پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

کاهش روند پیری با رژیم کم‌کالری

2 دقیقه
کاهش روند پیری با رژیم کم‌کالری

رژیم کم‌کالری پیری را بهبود می‌بخشد و خطر مرگ‌ومیر را کاهش می‌دهد. زغال‌اخته، میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ باعث کاهش روند مشکلات آلزایمر می‌شوند.

محدودکردن کالری فقط برای کاهش وزن نیست. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که رژیم غذایی با کالری محدود می‌تواند پیری را بهبود بخشد و خطر مرگ‌و‌میر را تا 15درصد کاهش دهد. در مجله فودکس با ما باشید تا با مطالعه این تحقیق ارزشمند، بتوانید به جوان ماندن خود کمک کنید.

بر اساس تازه‌ترین خبری که 12 آوریل 2023 در سایت غذاونوشیدنی (Food Beverage Insider) منتشر شده است، مزایای رژیم کم‌کالری ممکن است فراتر از کاهش چند پوند باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد پیروی از یک رژیم غذایی با کالری محدود، می‌تواند سرعت پیری را در بزرگسالان سالم کُند کند.

اینکه چگونه غذا بر سلامتی تأثیر می‌گذارد، مدت‌ها موردتوجه محققان بوده است. شواهد فراوانی که نشان می‌دهد آنچه که یک فرد می‌خورد می‌تواند بر میزان سن آنها تأثیر بگذارد. طبق این مطالعه اخیر، برای مثال، نوشیدن قهوه به‌طور منظم ممکن است زوال شناختی را کاهش دهد و حتی از بیماری آلزایمر محافظت کند.

محققان می‌گویند: به‌طور مشابه، زغال‌اخته، سایر میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ باعث کاهش روند مشکلات مرتبط با افزایش سن مانند زوال شناختی و آلزایمر می‌شوند.

اگر دغدغه رژیم غذایی دارید، در مقاله چطور رژیم غذایی سالم داشته باشیم؟ مفصل به این سوال پاسخ دادیم.

مطالعه حاضر، به‌جای بررسی مواد غذایی خاص یا گروه‌های غذایی، به این موضوع پرداخت که چگونه تأثیر یک تغییر رژیم غذایی گسترده‌تر می‌تواند بر پیری تأثیر بگذارد. در این تحقیق رژیم غذایی با کالری محدود در بزرگسالان سالمی که وزن طبیعی یا کمی اضافه وزن داشتند، بررسی شد. آنها دریافت کالری خود را 25درصد محدود کردند و یا به‌مدت 2 سال از یک رژیم غذایی عادی پیروی کردند.

محققان می‌گویند: “هدف تجزیه و تحلیل ما جمع‌آوری تغییرات مولکولی است که زمینه‌ساز از دست دادن تدریجی توان بازسازی سلولی است که با افزایش سن تقویمی رخ می‌دهد.”

به گفته آنها، این تحقیق نتایج نشان داد که رژیم غذایی با کالری محدود، سرعت پیری را در هر اندازه‌گیری بین 2 تا 3 درصد کاهش داد.

بر اساس یافته‌های قبلی، محققان بیان کرده بودند:  “کاهش کالری 2 تا 3 درصدی با  کندترشدن روند پیری همراه است. هم اکنون آنها دریافته‌اند که این میزان کاهش کالری با کاهش خطر مرگ‌و‌میر به میزان 10 تا 15 درصد مطابقت دارد که این میزان کاهش مرگ‌و ‌میر  مشابه با تأثیر ترک سیگار است.”

بهترین اپلیکیشن‌‌های رژیم غذایی را چقدر می‌شناسید؟

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال