مهرام

دسته : سس و چاشنی از سال 1349 1391

اطلاعات تماس

 • 021-88701003
 • 021-8770078
 • تهران، خیابان مطهری، شماره ۳۳۳، ساختمان مهرام
 • https://mahramco.com

شبکه های اجتماعی

تاریخچه شرکت مهرام

در ادامه نوآوری‌های عرصه تولید صنایع غذایی نیمه آماده، انواع سس، چاشنی و افزودنی غذا در دهه 50، کارآفرینان متعددی وارد رقابت شدند و کارخانه‌هایی را با تکیه بر آخرین تکنولوژی روز دنیا تأسیس کردند. هدف این کارآفرینان ایجاد تحول و انقلاب در صنعت غذایی ایران و ارائه بهترین کیفیت بر اساس ذائقه و سلیقه ایرانیان بود.

یکی از این شرکت‌های موفق که هنوز هم به کارش ادامه می‌دهد و از موفق‌ترین برندهای تولید سس، افزودنی و چاشنی در ایران است، برند مهرام است که در سال 1349 و به‌عنوان یکی از اولین تولیدکنندگان سس مایونز در کشور کارش را شروع کرد. به همین بهانه در ادامه می‌خواهیم قصه برند مهرام و موفقیت‌هایش را بخوانیم.

مالک برند مهرام کیست؟

برند مهرام برای اولین‌بار در سال 1349 کار خودش را با تولید سس مایونز در ایران شروع کرد و توانست فرهنگ استفاده از انواع سس، چاشنی و افزودنی را در داخل کشور گسترش دهد. این مجموعه ابتدا توسط «شاهرخ ظهیری» تأسیس شد و در حال حاضر توسط هیئت‌مدیره‌ای اداره می‌شود که ریاست آن برعهدۀ «پیروز ملک‌زاده» است.

برند مهرام اگرچه کارش را با تولید سس شروع کرد، اما به مرور توانست تولید بیشتری داشته و در کنار سس مایونز، تولید انواع سس کچاپ، انواع ترشی و سایر چاشنی‌ها را شروع کند. در حال حاضر هم برند مهرام یکی از محبوب‌ترین برندهای ایرانی و یکی از 100 برند برتر در کشور است که با تولید محصولات متنوع همه سلیقه‌ها و عادات غذایی؛ از گیاهخواران گرفته تا افرادی که به گلوتن حساسیت دارند را پوشش داده و برای هر سبک زندگی محصول اختصاصی دارد.

کارخانه برند مهرام که در سال 1375 به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد، در حال حاضر در شهر صنعتی البرز استان قزوین است و 11هزار مترمربع مساحت دارد. کارخانه‌های دیگری هم مانند لیموندیس، مهبان، سنوس و آفرین به‌گل از زیرمجموعه‌های برند مهرام هستند.

نگاهی به محصولات برند مهرام

اگرچه برند مهرام کارش را با تولید سس مایونز شروع کرد، ولی در حال حاضر انواع سس کچاپ، هزارجزیره، سس مخصوص سالاد، سس مخصوص گیاه‌خواران، سس کم‌کالری مخصوص ورزشکاران، سس سیراچا، سس باربیکیو، سس سیر، سس ایتالیایی و ده‌ها مدل دیگر را در دست تولید دارد.

از دیگر محصولات این برند معتبر و خوشنام می‌توان به:

 • رب گوجه‌فرنگی
 • خیارشور
 • سرکه سیب
 • انواع مربا و عسل برای مصرف صبحانه و میان‌وعده
 • انواع دیپ برای میان‌وعده
 • انواع ترشی و شور برای همراهی غذا
 • انواع افشره‌ها مانند آبغوره و آبلیمو
 • زیتون ساده با هسته و بدون هسته
 • روغن زیتون مخصوص سالاد و مخصوص سرخ‌کردن
 • کنسروهای آماده و نیمه آماده

اشاره کرد.

چشم‌انداز آینده برند مهرام چیست؟

مهرام به‌عنوان یکی از 100برند برتر ایرانی، در حال حاضر به بسیاری از کشورهای جهان صادرات محصول دارد، اما چشم‌انداز خودش را نوآوری در تولید می‌داند تا بر اساس ذائقۀ همۀ مردم تولید محصولاتش را توسعه داده و به گفته رییس این مجموعه «به حداقل‌ها رضایت ندهد».

بر همین اساس هم بود که مهرام به‌عنوان اولین برند ایرانی تولید سس مایونز بدون تخم‌مرغ برای وگان‌ها و تولید سس کم‌چرب برای ورزشکاران حرفه‌ای را شروع کرد تا به شعارش یعنی توجه به همه ذائقه‌ها عمل کند. استفاده از آخرین یافته‌های علمی برای تولید محصولات باکیفیت‌تر و شناخت فرهنگ غذایی جهان برای نوآوری‌های بیشتر از دیگر چشم‌اندازهای برند محبوب مهرام است.

جوایز و افتخارات برند مهرام

مهرام یکی از طلایه‌داران تولید انواع سس، چاشنی و افزودنی در ایران و یکی از 100برند برتر کشور است که موفق شده بارهاوبارها به‌عنوان واحد برتر در استاندارد شناخته شود و بتواند تندیس زرین سازمان ملی استاندارد کشور را دریافت کند. واحد نمونه تولیدی در استان و تندیس نقره کیفیت از دیگر افتخارات مجموعه مهرام است.

تازه‌ترین اخبار از برند مهرام

در ماه گذشته، برند مهرام کمپینی را مخصوص جام جهانی 2022 قطر طراحی کرد که فروشندگانش از طریق امتیازهای کسب‌شده در این کمپین می‌توانستند در قرعه‌کشی شرکت کنند.

بر اساس آخرین اعلام رسمی شرکت مهرام، این برند برای ارائه محصولاتش در بسته‌بندی جدید هم کمپین دارد. بر اساس آخرین پکیجینگ متفاوتش یعنی سس باربیکیو در بسته‌بندی جدید از مصرف‌کنندگان خواسته بود با خرید بیشتر این محصول در قرعه‌کشی شرکت کنند. اخبار کمپین‌های مختلف مهرام در سایت رسمی این مجموعه مرتباً به‌‌روزرسانی می‌شود.

سؤالات متداول

آیا برند مهرام سس‌های طعم‌دار هم تولید می‌کند؟

بله سس سیر، سس سالسا، سس چیلی و هالوپینو از سس‌های طعم‌دار مهرام است که در سال‌های اخیر مشابه ایرانی در بازار نداشته است.

آیا برند مهرام تا امروز ری‌برندینگ داشته است؟

خیر برند مهرام همچنان با همان برند و لوگو سابق به کارش ادامه می‌دهد؛ اما همگام با نوآوری‌هایش، بسته‌بندی بسیاری از محصولات را تغییر داده که از طریق شبکه‌های اجتماعی، اجرای کمپین‌های مختلف و تبلیغاتش می‌توانید در جریان تغییر پکیجینگ برخی محصولات باشید.

آیا برند مهرام عسل و مربا بدون شکر هم تولید می‌کند؟

در حال حاضر خیر! عسل و تمامی 5 مدل مربای برند مهرام با شکر افزوده هستند و اگر دیابت یا رژیم خاصی دارید باید با مشورت پزشک این محصولات را مصرف کنید.

هیچ مطلبی برای نمایش وجود ندارد.

هیچ برندی یافت نشد.

جوایز و افتخارات برند مهرام

مهرام یکی از طلایه‌داران تولید انواع سس، چاشنی و افزودنی در ایران و یکی از 100برند برتر کشور است که موفق شده بارهاوبارها به‌عنوان واحد برتر در استاندارد شناخته شود و بتواند تندیس زرین سازمان ملی استاندارد کشور را دریافت کند. واحد نمونه تولیدی در استان و تندیس نقره کیفیت از دیگر افتخارات مجموعه مهرام است.

هیچ مطلبی برای نمایش وجود ندارد.

   نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.