پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

فستیوال شیرین غذا و نوشیدنی‌‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران!

5 دقیقه
فستیوال شیرین غذا و نوشیدنی‌‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران!

تهران از ۱۶ تا ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۲، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، میزبان سه نمایشگاه بین‌المللی و پذیرای ۶۴۳ شرکت از متخصصان و علاقمندان از سراسر ایران و کشورهای همسایه بود:

  • بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات، ماشین‌آلات و مواد اولیه
  • پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت غلات، آرد و نان
  • دهمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها، چای، قهوه و صنایع وابسته

برگزاری این سه نمایشگاه در واقع یک رویداد صنعتی محسوب می‌شود که تمام حوزه‌های مرتبط با صنعت نان و غذا و نوشیدنی را پوشش می‌دهد. هدف از برگزاری نمایشگاه، گردهمایی شرکت‌های پیشرو داخلی و خارجی، کارشناسان فنی و متخصصان مرتبط با تولید و عرضه محصولات غذایی و نوشیدنی است. شرکت‌کنندگان این فرصت را داشتند تا به‌مدت چهار روز با نوآوری‌های جدید این صنایع آشنا شوند و در جلسات و کارگاه‌های آموزشی که توسط متخصصان برتر این صنعت برگزار شد، شرکت کنند. در ضمن فعالین عرضه تولید و توزیع شیرینی و شکلات، نان و غلات، و نوشیدنی‌ها توانستند در زمینه کاری خود بینش‌های عملی به دست آورند و با هزاران متخصص بین‌المللی در این صنعت ارتباطات حرفه‌ای برقرار کنند.

شرکت در نمایشگاه‌های صنایع غذایی و نوشیدنی، یکی از روش‌های بازاریابی داخلی و خارجی

برگزاری سه نمایشگاه شیرینی و شکلات، آرد و نان و غلات، نوشیدنی و چای و قهوه به‌صورت همزمان و حضور بسیاری از تولیدکننده‌های بین‌المللی از ۴۰ کشور مختلف مانند چین، هند، ترکیه و…، یکی از بهترین فرصت‌ها هم برای مصرف‌کنندگان و هم برای تولیدکنندگان بود تا از تنوع محصولات و جدیدترین تولیدات صنعت غذا و نوشیدنی در سراسر جهان مطلع شوند و بتوانند با بازارهای جهانی و مشتریان بین‌المللی ارتباط برقرار کنند چرا که نمایشگاه مواد غذایی پلی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده است.

این نمایشگاه‌ها با بسترسازی جهت آشنایی مخاطبان عام با جدیدترین محصولات و کالاها و دستاوردهای علمی و فناوری روز دنیا، باعث شد مهم‌ترین هدف این رویداد، که توسعه محصولات صنایع غذایی و نوشیدنی است، محقق شود.

شرکت‌کنندگان داخلی ضمن آشنایی با محصولات جدید کشورهای دیگر و تکنولوژی‌های مورداستفادهٔ آن‌ها، فرصت شبکه‌سازی برای صادرات محصولات تولیدی خودشان را نیز داشتند و می‌توانستند با نشان دادن کیفیت محصولات خود، بر محبوبیت و اعتماد برندشان بیافزایند. از طرف دیگر، شرکت‌کنندگان خارجی نیز توانستند با توانایی‌ها و ظرفیت‌های صنایع غذایی و نوشیدنی ایران آشنا شوند و شراکت‌های بین‌المللی را رقم بزنند. وجود چنین فرصت‌هایی برای بازاریابی محصولات و خدمات، از مزایای برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط با حوزه‌های مختلف صنایع غذایی و نوشیدنی به صورت یکجا و همزمان است.

نمایشگاه نوشیدنی ها

نمایشگاه بین المللی نوشیدنیها

نمایشگاه آرد نان و غلات

نمایشگاه آرد نان و غلات

نمایشگاه شیرینی و شکلات

توجه به چالش‌های صنعت غذا و نوشیدنی، از نقاط عطف این رویداد

طبق گفته دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوییت، شیرینی و شکلات، یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت، تامین مواد اولیه است. برگزاری سه نمایشگاه حوزه صنعت غذا و نوشیدنی توانسته با فراهم آوردن امکان تعامل و تبادل اطلاعات، ارتباط بین تامین‌کنندگان مواد اولیه و تولیدکنندگان محصولات غذایی و نوشیدنی را تسهیل کند.

از طرف دیگر، وابستگی حوزه‌های گوناگون صنایع غذایی به یکدیگر، باعث می‌شود هر پیشرفت یا تکنولوژی جدیدی که در هر یک از وجوه این صنعت رخ دهد، ارتقای کیفیت محصولات در صنایع دیگر را نیز به همراه داشته باشد. برای مثال، با ارتقای کیفیت آرد تولیدی، کیفیت محصولات شیرینی نیز افزایش خواهد یافت؛ یا تهیه شیر گیاهی با فرمول‌های نوین، می‌تواند باعث خلق محصولات جدید در صنایع غذایی شود؛ یا استفاده از دستگاه جدیدی برای تولید قهوه، می‌تواند هزینهٔ تمام‌شدهٔ نوشیدنی‌های بر پایه قهوه را کاهش دهد.

از همین رو، شاید مهم‌ترین دستاوردی که برگزاری همزمان نمایشگاه‌های نان و غلات، نوشیدنی‌ها و شیرینی و شکلات برای مصرف‌کنندگان دارد، این است که تولیدکنندگان می‌توانند از محصولات جدید حوزه‌های دیگر مطلع شوند و با برقراری همکاری با کسب‌وکارهای دیگر، بتوانند کیفیت محصولات خود را افزایش دهند. این افزایش کیفیت با هدف فرهنگ‌سازی و اصلاح الگوی مصرف محصولات غذایی و نوشیدنی، در نهایت به سلامت بیشتر مصرف‌کننده‌ها می‌انجامد و کیفیت زندگی آن‌ها را بالاتر می‌برد

 

نمایشگاه بین المللی مواد غذایی تهران

نمایشگاه چای قهوه و صنایع وابسته

نمایشگاه بین المللی نوشیدنیها

دستاورد دیگری که نه به‌طور مستقیم، ولی در نهایت به نفع مصرف‌کننده خواهد بود، این است که مصرف‌کنندگان عام با بازدید از نمایشگاه‌ها، از محصولات جدید و متنوعی باخبر می‌شوند که ممکن است در صورت عدم بازدید از نمایشگاه، هیچوقت با آن محصولات آشنا نمی‌شدند. این مواجهه با محصولات جدید و میزان استقبال مردم از برخی محصولات خاص، برای تولیدکنندگان نشانهٔ قابل‌تاملی است. ممکن است تولیدکننده با این پرسش مواجه شود که چرا از محصولات شرکت رقیب او استقبال بیشتری شده، و جستجوی پاسخ این پرسش، باعث شود تولیدکننده بیش از پیش به فکر نیازهای مخاطب باشد و تلاش کند محصولاتش را بهینه کند. همچنین ممکن است تولیدکننده با این امر مواجه شود که استقبال مردم از محصولاتش کمتر از قبل شده و گویی دیگر محبوبیت سابق را ندارد. این مسئله هم باز به نفع مصرف‌کننده خواهد بود، زیرا باعث می‌شود تولیدکننده از نوآوری‌های متفاوتی استفاده کند و دغدغه‌‌های مخاطب را در اولویت کار خود قرار دهد.

برگزاری سه نمایشگاه شیرینی و شکلات، آرد و نان و غلات، نوشیدنی و چای و قهوه

نمایشگاه بین المللی تهران ۱۴۰۲

نمایشگاه بین المللی چای و قهوه

حضور فودکس ایران در نمایشگاه بین‌المللی شیرینی، شکلات و نوشیدنی‌ها

فودکس ایران با شعار «فرهنگ غذایی بهتر» در نمایشگاه بین‌المللی شیرینی، شکلات و نوشیدنی‌ها حضور داشت و تلاش کرد بی‌واسطه با برندهای این صنعت سخن گفته و آن‌ها را با چشم‌انداز فودکس برای آینده‌ای نوآورانه در صنعت غذا و نوشیدنی آشنا کند. فودکس ایران در این نمایشگاه با بازدیدکنندگان، فعالان صنعت و برندهای حاضر همراه شد تا در مسیر توسعه آگاهی و رشد صنعت غذا و نوشیدنی گام بردارند.

حضور فودکس ایران در نمایشگاه بین‌المللی شیرینی، شکلات و نوشیدنی‌ها

فودکس ایران با فراهم کردن بستری برای برگزاری نمایشگاه دیجیتال دائمی برندهای صنعت غذا و نوشیدنی، تمام اهداف برندها را از حضور در نمایشگاه‌های فیزیکی مرتفع کرده و امکان مطرح شدن آن‌ها در عرصه بین‌المللی و داخلی را مهیا می‌کند. برندها با حضور در این نمایشگاه دیجیتال، از راه ساده‌تر و راحت‌تری به تمام اهداف بازاریابی و صادرات و فروش محصولات‌شان دست پیدا خواهند کرد.

همچنین برندها با استفاده از بخش بازارگاه فودکس، می‌توانند با تامین‌کنندگان مواد اولیه و تمام کسب‌وکارهایی که هرگونه خدماتی در خصوص صفرتاصد فرایند تولید و فروش محصولات ارائه می‌دهند آشنا شوند و با آن‌ها در ارتباط باشند. علاوه‌براین، فودکس با ارائه گزارش‌های ادواری در خصوص فرهنگ غذایی ایرانیان، بخش تحقیقات بازار تولیدکننده‌ها را تسهیل کرده و باعث می‌شود بهبود محصولات تسریع شود.

همزمان با نمایشگاه، فودکس دو گزارش تخصصی جدید را نیز در اختیار صنعتگران و مصرف‌کنندگان قرار داد:

 

با مراجعه به سایت فودکس ایران با خدمات ما بیشتر آشنا شوید!

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

2 پاسخ

  1. طرح بسته بندی جالب بود اطلاع رسانی زمان نمایشگاه در مطبوعات و فضای مجازی به موقع بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال