پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

راه‌های جلوگیری از ترک تخم مرغ آب‌پز: زمان پخت تخم مرغ آب پز و …

6 دقیقه
راه‌های جلوگیری از ترک تخم مرغ آب‌پز: زمان پخت تخم مرغ آب پز و ...

خسته و گرسنه به خانه می‌رسید و می‌خواهید کمتر از چند دقیقه غذایی سالم و مقوی درست کنید. تهیه تخم مرغ آبپز یک گزینه دست‌به‌نقد است که همیشه می‌توان روی آن حساب کرد. اگر راه های جلوگیری از ترک تخم مرغ آبپز را نمی‌دانید، ادامه این مقاله را بخوانید. اصلا شاید تابه‌حال به ذهنتان نرسیده باشد که می‌توان تخم مرغ‌ها را بدون ترک‌خوردگی درست کرد!

در این مقاله از مجله فودکس، چند ترفند ساده برای جلوگیری از ترک تخم مرغ آبپز را آموزش داده‌ایم که یادگیری آنها خالی‌ازلطف نیست.

۷ ترفند ساده برای جلوگیری از ترکیدن تخم مرغ آبپز

۷ ترفند ساده برای جلوگیری از ترکیدن تخم مرغ آبپز

تخم‌مرغ بسیار خوشمزه و مقوی است و سریع‌ترین گزینه برای خوردن یک غذای سالم و پرانرژی محسوب می‌شود. این ماده غذایی با‌ارزش، بخش مهمی از رژیم غذایی ورزشکاران یا افرادی است که به میزان مصرف پروتئین در رژیم غذایی خود اهمیت می‌دهند. البته در مقاله چگونه غذای سالم بخوریم؟ مفصل درباره راهکارهای سالم‌خوری صحبت کرده‌ایم که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

 اگرچه تهیه تخم‌مرغ آبپز بسیار آسان است، اما هنوز افراد زیادی نمی‌دانند چگونه از ترکیدن تخم‌مرغ آبپز جلوگیری کنند. در ادامه ۷ راه ساده برای جلوگیری از ترکیدن تخم مرغ آبپز را می‌بینید

1. تخم مرغ را قبل از جوشاندن در دمای محیط قرار دهید

فرد گرسنه، صبر و طاقت کمی دارد و می‌خواهد هرچه سریع‌تر غذایی خوشمزه تهیه کند. اگر تخم مرغ را از دمای سرد یخچال بیرون آورید و بلافاصله روی حرارت قرار دهید، پوسته تخم مرغ بر اثر انبساط شدید گازهای درون آن می‌شکند. در این شرایط فشار زیادی به پوسته وارد شده که در برابر آن مقاوم نیست و ترک می‌خورد. توصیه می‌کنیم در این مرحله کمی صبر کنید تا دمای تخم مرغ به دمای اتاق برسد. بااین‌حال می‌توانید تخم مرغ را زیر آب گرم بگیرید تا سریع‌تر تغییر دما بدهد. درهرصورت تخم مرغ سرد را مستقیم روی حرارت قرار ندهید؛ چرا که به‌احتمال زیاد از چند قسمت ترک خواهد خورد.

در ابتدا اشاره کردیم که تخم مرغ سالم‌ترین و سریع‌ترین انتخاب برای رفع گرسنگی است. نظرتان چیست که تعداد بیشتری از این غذاهای ساده و سریع را یاد بگیرید؟ در مقاله طرز تهیه غذاهای ساده و سریع تعداد زیادی از دستورهای ایرانی و خارجی برای زمانی که وقت کمی دارید، یاد داده‌ایم.

2. تخم مرغ  را در آب جوش نریزید

تخم مرغ  را در آب جوش نریزید

آب در حال جوشیدن دمای بالایی دارد و پوست تخم مرغ به‌محض قرارگرفتن در آن می‌شکند. تفاوت دمای تخم مرغ و آب جوشیده باعث می‌شود تا پوست تخم مرغ‌ سریع ترک بخورد. بهترین کار این است که قابلمه را با آب شیر یا آب سرد پر کنید و تخم مرغ را درون آن بگذارید. این کار باعث می‌شود تا دمای تخم مرغ همزمان با دمای آب بالا برود و پوست آن ترک نخورد.

اگر در شرایطی هستید که باید تخم مرغ را در آب جوش بریزید، ابتدا تخم مرغ را زیر آب گرم بگیرید تا دمای آن بیشتر از دمای محیط شود. سپس آن را درون آب جوش قرار دهید. این کار تا حد زیادی احتمال ترک خوردن تخم مرغ آبپز را کمتر می‌کند.

3. اندازه قابلمه را متناسب با تعداد تخم مرغ انتخاب کنید

به تعداد تخم مرغ‌ها نگاه کنید و یک قابلمه مناسب بردارید. هر چه تعداد تخم مرغ‌ها بیشتر باشد، قابلمه بزرگتری نیاز خواهید داشت. گذاشتن بیش‌ازاندازه تخم‌مرغ در قابلمه احتمال برخورد آنها را بیشتر کرده و سریع‌تر می‌شکنند. به همین دلیل بین تخم مرغ‌ها باید فضای کافی برای حرکت وجود داشته باشد تا کمتر به‌هم برخورد کنند. این اتفاق در زمان تهیه تخم مرغ و سیب‌زمینی برای سالاد الویه بیشتر پیش می‌آید. بهترین حالت این است که تخم مرغ و سیب‌زمینی را برای تهیه سالاد الویه در قابلمه‌های جدا بجوشانید تا وزن سیب زمینی به تخم مرغ فشار وارد نکند.

 اگر شما هم از آن خانواده‌های ایرانی هستید که بسیار به ساندویچ سالاد الویه عشق می‌ورزید، تاکید می‌کنیم سالاد الویه را در همان روز مصرف کنید و چند روز در یخچال نگه ندارید. به دلیل وجود تخم مرغ آبپز، این غذا فسادپذیری بالایی دارد.

اگر این توصیه را رعایت نکردید و الویه چند روز مانده در یخچال را خوردید، قبل از هر چیز باید علائم مسمومیت را بدانید. در مقاله بعد از مسمومیت غذایی چه کنیم خیلی ساده به مسمومیت غذایی و راه‌های درمان آن پرداختیم. علائم گفته شده در این مقاله را جدی بگیرید.

4. میزان آب را حداکثر یک بند انگشت بالاتر از تخم مرغ ها بریزید

میزان آب را حداکثر یک بند انگشت بالاتر از تخم مرغ ها بریزید

رعایت این ترفند برای جلوگیری از ترک تخم مرغ آبپز بسیار ساده و موثر است. اب تخم مرغ اب پز یکی از مواردی است که با رعایت آن می‌توانید باعث ترک نخوردن تخم مرغ‌ها شوید. این میزان آب نه آنقدر زیاد است که تخم مرغ‌ها به دیواره‌های قابلمه کوبیده شوند و نه آنقدر کم است که آنها روی آب شناور نشوند. در توصیه دیگری گفته شده که تخم‌مرغ‌ها را کف قابلمه بچینید و آن را با حداقل ۳ سانتی‌متر آب پر کنید. آب را از کناره‌های قابلمه به‌آرامی بریزید تا تخم مرغ‌ها به یکدیگر برخورد نکنند.

5. با کمک سنجاق، سوراخ بسیار کوچکی روی تخم مرغ ایجاد کنید

شاید این ترفند عجیب به نظر برسد، اما بسیار موثر است. قبل از اینکه تخم مرغ‌ها را بجوشانید، انتهای بزرگتر تخم مرغ را با سنجاق قفلی سوراخ کنید. این کار باعث می‌شود تا گاز‌های موجود در تخم مرغ در زمان جوشیدن از این سوراخ خارج شوند و با رفع علت ترکیدن تخم مرغ آبپز، از ترک خورد آن جلوگیری شود.

6. یک قاشق چایخوری نمک به قابلمه تخم مرغ ها اضافه کنید

با اضافه کردن نمک به آب، سفیده تخم مرغ سریع‌تر سفت می‌شود. علاوه بر این، نمک کمک می‌کند تا نشتی‌های کوچک موجود در پوسته تخم مرغ بسته شوند. همین به ترک نخوردن تخم مرغ آبپز کمک می‌کند. از این گذشته، کندن پوست تخم مرغ راحت‌تر می‌شود؛ همه از اینکه پوست تخم مرغ را سریع‌تر جدا کنند، استقبال می‌کنند.

7. به ازای هر تخم مرغ یک قاشق چایخوری سرکه بریزید

به ازای هر تخم مرغ یک قاشق چایخوری سرکه بریزید

قبل از اینکه آب را بجوشانید، سرکه را به آب اضافه کنید. در این روش، پروتئین‌های سفیده تخم مرغ سریع‌تر منعقد می‌شوند و ترک‌ها پوسته تخم مرغ می‌بندند. حتی اگر در وسط کار متوجه ترک خوردن تخم مرغ شدید، مقداری سرکه به آب اضافه کنید. این کار ممکن است ترک ایجاد شده را ببندد یا از ترک خوردن بیشتر جلوگیری کند.

حرف آخر

بعضی از افراد تخم مرغ آبپز را سفت می‌پسندند و بعضی دیگر نوع عسلی آن را ترجیح می‌دهند. فرقی نمی‌کند که زمان پخت تخم مرغ آبپز چه‌قدر باشد، ترک خوردن پوسته تخم مرغ در هر مدلی پیش می‌آید. ترفندهای ساده و موثر گفته شده در این مقاله را یاد بگیرید و آنها را به اطرافیانتان یاد بدهید.

سوالات متداول

ارزش غذایی تخم مرغ چقدر است؟

در ۱۰۰ گرم تخم مرغ آبپز به میزان ۱۵۵ کالری انرژی، ۱۱ گرم چربی، ۱۳ گرم پروتئین، ۱ گرم کربوهیدرات، ۳۷۳ میلی‌گرم کلسترول، ۱۲۴ میلی‌گرم سدیم، ۱۲۶ میلی‌گرم پتاسیم وجود دارد.

زمان پخت تخم مرغ آبپز چقدر است؟

زمان پخت تخم مرغ آبپز را بعد از جوشیدن آب محاسبه می‌کنند. ۳ دقیقه بعد از جوشیدن آب، بافت زرده بسیار نرم و عسلی است. با گذشت زمان بافت زرده و سفیده سفت‌تر می‌شود. 8 دقیقه بعد از جوشاندن تخم مرغ کاملا سفت است.

چگونه تخم مرغ، عسلی می‌شود؟

تخم مرغ عسلی به حالی گفته می‌شود که زرده تخم مرغ رقیق است و با قاشق خورده می‌شود. حدود ۳ تا ۴ دقیقه بعد از جوشیدن آب، زرده تخم مرغ عسلی است. اوایل می‌توانید از دقیقه‌شمار برای این کار استفاده کنید.

چکار کنیم تخم مرغ آبپز نشکند؟

  • بیرون آوردن تخم مرغ‌ها از یخچال 10 دقیقه قبل از آبپز کردن
  • گذاشتن تخم مرغ‌ها در یک ظرف آب قبل از پخت
  • آبپز کردن تخم مرغ‌ها با آب نمک

علت ترکیدن تخم مرغ آب پز چیست؟

برودت، گازهای موجود در پوسته تخم مرغ و برخورد تخم مرغ‌ها به یکدیگر به دلیل کوچک بودن ظرف از علل ترکیدن تخم مرغ آب پز به شمار می‌روند.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال