پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

مصرف‌کنندگان با چه معیاری مواد غذایی را انتخاب می‌کنند؟

2 دقیقه

بر اساس مطالعات انجام شده بر روی دیدگاه مصرف‎کننده پیرامون مواد غذایی از سوی شورای بین‌المللی اطلاعات غذایی مواد غذایی (IFIC)، فهرست مواد تشکیل‌دهنده ​​بر روی انتخاب خرید مواد غذایی 63 درصد از مصرف‌کنندگان ایالات متحده تأثیر می‌‌گذارد. در این پژوهش، نحوه تأثیر مواد بر نگرش در مورد غذا و عادات خرید بررسی شده است. با مجله فودکس همراه باشید.

مواد تشکیل‌دهنده در تصمیم‌گیری زنان برای خرید، کمی بیشتر از مردان نقش دارد و با افزایش درآمد، سن یا تحصیلات بالاتر، این تاثیرگذاری بیشتر می‌شود.

اکثر مردم می‌‌گویند در حالی که از ترکیبات شیمیایی و مصنوعی اجتناب می‌کنند، لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کرده و مواد ارگانیک و و طبیعی و سالم را انتخاب می‌کنند.

46درصد از شرکت‌کنندگان در این پژوهش، خود را “تمیز خوار” می‌دانند. تقریبا نیمی از آنها تغذیه تمیز را در قالب مصرف غذاهای خیلی فرآوری‌نشده تعریف می‌کنند. تعاریف دیگری که مهم بودند شامل خوردن محصولات تازه، خرید ارگانیک و جستجوی لیست‌های ساده مواد تشکیل دهنده است.

مصرف‌کنندگان با چه معیاری مواد غذایی را انتخاب می‌کنند؟

مهمترین انگیزه برای انتخاب محصولاتی با مواد تمیز، مزایای سلامتی (25درصد) و به دنبال آن جلوگیری از اثرات احتمالی مضر مواد شیمیایی است (21درصد). انگیزه‌های دیگر شامل پرهیز از آسیب احتمالی مواد ناشناخته، تمایل به آشنایی با محصولات موجود و اعتقاد بر این اصل که مواد تمیز مقوی‌ترند، می‌شود.

انگیزه‌های اصلی برای اجتناب از مواد شیمیایی با نگرانی‌های عمومی سلامتی برای خود و خانواده ارتباط مستقیم دارد؛ دلایلی چون پیشگیری از سرطان، مصرف مواد ناشناخته، مشکلات گوارشی و نگرانی‌های زیست محیطی. البته، در مقاله جاذبه‌ و دافعه‌ غذاهای گیاهی برای مصرف‌کنندگان عوامل موثر در تمایل و عدم تمایل به غذاهای گیاهی را نیز بررسی کردیم.

برای کسب اطلاعات در خصوص مواد تشکیل دهنده یک محصول، اکثر مصرف کنندگان هنگام خرید، به لیست مواد تشکیل‌دهنده و اطلاعات جلوی بسته اعتماد می‌کنند. فقط 20درصد به وب‌سایت یا رسانه‌های اجتماعی یک شرکت نگاه می‌کنند و فقط 8 درصد از کد QR موجود در بسته استفاده می‌کنند. بااین‌حال، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک ماده خاص، مصرف‌کنندگان بیشتر اوقات به دوستان یا خانواده و جستجوی آنلاین مراجعه می‌کنند، درحالی‌که برخی از افراد از ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی خود می‌پرسند.

بر اساس این گزارش، نحوه نام بردن و توصیف شرکت‌ها از مواد تشکیل دهنده محصولات خود، می‌تواند تفاوت زیادی در خرید یا عبور یک مشتری از یک کالا ایجاد کند.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال