پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

طرز تهیه مربا زردآلو

11 دقیقه
طرز تهیه مربا زردآلو

زردالو یکی از میوه‌های خوش عطروطعم فصل بهار است که طرفداران فراوانی دارد. این میوه سرشار از ویتامین‌های آ، سی و ای، پتاسیم، آنتی‌اکسیدان و سایر مواد مغذی است. بسیاری از افراد زردالو را به‌عنوان یک سم‌زدای قوی کبد و روده‌ها می‌شناسند که علاوه بر پاک‌سازی دستگاه گوارش و یک اکسیر جوان‌سازی هم است. چراکه بافت این میوه مقدار فراوانی آب را در خود جای ‌داده است و مصرف آن بدن را در طی روزهای گرم هیدراته نگه می‌دارد. برای بهره‌مندی از خواص زردآلو، این میوه را به شکل‌های مربا، ترشی، برگه، لواشک یا قیسی فراوری می‌کنند. ما در این مقاله از مجله فودکس قصد داریم تا آموزش مربای زردآلو را در شکل‌ها متنوعی بررسی کنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم برای یادگیری این دسر با ما در طرز تهیه مربا زردآلو خوشمزه و مجلسی همراه شوید.

طرز تهیه مربا زردآلو ساده

این دستورتهیه از آسان‌ترین روش‌های ممکن برای داشتن یک شیشه مربای زردآلو خانگی است. برای شروع باید مواد اولیه زیر را مطابق دستور تهیه کنید:

مواد لازم:

زردآلو1 کیلوگرم
شکر۵۰۰ گرم
آب۱ فنجان
آب‌لیمو۱ قاشق غذا‌خوری

دستور تهیه مربا زردآلو تازه

ابتدا زردآلوهای رسیده و تازه را خوب بشویید و هسته‌ها را جدا کنید. در صورت تمایل برگه زردآلو را نصف کرده یا فقط هسته را از وسط خارج کنید.

زردآلو‌ها را در کاسه متوسطی ریخته و شکر را روی آن بپاشید. اجازه دهید ۲۴ساعت در یخچال استراحت کند. اجاق را با حرارتی ملایم روشن کنید.

قابلمه مناسبی را انتخاب کرده و محتویات کاسه را به قابلمه اضافه کنید. یک فنجان آب بریزید و اجازه دهید، محتویات قابلمه به جوش بیایید. در طی این مدت اصلاً مربا را هم نزنید تا زردآلو‌ها له نشوند.

با گذشت ۱۵دقیقه شهد مربا تا حد زیادی غلیظ شده است. اکنون نوبت به افزودن آب‌لیمو است.

زمانی که آب‌لیمو را افزودید به‌آرامی و باحوصله محتویات قابلمه را خوب هم بزنید تا مواد با آب‌لیمو ترکیب شوند. این کار مانع از شکرک‌ زدن مربا زردآلو خواهد شد.

۵دقیقه دیگر زمان دهید تا غلظت شهد به‌اندازه دلخواه‌تان برسد. اکنون مربا زردآلو شما حاضر است. نوش‌جان.

درصورتی‌که تمایل دارید این دسر را به روش طرز تهیه مربا زردالو با قند آماده کنید، باید ۳۰۰گرم قند آسیاب‌شده را به‌جای شکر، به ترکیب اضافه کنید.

طرز تهیه مربا زردآلو

طرز تهیه مربای به را بلدید؟

طرز تهیه مربا زردآلو مجلسی

برای داشتن مربای زردآلو مجلسی باید مواد اولیه را مطابق دستور تهیه کرده و مرحله‌به‌مرحله پیش بروید.

طرز تهیه مربا زردآلو با زعفران نیز به همین صورت است.

مواد لازم:

زردالو 1 کیلوگرم
شکر ۶۰۰ گرم
زعفران دم‌کرده۲ قاشق غذاخوری
پودر هل ½ قاشق چای‌خوری
گلاب ۲ قاشق غذاخوری
آب‌لیمو ترش۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا زردآلو رسیده

در تهیه مربا زردآلو به روش مجلسی باید از زردالو رسیده و بدون هسته استفاده کنید. پس از اینکه زردالو‌ها را کاملاً شستید و جداسازی هسته‌ها را انجام دادید. زردالو درسته را نصف یا به 4 قسمت تقسیم کنید. اگر زردالو درشت بود، 4 قسمت ایده‌آل است.

مطابق دستور قبلی زردالو را به همراه شکر در کاسه بریزید و ۲۴ ساعت در یخچال بگذارید. با سپری شدن این مدت‌زمان قابلمه موردنظرتان را انتخاب کنید و روی حرارت ملایم اجاق قرار دهید.

محتویات کاسه را به قابلمه بیفزایید و چند دقیقه صبر کنید تا آب زردآلو و شکر به جوش بیایید.

در طرز تهیه مربای زردآلو بدون هسته و بدون آب خیلی زود شهد شما حاضر می‌شود؛ بنابراین زمان کمتری برای پخت نیاز دارید.

با گذشت ۵دقیقه زعفران دم‌کرده، گلاب و هل را به ترکیبات اضافه کنید و اجازه دهید ۱۰دقیقه با حرارت بسیار کم و بدون هم زدن، مربا جا بیفتد.

اکنون نوبت افزودن آب لیموترش است. پس از اضافه کردن آب‌لیمو به‌آرامی محتویات قابلمه را زیرورو کنید تا آب‌لیمو به جان مربا بنشیند. 2 تا ۳ دقیقه بعد اجاق را خاموش کنید و از طعم مربای زردآلو خانگی خود لذت ببرید.

در صورت تمایل می‌توانید از خلال پسته و بادام برای تزئین مربای خود استفاده کنید. برای داشتن یک شیشه مربا زردآلو با گردو باید مطابق دستور بالا پیش بروید؛ با این تفاوت که شما در این حجم از مواد به ۲۰۰گرم گردو خردشده نیز نیاز دارید.

در مرحله‌ای که هل، گلاب و زعفران را به مواد اضافه کردید، گردو را نیز با سایر مواد همراه کنید. به‌این‌ترتیب شما با طرز تهیه مربای زردآلو و گردو نیز آشنا شده‌اید.

طرز تهیه مربا زردآلو

طرز تهیه مربا زردآلو با هسته

وقتی صحبت از طرز تهیه مربا زردآلو با هسته درمیان است، هدف مغز هسته زردالو است. برای تهیه این مربا باید مواد مورد نیاز زیر را فراهم کنید.

مواد لازم:

زردآلو تازه۱ کیلوگرم
شکر7۰۰ کیلوگرم
آب‌لیمو۲ قاشق غذاخوری
آب جوش۱ لیوان
مغز هسته زردآلو1 استکان
مغز پسته۲ قاشق غذاخوری
گلاب۱ قاشق غذاخوری
هل۱ عدد
زعفران دم‌کرده ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا زردآلو در خانه

ابتدا زردآلوها را با آب خوب بشویید و هسته آن را جدا کنید. بسته به سلیقه زردآلوها را به دو تا چهار قسمت تقسیم کرده و در ظرفی بریزید.

مطابق دستورهای قبلی زردآلو و شکر را در یخچال استراحت دهید تا موعد پخت فرابرسد. در این فرصت هسته‌های زردآلو را بشکنید و مغز آن‌ها را دربیاورید. بهتر است مغزها را سالم دربیاورید و در یک کاسه کوچک بریزید.

یک لیوان آب جوش را روی مغز زردآلو‌ها بریزد و اجازه دهید ۵دقیقه در آب داغ خیس بخورند. این کار باعث می‌شود تا به‌راحتی پوست مغزها جدا شود.

پس از اینکه پوست‌ها را جدا کردید، مغزها را روی پارچه‌ای بریزید تا آب اضافی‌شان خشم شود. این فرایند نهایتاً ۱۰دقیقه زمان لازم دارد. اگر مغزها بیشتر از این در معرض هوای آزاد قرار بگیرند، خشک می‌شوند و بافت ایده‌آلی نخواهند داشت.

حالا وقت آن رسیده تا دست‌به‌کار شوید؛ قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و زردالو و شکر را داخل آن بریزید.

طرز تهیه مربا زردآلو

با جوش‌آمدن شکر نوبت به افزودن مغز یا هسته زردالو‌ها است. 5دقیقه زمان دهید و به‌آرامی مواد را خوب ترکیب کنید.

اکنون خلال پسته، زعفران دم‌کرده، هل و گلاب را اضافه کنید و خیلی آرام محتویات قابلمه را زیر و رو کنید. ۵ دقیقه دیگر زمان دهید تا نوبت به افزودن آب‌لیمو شود.

مجدداً مربا را با یک قاشق چوبی هم بزنید تا آب‌لیمو با شهد مربا زردالو خوب ترکیب شود. ۳ تا ۵ دقیقه زمان لازم است تا این مرحله کامل شود.

برای تهیه مربا قیسی زردآلو یا مربای زردآلو با هسته به‌طورکلی به ۳۰ تا ۳۵ دقیقه زمان نیاز داریم. وقتی مربا خنک شد، در شیشه‌ای دردار بریزید و در یخچال نگه‌داری کنید.

طرز تهیه مربا زردآلو خشک

دستور تهیه مربای زردآلو با برگه زردآلو یا زردآلو خشک کاملاً یکسان است. شما می‌توانید برای تهیه این نوع مربا از یک دستور پخت و همان مقدار مواد اولیه استفاده کنید. این طرز تهیه مناسب فصل‌های پاییز و زمستان است که شما به زردالو تازه دسترسی ندارید.

مواد لازم:

برگه زردالو خشک یا قیسی شیرین۵۰۰ گرم
شکر۴۰۰ گرم
هل۲ عدد
گلاب۲ قاشق غذاخوری
زعفران دم‌کرده۲ قاشق غذاخوری
آب۳ لیتر
آب‌لیمو۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا قیسی زردآلو

ابتدا برگه‌های زردآلو را خوب بشویید تا مواد اضافی در آن وجود نداشته باشد. برگه‌ها را در کاسه بزرگی بریزید و ۳ لیتر آب را به آن اضافه کنید. بهتر است که درجه حرارت آب ملایم باشد تا برگه‌ها بهتر خیس بخورند. با این روش شما طرز تهیه مربای زردآلو خیس را هم در پیش خواهید گرفت.

بگذارید این مواد حداقل ۸ تا ۱۲ ساعت در محیط آشپزخانه استراحت کنند. زمانی که برگه‌ها نرم شدند وقت آن رسیده تا از داخل آب خارج شوند. مواد را آبکش کنید تا آب اضافی آن‌ها از بین برود.

قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و برگه‌های زردآلو را به همراه 2 لیوان آب جوش داخل قابلمه بریزید. بلافاصله شکر را اضافه کرده و اجازه دهید تا آب و شکر به جوش بیفتد.

اجازه دهید محتویات قابلمه ۱۰ دقیقه‌ای بجوشد و نهایتاً گلاب، هل و زعفران را اضافه کنید. افزودن این طعم‌دهنده‌ها کاملاً اختیاری است؛ اما اگر به دنبال طعم ایده‌آلی هستید در ریختن این مواد تعلل نکنید.

۵دقیقه زمان کافی است تا عطر هل و گلاب فضا را پر کند و زعفران خوب به جان برگه‌های زردآلو بنشیند.

اکنون باید آب‌لیمو را اضافه کرد و ۵ دقیقه دیگر صبر کنید تا غلظت شهد مربا به میزان دلخواه برسد.

کار تمام شد. اجازه دهید مربا خنک شود تا بتوانید آن را بسته‌بندی کنید. نوش‌جان.

طرز تهیه مربا زردآلو سبز

دستور پخت مربای زردآلو کال یا سبز فرق چندانی با طرز تهیه مربا زردآلو ساده ندارد. البته در این روش مواد اولیه دستخوش تغییراتی خواهد شد اما بافت مربا شما انسجام و زیبایی بیشتری خواهد داشت.

مواد لازم:

زردآلو سبز۵۰۰ گرم
شکر۳۵۰ گرم
آب جوش2 لیوان
گلاب۲ قاشق غذاخوری
چوب دارچین1 عدد
زعفران دم‌کرده۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا زردالو کال

ابتدا زردآلوها بشویید و هسته آن‌ها را جدا کنید. زردآلوها را به 4 تا 8 قسمت خرد کنید. این مرحله کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.

آب جوش را به همراه شکر داخل قابلمه مناسبی ریخته و روی حرارت اجاق قرار دهید تا شکر به جوش بیاید. اکنون باید زردآلوها را اضافه کنید و خوب هم بزنید. 10دقیقه زمان لازم است تا زردآلوها کمی نرم شوند.

حالا باید چوب دارچین، گلاب و زعفران را اضافه کنید. این مواد کاملاً اختیاری هستند؛ اما افزودن آن‌ها باعث بهترشدن طعم نهایی مربا خواهد شد.

مواد را خوب هم بزنید و اجازه دهید تا ۱۰دقیقه دیگر در کنار هم بجوشند تا غلظت شهد به‌اندازه دلخواه برسد.

به‌طورکلی ۳۵ تا ۴۰ دقیقه زمان برای پخت مربای زردآلو سبز نیاز است.

طرز تهیه مربا زردآلو

طرز تهیه مربا زردآلو با عسل

برای تهیه این نوع مربا شما به فر نیاز دارید؛ بنابراین در این بخش ما طرز تهیه مربا زردآلو در فر را با هم بررسی خواهیم کرد.

مواد لازم:

زردآلو۲۰ عدد
عسل۱۰ قاشق چای‌خوری
بادام خردشده۲ قاشق غذاخوری
پودر زنجبیل¼ قاشق چای‌خوری
آب جوش1 فنجان
کره½ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا زردآلو با عسل در فر

ابتدا زردآلوهای شسته‌شده را به دونیم تقسیم کنید و هسته‌ها را بردارید. ظرفی را انتخاب کنید که برای قراردادن در فر مناسب باشد.

کف ظرف را با کره چرب کنید. کره باعث می‌شود تا آغاز مرحله آب انداختن زردالو، این میوه‌ها در فر نسوزند.

زردآلوها را کف ظرف بچینید و روی آن آب جوش بریزید. این مقدار از آب کمک می‌کند که اگر زردآلوها آب چندانی نداشتند تا تکمیل پخت نسوزند.

اکنون باید عسل را روی زردآلوها ریخته و نهایتاً پودر زنجبیل را به همراه خلال‌ بادام روی مواد بپاشید.

ظرف را به مدت ۱۰دقیقه در فر ۱۸۰درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا خوب بپزند. در طی این مدت زردآلوها آب می‌اندازند و به همراه عسل و آب، شهد مربا را می‌سازند.

اگر با گذشت ۱۰دقیقه شهد قوام کافی را نداشت، می‌توانید ۳ تا ۵ دقیقه دیگر زمان دهید تا شهد کاملاً غلیظ شود. این مربا را حتماً در یخچال نگه‌داری کنید.

این مربا با پنکیک هم خوش‌مزه می‌شود. در مجله فودکس طرز تهیه پنکیک را آموزش داده‌ایم.

طرز تهیه مربا زردآلو با شیره انگور

این نوع مربای زردآلو به افرادی توصیه می‌شوند که دچار دیابت یا کم‌خونی هستند. برای تهیه مربای زردآلو با شیره انگور مواد زیر را نیاز داریم.

مواد لازم:

زردآلو تازه۶۰۰ گرم
شیره انگور۴۰۰ گرم
آب جوش۱ لیوان

طرز تهیه مربا زردالو با شیره انگور بدون شکر

ابتدا شیره انگور را با آب جوش ترکیب کنید تا شربتی رقیق فراهم شود. شربت را در قابلمه ریخته و اجاق را با حرارت ملایم روشن کنید.

پس از اینکه زردآلوها را شستید و هسته آن‌ها را جدا کردید، آن‌ها را نیز به شربت اضافه کنید. اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه مواد در کنار هم بجوشند و زردآلوها نرم شوند.

وقتی مربا شروع به تولید کف کرد، کار شما به انتها خواهد رسید. کف روی مربا را جمع کرده و ۵دقیقه زمان دهید تا مربا خوب جا بیفتد. پس از خنک‌شدن مربا را در شیشه درداری ریخته و در یخچال نگه‌داری کنید.

طرز تهیه مربا زردالو

اگر به طرز تهیه دسر با شیره انگور علاقه‌مند هستید، توصیه می‌کنیم به مقاله طرز تهیه حلوا با شیره انگور نیز سری بزنید.

طرز تهیه مربا زردآلو با نور خورشید

همان‌طور که از نام این روش پیداست، شما در این دستور، نیازی به حرارت اجاق برای پخته شدن زردآلوها ندارید؛ اما باید قدری حوصله داشته باشید.

مواد لازم:

زردآلو 1 کیلوگرم
شکر۸۰۰ گرم
گلاب۲ قاشق غذاخوری
زعفران دم شده۲ قاشق غذاخوری
آب جوش1 لیتر
جوهر لیمو½ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

پس از اینکه زردآلوها  را کاملاً شستید هسته آن‌ها را بدون نصف شدن زردآلوها در بیاورید. این کار در کیفیت نهایی مربا شما تأثیرگذار است.

ظرف شیشه‌ای و گودی را انتخاب کنید. ترجیحاً مستطیل شکل باشد تا آفتاب به‌تمامی بخش‌ها به‌راحتی بتابد. زردآلوها را در ظرف بچینید و به سراغ تهیه شهد بروید.

قابلمه‌ای را انتخاب کرده و شکر را به همراه آب داخل آن بریزید. پس از حل‌شدن شکر، گلاب و زعفران را اضافه کنید. اجازه دهید مواد ۵دقیقه‌ای با حرارت ملایم بجوشند.

حالا جوهرلیمو را اضافه کنید. ۲دقیقه بعد زیر اجاق را خاموش کرده و اجازه دهد شهد از حرارت بیفتد. دقت داشته باشید؛ نباید غلظت شهد به‌اندازه شربت مربا باشد. کمی رقیق‌تر بردارید.

اکنون شهد را روی زردآلوها بریزید و روی ظرف را با توری بپوشانید. توری کاملاً دهانه ظرف را بپوشاند و با  محتویات ظرف تماس نداشته باشد.

۵ تا ۷ روز زمان لازم است تا مربا زردالو شما حاضر شود. تنها نکته برای تهیه مربا زردآلو با نور خورشید جابه‌جایی چند مرتبه ظرف و قراردادن در معرض نور خورشید است. اگر ظرف را در بام خانه قرار دهید، بهتر است.

در طی فرایند آماده‌سازی ممکن است مربا بوی ترشیدگی بدهد یا آب بیندازد. نگران نباشید با تابش نور خورشید آب اضافی و عطر آن برطرف خواهد شد.

طرز تهیه مربا زردالو

طرز تهیه مربای زردآلو له شده

مربای زردآلو له شده همان مارمالاد زردآلو است. شما می‌توانید مربای زردآلو را به روش ساده تهیه کنید و نهایتاً در میکسر یا مخلوط‌کن مواد را خوب له کنید یا به روش زیر عمل کنید:

مواد لازم:

زردآلو1 کیلوگرم
شکر۶۰۰ گرم
زعفران دم‌کرده۲ قاشق غذاخوری
پودر هل½ قاشق چای‌خوری
گلاب۲ قاشق غذاخوری
آب لیموترش۱ قاشق غذاخوری
آب جوش۱ لیوان

طرز تهیه مارمالاد زردآلو

زردآلوهایی را که هسته‌گیری و شسته شده‌اند، نصف کنید و به همراه یک لیوان آب جوش درون قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم اجاق قرار دهید. با گذشت ۱۰دقیقه زردالو‌ها نرم می‌شوند.

اکنون باید مواد را به کمک گوشت‌کوب برقی یا هر وسیله دیگری خوب له کنید. در صورت تمایل می‌توانید مواد را از داخل صافی یا الک رد کنید تا پوست زردآلوها گرفته شود.

مواد صاف و پوره شده را مجدداً به داخل قابلمه برگردانید و شکر را اضافه کنید. اجازه دهید مواد به جوش بیایند.

۱۰دقیقه بعد گلاب، هل، زعفران و آب‌لیمو را به محتویات قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید ۱۰دقیقه دیگر بجوشد تا آب اضافی آن تبخیر شود.

زمانی که غلظت مارمالاد شما به‌اندازه یک فرنی شد، کار تمام است. مربای زردآلو له شده یا مارمالاد شما حاضر است.

طرز تهیه مربا زردآلو

فوت‌وفن طرز تهیه مربا زردآلو

فرقی نمی‌کند شما کدام دستور را برای تهیه مربا زردآلو در خانه انتخاب می‌کنید؛ اما باید نکات زیر را برای بهترشدن طعم مربا‌تان رعایت کنید.

  • بهتر است زردآلو و شکر را لایه‌لایه در کاسه بریزید.
  • حداقل 8ساعت و حداکثر ۲۴ساعت زردآلو و شکر را در یخچال استراحت دهید.
  • مربا را در طی مدت‌زمان آماده شدن تاحدامکان هم نزنید یا به‌آرامی این کار را انجام دهید.
  • کف روی مربا را با یک قاشق چوبی بگیرید تا شهد مربای شما یک مایع غلیظ و شفاف شود.
  • اگر از آب‌لیمو تازه استفاده کنید؛ عطروطعم مربا بهتر خواهد بود.
  • برای جلوگیری از شکرک‌زدن حتماً آب‌لیمو بریزید.
  • مربا زردآلو را در یخچال نگه‌داری کنید.
  • برای داشتن مربای زردآلو له شده غلیظ می‌توانید، یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین را در مرحله ششم دستور به محتویات قابلمه بیفزایید. پودر ژلاتین را حتماً به روش بن ماری در یک فنجان آب داغ حل کنید.
  • برای تست شهد مربای زردآلو یک قاشق از شربت این دسر را بردارید و به مدت ۵دقیقه کنار بگذارید تا خوب خنک شود. اگر غلظت این شربت به‌گونه‌ای بود که حالت کشسانی داشت، شهد شما حاضر است.

حرف آخر

 ما در مقاله طرز تهیه مربا زردآلو از مجله فودکس تعداد زیادی رسپی و طرز تهیه را باهم بررسی کردیم. همچنین آموختیم در هر فصلی چگونه می‌توانیم مربای زردالو خوشمزه و مجلسی تهیه کنیم. 3 روش پخت از این مرحله را شناختیم و تمامی فوت‌وفن‌های مربوط به این دسر خوشمزه را فراگرفتیم. اگر شما هم تجربه یا روشی خاص برای تهیه مربای زردآلو دارید لطفاً با ما در میان بگذارید. در صورت مفید بودن این مقاله لطفاً با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

برای تهیه مربا زردآلو با قند، مقدار قند را چگونه محاسبه کنیم؟

اگر قصد استفاده از قند را در تهیه مربای زردآلو دارید باید از حجم شکر حدود ۵۰ گرم کنید و حبه‌های قند را در آسیاب خرد کنید.

علت افزودن آب‌لیمو یا جوهرلیمو به مربا زردآلو چیست؟

با افزودن آب‌لیمو یا جوهرلیمو به این دسر، بافت مربا شما شفاف و بدون شکرک باقی خواهد ماند. البته توصیه می‌کنیم از آب‌لیمو به‌جای جوهرلیمو استفاده کنید، چراکه این ماده کاملاً بی‌ضرر است.

برای تهیه مربای زردآلو از چه نوع زردآلویی استفاده کنیم؟

زردآلو رسیده‌ای که بافت سفتی دارد، بهترین انتخاب برای تهیه مربای زردآلو است، چراکه میزان شکر کمتری نیاز دارد و بافت مربا منسجم و شکیل‌تر خواهد بود. البته برای تهیه مارمالاد یا مربای زردآلو له توصیه می‌کنیم زردآلو کاملاً رسیده و کمی نرم باشد.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال