پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

گزارش رویداد شیرینی‌ پزون بارجیل: نوآوری و کارآفرینی در صنعت کیک و شیرینی

7 دقیقه

رونق کسب‌وکار و موفقیت در عرضه محصول نیازمند داشتن برنامه استراتژیک و کاربردی است. اولین گام در این مسیر، همسویی و توجه به نیازهای مخاطبان است. بدون شک انعطاف تولیدکنندگان صنعت غذا و نوشیدنی، بستری مناسب برای توسعه فعالیت‌شان فراهم می‌سازد. با گذر زمان هر روز شاهد به‌روز شدن نیازهای مخاطبان هستیم. دسترسی به فضاهای مجازی و کسب اطلاعات به‌روز شده در صنعت غذا و نوشیدنی هم باعث شده تا نسل‌ها تمایل بیشتری داشته باشند که موادغذایی با کیفیت را انتخاب کنند که البته خوشمزه باشد و طعمی جدید و متنوع داشته باشد! پس با ما باشید تا در فودکس‌ایران با مراسمی خوشمزه و سالم آشنا شوید، بله شیرینی‌ پزون بارجیل.

روند رشد صنعت کیک و شیرینی

آمارها حاکی از آن است که در سطح جهان مصرف کیک و شیرینی هم‌چنان روند رو به رشدی را داراست. در دنیای نوآوری‌ها یعنی در جهان امروز، دیگر طعم خوب کیک و شیرینی کافی نیست و نیاز است بسته‌بندی و ظاهر کیک و شیرینی نیز موردپسند مشتریان قرار بگیرد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که مشتریان کیک و شیرینی رفته رفته در امر انتخاب بسته‌بندی و نیز نمای ظاهری این محصولات حساس‌تر می‌شوند. امروزه در صنعت شیرینی و شکلات، بسته‌بندیِ اشتهاآور و جذاب هم‌چنان مورد توجه قرار نمی‌گیرد. در حال حاضر تولیدکنندگان فعال در عرصه‌ صنعت شکلات و شیرینی که به بسته‌بندی‌های خلاقانه و هنرمندانه روی آورده‌اند، روز به روز در این زمینه متمرکزتر و دقیق‌تر عمل می‌کنند. به عنوان مثال برخی از غول‌های صنعت کیک و شیرینی سعی می‌کنند که مشتریانشان در زمان مصرف محصولات آنان، بسته به موقعیت‌شان مطالب یا تصاویر یا ویدیوهای جالبی را مشاهده کنند! به این ترتیب مشاهده می‌کنیم که ارتباط دنیای دیجیتال و دنیای واقعی در زمینه‌ صنعت شیرینی و شکلات نیز تاثیر عمیق خود را بر جای نهاده است.

البته فراموش نکنیم تمام کسب و کارهای موفق دنیا، مسیر آغازینی داشته‌اند که در آن افرادی خوش‌فکر حضور دارند که بدون کمک آن‌ها رسیدن به موفقیت دور از دسترس به نظر می‌رسد. مهم‌ترین اصل در فروش محصول و کسب موفقیت در این حوزه، نوآوری و خلاقیت در ابتدای راه است. توانمندی‌های زیادی در کارآفرینان صنعت غذا، نوشیدنی و شیرینی وجود دارد که می‌تواند بازار کسب و کار را متحول کند. غذا، نوشیدنی و شیرینی سلامت‌محور، باعث آرامش روح، سلامت جسم و طول عمر باکیفیت می‌شود.

شیرینی پزون بارجیل

لذت خوردن شیرینی سالم و خوشمزه

بارجیل با ابتکاری خلاقانه مراسمی را برگزار کرد با عنوان «شیرینی‌پزون»؛ ایونتی متفاوت و شاد، در فضایی آرام و صمیمی. برای دیدن این مراسم وارد کافه ‌دژن که شدیم همه راهنماها به سمت شیرینی‌ پزون هدایتمان کردند. وقتی از پله‌ها بالا می‌رفتیم، عطر شیرینی‌ها فضا را پر کرده بود. پرسنل بارجیل هم به گرمی از ما استقبال کردند. همه جا رنگ بود و شادی و لبخند.

در این مراسم، شیرینی‌پزهایی به دعوت بارجیل حضور داشتند که هر یک با ابتکار و نوآوری ویژه‌ای شیرینی‌های خانگی را ارائه کردند که قبل از چشیدن طعم آن‌ها، ظاهری زیبا داشتند که با عشق و امید تهیه شده بود. شیرینی‌ها تنوع زیادی داشتند؛ برای ورزشکاران، افراد دیابتی و شیرینی‌هایی که هنگام صرف عصرانه می‌توانند لذت نوشیدن چای و قهوه را صدچندان کنند. استقبال بازدیدکنندگان هم به حدی بود که برای عبور در مسیر، به‌سختی می‌شد راه را باز کرد. همه شیرینی‌پزها با چهره‌ای خوش و خندان از مردم استقبال می‌کردند. بازدیدکنندگان سر تمام میزها می‌رفتند تا طعم شیرینی را بچشند؛ چون مقرر شده بود که بین شیرینی‌پزها، پنج نفر انتخاب شوند. میدان رقابت هم کاملا صمیمی بود.

انگیزه و امید؛ فراتر از فضای دیجیتال

در شرایط کنونی، ذهنی خلاق می‌تواند انگیزه فعالیت را بیشتر کند. بارجیل پنج سال متوالی است که در فضای دیجیتال فعالیت دارد. برگزاری ایونت شیرینی پزون، ایده‌ای نو و خلاقانه بود که همگام با نیاز مردم و با ابتکاری جدید توانست فرای فضای دیجیتال، فعالیتی گسترده داشته باشد. ما در فودکس‌ایران نیز که همواره مشوق و حامی صنعت غذا، شیرینی، شکلات و نوشیدنی هستیم، با برند معتبر بارجیل همراه شدیم تا شیرینی‌های سلامت‌محور را که نوآوری جدیدی دارند به مخاطبان معرفی نماییم. این مراسم فرصتی مغتنم بود برای هنرمندانی که ابتکار و نوآوری را در صنعت شیرینی عرضه می‌نمایند.

ایونت شیرینی پزون بارجیل

نوآوری برندها؛ ارتقاء صنعت غذا، نوشیدنی و شیرینی

تجربیات فعالان حوزه صنعت غذا، نوشیدنی و شیرینی، نوآوری در فضای دیجیتال و حضور فعال در خارج از این فضاها و برگزاری ایونت‌های خلاقانه باعث ارتقاء این صنعت می‌شود.

حسام مقتدایی، مدیر مارکتینگ بارجیل هم در این مراسم یادآور شد: «هدف از برگزاری ایونتشیرینی‌ پزون، توسعه محصولات بارجیل بوده است. ما در ابتدا، آجیل و خشکبار داشتیم و بعد دمنوش و قهوه هم به محصولاتمان اضافه شد. توسعه محصول شیرینی هم با هدف توسعه و عرضه محصولات سلامت‌محور، باعث شده تا بستری فراهم نماییم برای شیرینی‌پزهایی که در اینستاگرام حضور داشتند. آن‌ها فضای زیادی برای معرفی محصولات خودشان نداشتند. تلاش کردیم با برگزاری ایونت از شیرینی‌پزها دعوت کنیم تا شیرینی‌هایشان را در معرض نمایش عموم بگذارند. با رای‌گیری شرکت‌کنندگان،  پنج نفر را که بالاترین رای را آوردند به عنوان وندور (تامین‌کننده کالا یا خدمات) به وبسایت بارجیل اضافه می‌نماییم که همکاری را با ما ادامه دهند و فروش داشته باشند.»

در سومین روز برگزاری این مراسم، جشن پنج سالگی بارجیل در محیطی شاد برگزار شد.

جشن پنج سالگی بارجیل

این ابتکار بارجیل دارای جنبه‌های مثبت و قابل تاملی است؛ زیرا با این روش، شیرینی‌پزهای منتخب مواد اولیه‌شان را از بارجیل تهیه می‌کنند. در واقع ارائه محصول سالم برای تهیه شیرینی، تضمینی است برای سلامت محور بودن این شیرینی‌های خانگی.

در راستای دستیابی به این هدف، مقتدایی تاکید کرد: «شیرینی‌پزهای خانگی شرکت‌کننده در این مراسم که جزو پنج نفر منتخب با رای مردمی نبوده‌اند را هم حمایت می‌کنیم، در واقع آن‌ها می‌توانند با تولید محتوا و انتشار آن به نام خودشان، از این پروسه حمایتی بارجیل بهره‌مند شوند. بارجیل، مسئولیت اجتماعی حمایتی را از منظر خود اینگونه به اجرا درآورده است؛ حمایت از شیرینی پزهای خانگی، به‌ویژه افرادی که تولیدی نوآورانه دارند. به همین جهت اولین ایونت بارجیل با عنوان طعم سالم بارجیل برگزار شد؛ شیرینی‌ پزون».

مقتدایی گفت: «با توجه به اینکه شاهد استقبالی گسترده از جانب تولیدکننده و مردم بودیم، قطعا ایونت‌های زیادی خواهیم داشت؛ با ایده‌های خلاقانه!»

فودکس‌ایران؛ حامی و مشوق صنعتگر

رشد و گسترش صنعت غذا و نوشیدنی از اهداف اصلی ما در فودکس‌ایران است. برگزاری مراسم شیرینی پزون را به عنوان طرحی نو تحسین می‌نماییم. امیدواریم صنعتگران این حوزه هم با استراتژی و برنامه‌ریزی متنوع و نوآورانه، بتوانند بستری مناسب را برای رشد صنعت غذا، شیرینی و نوشیدنی فراهم نمایند. ما نیز در فودکس ایران با شعار «فودکس‌ایران، برای فرهنگ غذایی بهتر» همواره حامی و پشتیبان‌ صنعت غذا، شیرینی، شکلات و نوشیدنی هستیم.

رویداد شیرینی پزون بارجیل

نظرات بخشی از شرکت‌کنندگان در رویداد شیرینی پزون بارجیل

سمیرا گندمی، یک کوکی اسپایسی رژیمی را تهیه کرده بود که برای افراد دیابتی هم خیلی مناسب بود. در این شیرینی از آرد سبوس‌دار، پودر شکر بیلو، تخمه آفتابگردان و تخمه کدو استفاده شده بود. او گفت: «فرصت‌های این چنینی برای عزیزانی که در این حرفه هستند و کار بلد هستند و نیاز به دیده شدن دارند، خیلی خیلی فرصت عالی‌ای است. علاوه بر این، کارآفرینی نیاز به حمایت‌هایی دارد تا عزیزانی که در جریان مسیر نیستند، هدفشان مشخص شود.»

تارا کبریایی، گرانولابار رژیمی را به شیرینی‌پزون آورده بود که در آن از جو دوسر و عسل استفاده شده بود. از آرد سفید (بدون سبوس) و چربی هم در این محصول اثری نبود. حاوی روغن نارگیل و مغزی‌جات بود که به علت خاصیت سیرکنندگی بالا، برای ورزشکاران بسیار مناسب است.

بهاره طلوعی، یک کوکی مخصوص فرانسوی را آورده بود به نام سبله (سبله کلمه‌ای فرانسوی است به معنی شن).

مهسا بهرامی، کوکی صبحانه سلامت را معرفی کرد. ویژگی این محصول، تامین فیبر و غلات هنگام صرف صبحانه است که با آرد سبوس‌دار تهیه شده بود.

رویا بازیانی، کوکی پسته و کرنبری را ارائه کرد که با جو پرک تهیه شده بود. او گفت: «این ایونت خیلی کار عالی‌ای بود برای ما تازه کارها که نوپا هستیم. هم شناخته می‌شویم، هم اینکه محصولات رژیمی و سالمی نسبت به مغازه‌دارها ارائه می‌دهیم.»

طیبه علی علی، حلوا بوتیکی را ارائه کرد با ماندگاری چهار ماهه و بدون مواد نگهدارنده.

سونیا مجابی هم کوکی لاهیجان را تهیه کرده بود با موادی سالم.

هدیه کمالیان، شیرینی اسکار گردویی را به شیرینی پزون آورده بود.

شیما پیوندی، کوکی جوبری و کوکی جو گردو را برای تست گذاشته بود. مزیت این کوکی این بود که از جوپرک و شکر قهوه‌ای تهیه شده بود؛ که به علت فیبر زیاد، شیرینی رژیمی محسوب می‌شود. این شیرینی مقوی حاوی غلات هم بود.

ندا حق‌دوست هم اسلایس فرانسوی رژیمی را ارائه کرد که به عنوان میان‌وعده ورزشکاران قابل استفاده است. این شیرینی گیاهی با عسل و شربت افرا شیرین شده بود. شیرینی کم‌نظیر که حس لذت و آرامش را منتقل می‌کرد. او گفت: «این فرصت‌ها باعث می‌شود تا افرادی مثل من که تازه کارشان را شروع کرده‌اند، بتوانند محصولاتشان را در معرض نمایش عموم قرار دهند و با افراد بیشتری در تعامل باشند. در نهایت فکر می‌کنم در بالا بردن کیفیت کار آینده من هم تاثیر خواهد گذاشت.»

فائزه پهلوانی هم یک شیرینی رژیمی را معرفی کرد که با شیره توت و عسل تهیه شده بود.

یکی از بازدیدکنندگان به نام بهناز روابنی، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش هم گفت: «من انقدر هنرمند را یکجا ندیده بودم! باریکلا به جوانان ما که ذوق هنری دارند! مخصوصا که برای ما دیابتی‌ها شیرینی تهیه می‌کنند.»

ابوالقاسم ریاضی هم بازدیدکننده خوش‌ذوق به ما گفت: «از محصول دیابتی که در اینجا دیدم، خیلی لذت بردم.»

جمع‌بندی

طی چند دهه اخیر، پیشرفت‌های بزرگی در بسیاری از صنایع از جمله صنعت کیک و شیرینی، غذا و نوشیدنی اتفاق افتاده است. بسیاری از این پیشرفت‌ها به سبب رشد فناوری‌ها و نوآوری‌های صنایع مرتبط با این حوزه بوده است و برخی دیگر به دلیل تغییرات ذائقه و سبک زندگی مردم در کشورهای مختلف. به نحوی که بسیاری از تحلیلگران اقتصادی، توسعه صنایع کیک و شیرینی و غذا و نوشیدنی را با رشد بالایی نسبت به متوسط دیگر صنایع گزارش کرده‌اند.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

13 پاسخ

 1. ممنون از خانم بصیری عزیز بابت تهیه گزارششون که باعث دیده شدن بیشتر ایونت های این چنینی هستند .

 2. چه ایونت جالبی بوده.
  ممنون بابت انتشار خبر.
  امیدوارم بازم ایونت های این شکلی برگزار شن تا افراد بیشتری بتونن شرکت کنن

 3. لیلی هستم از کرج
  چه برنامه جالبی بوده، کلی از خوندن این مطلب لذت بردم
  لطفا از طریق فودکس ایران در مورد برنامه های اینچنینی اطلاع رسانی کنید
  من از طرفداران پر و پا قرص این سایت هستم
  منتطر ایونت های دیگه بارجیل هستم

 4. بارجیل واقعا فوق العاده داره عمل میکنه، امیدورام از این مدل کسب و کارها در کشورمون زیاد ببینیم 😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال