گزارش‌های تخصصی صنعت غذا و نوشیدنی ایران

فودکس ایران، برای فرهنگ غذایی بهتر

استارباکس مجموعهNFT خود را راه‌اندازی می‌کند!

3 دقیقه
استارباکس مجموعهNFT خود را راه‌اندازی می‌کند!

غول جهانی قهوه به صاحبان مجموعه‌ی NFT خود این نوید را داد که آنها به “تجربیات و مزایای منحصربه‌فرد” این زنجیره دسترسی خواهند داشت. در این بخش از مجله فودکس، به نقل از وبسایت استارباکس، به این خبر می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

طی یک گردهمایی آزاد در اوایل ماه آوریل، هاوارد شولتز، مدیر عامل استارباکس، در مورد چندین جنبه از آینده این شرکت صحبت کرد؛ از جمله اینکه این زنجیره چگونه قصد دارد “تجربه” کلی کارمندانش از شرکت را بهبود بخشد. وی در میان صحبت‌هایش و اشاره به برنامه های آینده این شرکت، به این نکته پرداخت که آنها در حال کاوشNFT ها هستند.

در آن زمان شولتز گفت:” اگر تمام شرکت‌ها، برند‌ها، افراد مشهور و اینفلوئنسر‌هایی که در تلاش برای ایجاد پلتفرم و تجارت دیجیتال NFT هستند را بررسی کنید، نمی‌توان موردی پیدا کرد که دارایی و گنجی مشابه استارباکس داشته باشد.”

تقریبا یک ماه بعد از این صحبت‌ها، استارباکس تایید کرد که در اواخر سال جاری اولین مجموعه NFT خود را راه‌اندازی خواهد کرد که این بر اساس “هنر قهوه و قصه‌گویی” این برند خواهد بود. استارباکس در پستی از وبسایت خود توضیح داد که این تنها بخشی از آن‌چیزی است که ما امیدواریم به یک جامعه دیجیتال کامل تبدیل شود. استارباکس در این جامعه دیجیتال، قبل از راه یافتن به سمت کتاب، هنر و موسیقی، بر قهوه خود متمرکز خواهد شد.

این شرکت در ادامه گفت: “ما قصد داریم مجموعه‌ای از کلکسیون‌های NFTهای مارک‌دار ایجاد کنیم که مالکیت آنها عضویت در این جامعه را آغاز می‌کند و امکان دسترسی به تجربیات و مزایایی انحصاری را به‌همراه می‌آورد.” مضامین این مجموعه‌ها نیز از عبارات هنری استارباکس؛ چه آن‌هایی که میراث محسوب می‌شوند و چه عباراتی که جدیدتر خلق شده‌اند و نیز از طریق همکاری با مبتکران سطح اول جهانی و برندهای همفکر ایجاد شده است.

اگر‌چه تاکنون استارباکس از جزئیات این برنامه اطلاعات دقیقی منتشر نکرده است – البته در وبلاگ خود، اشاره‌ای به این موضوع کرده است که هنوز مشخص نیست از چه نوع فناوری بلاک‌چین استفاده خواهد شد- اما با این حال، هم شولتز و هم مدیر ارشد بازاریابی، این نوید را داده‌اند که اوضاع NFTها تقریبا مرتب و روشن است!

شولتز که از زمان عزیمت رئیس و مدیرعامل پیشین استارباکس، کوین جانسون، به عنوان مدیرعامل موقت خدمت کرده است، می‌گوید که رهبر بعدی این شرکت باید کسی باشد که ان‌اف‌تی، بلاک‌چین و سایر فناوری های نوین را به درستی درک کند.

به گزارش TechCrunch، شولتز چنین اظهار داشته: “من فکر می‌کنم که مدیرعامل بعدی فردی خلاق خواهد بود و او قرار است درک کند که برند استارباکس بیرون از فروشگاه‌ها نیز بایستی مشروعیت و ارتباط واقعی با مشتریان داشته باشد. ما اکنون در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مخاطب موردنظرمان روبرو جوان‌تر می‌شود. آنها بومیان دیجیتال هستند و انتظار دارند که استارباکس به همان اندازه که در داخل فروشگاه ایشان را درک می‌کند، در دنیای بیرون از فروشگاه نیز بتواند بین خود و این نسل ارتباط ایجاد کند.”

او در ادامه گفت:”بدیهی است که مدیرعامل جدید بایستی از این واقعیت درک داشته و به آن معتقد باشد که ما می‌توانیم بر صحنه چندین تئاتر حاضر باشیم، به طوریکه هریک از آنها شایستگی خود را نشان دهند و مکمل تجارت خرده‌فروشی ما باشند.”

یکی از اولین اقداماتی که مدیرعامل جدید استارباکس ممکن است لازم باشد انجام دهد، این است که توضیح دهد دقیقا NFTهای استارباکس چه‌کاری انجام می‌دهند و چرا مشتریان آن باید از آنها هیجان زده شوند.

اشتراگ گذاری مطلب

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال