای، کمی عمیق‌تر فرهنگ کره را احساس کنید.

سوالات متداول

معروف‌ترین نوشیدنی کره‌ای چیست؟

کشور کره، تنوع زیادی در نوشیدنی‌های سرد و نوشیدنی‌های گرم دارد. انواع چای اومیجا، سیترون و دائچو از معروف‌ترین نوشیدنی‌های گرم کره و شیر موز و میلیکس از معروف‌ترین نوشیدنی‌های سرد کره هستند.

معروف‌ترین نوشیدنی‌های سرد کره‌ای کدامند؟

شیر موز، میلیکس، باکوس، سیخی و سوجئونگرا از معروف‌ترین نوشیدنی‌های سرد کره‌ای هستند. باکوس، معروف‌ترین نوشیدنی انرژی‌زای کره است.

قهوه دالگونا چیست؟

قهوه دالگونا در چند سال گذشته بیشتر بر سر زبان افتاده است، اما از سال ۱۹۹۷ وارد فرهنگ نوشیدنی کره شده است. این نوشیدنی از قهوه کف‌دار و  شیر درست می‌شود.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال