پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

بهترین روش های تبلیغات غذاهای فست فودی چیست؟ + مثال تبلیغات آفلاین و آنلاین

11 دقیقه
بهترین روش های تبلیغات غذاهای فست فودی

صنعت فست فود یک صنعت بسیار رقابتی است و معمولا هم تحت سلطه برندها و نام‌های بزرگ و شناخته‌شده قرار دارد. برای همین هم رقابت با دیگر شرکت‌ها و رستوران‌های فست فود به یک بازاریابی خلاقانه نیاز دارد. یعنی اگر می‌خواهید در زمینه تولید و عرضه غذاهای فست فودی فعالیت کنید باید حتما یک برنامه‌ریزی دقیق و مشخص برای تبدیل شدن به یک برند معتبر داشته باشید. قبل از هرچیزی هم باید روش های تبلیغات غذاهای فست فودی را بشناسید. 

به‌طور کلی استراتژی‌های بازاریابی فست فودی شما می‌تواند شامل تبلیغات مختلفی در سطح شهر یا فضای مجازی و … باشد. هرچه هست برای موفقیت در صنعت فست فود از طراحی منو و قیمت‌گذاری محصولات گرفته تا نحوه حضورتان در اینستاگرام همه باید بر اساس یک استراتژی درست جلو برود. انتخاب یک استراتژی کارآمد برای بازاریابی غذاهای فست فودی، ممکن است از دور ترسناک به‌نظر برسد. ولی ما در این مقاله، بهترین استراتژی‌ها برای بازاریابی فست فود را به شما معرفی می‌کنیم تا مجبور نباشید بین انبوهی از تاکتیک‌ها سرگردان شوید کنید. بعد از خواندن این متن می‌توانید سادگی از بین این روش‌های آزمایش‌شده برای بازاریابی مواد غذایی فست فودیی بهترین گزینه را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید. 

تبلیغات آنلاین یا سنتی؟ کدام روش برای فست فود بهتر است؟ 

منظور از تبلیغات آفلاین معمولا تبلیغ در تلویزیون و رادیوی، بیلبوردها و تبلیغات چاپی است. مثلا نصب بیلبورد در خیابان‌های شلوغ و پر رفت‌و‌آمد، از قدیم یکی از کاربردی‌ترین روش‌های تبلیغات بوده است. بازاریابی آنلاین هم همان‌طور که از نامش پیداست بازاریابی و تبلیغات در فضای اینترنت از طریق شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و وب‌سایت‌ها، کمپین‌های تبلیغات دیجیتال و … می‌شود.

بازاریابی آنلاین و آفلاین هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند. به‌عنوان مثال بازاریابی اینترنتی بسیار ارزان‌تر از روش‌های سنتی و بازاریابی آفلاین است. حتی تعداد زیادی از کانال‌های تبلیغاتی بازاریابی آنلاین مثل حضور در شبکه‌های اجتماعی یا ارسال ایمیل رایگان هستند. درضمن به شما امکان تعامل با مشتریان‌تان و بازخورد گرفتن از آن‌ها را هم می‌دهد. درواقع  بازاریابی آنلاین به شما امکان می‌دهد به گزارش‌های بلادرنگ درباره میزان موفقیت استراتژی‌های تبلیغاتی خود دسترسی داشته باشید. درحالیکه در بازاریابی سنتی، جمع‌آوری داده‌ها و نتایج نهایی اجرای یک تبلیغات ممکن است هفته‌ها (یا حتی بیشتر) طول بکشد.

اینکه کدامیک از روش های تبلیغات غذاهای فست فودی آنلاین یا آفلاین برای یک رستوران فست فود بهتر است، همیشه جواب یکسان و ثابتی ندارد.  درواقع هیچکدام از انواع روش‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین برای هر موقعیتی عالی نیستند، و همیشه جایی برای بهبود یا تغییر غیرمنتظره در نحوه واکنش بازاریابی و مخاطبان به تبلیغات شما وجود دارد. 

همان‌طور که گفته‌شد به‌طور کلی بازاریابی آنلاین احتمالا هزینه کمتری روی دست شما می‌گذارد و دامنه مخاطبان بسیار بالایی هم دارد. اما گاهی اوقات بازاریابی آفلاین و مثلا نصب یک بیلبورد با طراحی جذاب در یک منطقه شهری درست هم می‌تواند به همان خوبی برایتان کار کند. تقریبا در بیشتر موارد، وقتی این دو روش بازاریابی با هم استفاده می‌شوند، می‌توانند تاثیرگذاری همدیگر را بیشتر هم بکنند.

دلایل نیاز رستوران ها به دیجیتال مارکتینگ 

واقعیت این است که اساسا بازاریابی و مخصوصا بازاریابی رستوران در چند سال گذشته بسیار پیچیده‌تر شده است. همه‌گیر شدن تلفن‌های هوشمند و دسترسی عده بیشتری از مردم به اینترنت باعث شده تا فضای مجاری یکی از رقابتی‌ترین و اصلی‌ترین کانال‌های تبلیغاتی برای مشاغل مختلف باشند. این روزها خیلی از افراد ترجیح می‌دهند حتی بدون نیاز به تلفن و تنها از روی گوشی موبایل خود منوی رستوران مورد علاقه‌شان را ببینند و غذا سفارش بدهند. درضمن مخاطبان در فضای اینترنت احتمالا با مجموعه‌ای گیج‌کننده از گزینه‌های احتمالی روبرو می‌شوند و فست فودها باید برای جلب توجه مشتریان بیشتر حتما از روش های تبلیغات غذاهای فست فودی استفاده کنند.

امروزه استراتژی بازاریابی دیجیتال برای اطمینان از موفقیت تبلیغات مواد غذایی فست فودی ضروری است. اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری به رستوران خود جذب کنید، باید رستوران‌تان را روی گوشی‌های آن‌ها تبلیغ کنید. به زبان ساده‌تر تبلیغات دیجیتال به شما کمک می‌کند تا سروصدا و علاقه بیشتری نسبت به رستوران خود و فست فودهایی که سرو می‌کنید، ایجاد کنید. بنابراین رستوران‌ها و تولیدکنندگان غذاهای فست فودی باید فراتر از تبلیغات آفلاین و با استراتژی‌های دقیق دیجیتال مارکتنیک برای داشتن سهم بیشتر از بازار رقابت کنند.

چگونه بازاریابی دیجیتال برای تبلیغات غذاهای فست فودی را شروع کنیم؟

بازاریابی موثر برای تجارت مواد غذایی فست فودی نیاز به یک برنامه بازاریابی و استراتژی دقیق مخصوصا برای دیجیتال مارکتینگ دارد. برای شروع کار روی ایجاد یک حضور آنلاین قوی از طریق یک وب‌سایت کاربرپسند، تعامل فعال با مشتریان بالقوه در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین تمرکز کنید. 

علاوه بر این‌ها، تاکتیک‌های بازاریابی آفلاین مانند بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر، شرکت در رویدادهای فرهنگی و ارائه تبلیغات چاپی هدفمند برای جذب مشتریان در منطقه نزدیک رستوران‌تان را هم فراموش نکنید.

مهم است که درفضای مجازی به‌طور مداوم با مخاطبان خود درگیر باشید و در فضای رستوران هم خدمات استثنایی به مشتریان ارائه دهید. حتما هم از بازخورد مشتریان‌تان برای اصلاح استراتژی‌های بازاریابی و موفقیت برنامه‌های تبلیغاتی بعدی‌تان استفاده کنید.

به‌طور کلی استراتژی بازاریابی غذاهای فست فودی طرحی است که به صاحبان این کسب‌وکارها کمک می‌کند تا فروش و سود خود را افزایش بدهند. هدف استراتژی بازاریابی برای این کسب‌وکارها هم جذب مشتریانی است که به‌عنوان یک مشتری همیشگی از محصولات‌شان استفاده کنند.

روش های تبلیغات غذاهای فست فودی (آنلاین و آفلاین)

گزینه های زیادی برای تبلیغ غذاهای فست فودی وجود دارد. همان‌طور که گفتیم روش های تبلیغات غذاهای فست فودی بسیار متنوع است و هم تبلیغات آفلاین و سنتی را شامل می‌شود و هم روی تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ تاکید دارد. در ادامه برخی از کاربردی‌ترین و بهترین استراتژی‌های بازاریابی غذاهای فست فودی را با هم مرور می‌کنیم:

 • پیامک‌های تبلیغاتی

بازاریابی پیامکی راهی مستقیم و فوری برای دستیابی به مشتریان در اختیار شما می‌گذارد و امکان ارسال محتواهایی حاوی تبلیغات، تخفیف‌ها و پیشنهادات با زمان محدود را به شما می‌دهد. درضمن نسبت به ایمیل پیام‌های اس ام اس، نرخ بازشدن و پاسخ بیشتری دارند. چون دریافت آن‌ها روی تلفن‌های همراه نیاز به اینترنت و .. ندارد و  برای همین هم بیشتر و سریع‌تر از ایمیل‌های تبلیغاتی دیده می‌شوند. 

علاوه بر این، تبلیغات پیامکی امکان ارسال پیام‌ها و هدف‌گیری شخصی‌سازی شده را فراهم می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا محتوای تبلیغات خود را متناسب با گروه‌های خاص مشتریان‌تان تنظیم کنید و اثربخشی کمپین‌های خود را به حداکثر برسانید. 

 • تبلیغات فست فود در اینستاگرام

شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای ارتباط آنلاین با مشتریان است. شما می‌توانید از یک اکانت ایسنتاگرام برای تعامل نزدیک با مشتریان فعلی و دسترسی به مشتریان بلقوه استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک اکانت بیزینس برای کسب‌وکار خود در ایستاگرام بسازید تا از ابزارهای مختلفی که در اختیارتان قرار می‌گیرد برای نظارت بر نحوه عملکرد اکانت و ردیابی کمپین‌های تبلیغاتی‌تان استفاده کنید. اگر کارتان را خوب انجام بدهید مردم در مورد اکانت شما در اینستاگرام به دوستان خود می‌گویند و روزبه‌روز فالوورها و مشتریان بالقوه بیشتری به‌دست می‌آورید.

تبلیغ غذاهای فست فودی در اینستاگرام

البته طبیعتا گرفتن عکس‌های عالی از غذا مخصوصا برای انتشار در صفحه رسمی اینستاگرام یک تجارت فست فودی کار آسانی نیست. اگر عکس‌های عالی می‌خواهید استخدام عکاسان حرفه‌ای یکی از گزینه‌هایی است که نباید نادیده بگیرید، حتی اگر گران باشد.

علاوه بر عکس فست فودها می‌توانید در اینستاگرام خود برای به‌اشتراک‌گذاشتن پشت صحنه تهیه غذاها، آماده‌سازی مواد اولیه یا حتی مصاحبه با مدیران و کارکنان و … هم استفاده کنید. راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی با هشتگ‌های مشخص که از کاربران می‌خواهد عکسی از محصولات شما پست کنند تا بهترین عکس به‌عنوان برنده معرفی شود هم یکی دیگر از تکنیک‌هایی است که در اینستاگرام مارکتینگ محبوبیت زیادی دارد.

در اینجا چند ایده که می‌توانید برای تولید محتوای مناسب برای اینستاگرام از ان استفاده کنید آورده شده است:

 • پست‌هایی درباره محصولات مختلف و معرفی آن‌ها.
 • تبلیغات و اعلام تخفیف‌های ویژه در زمان‌های خاص.
 • ارسال عکس‌ها و ویدیوهایی از برترین و پرطرفدارترین فست فود هفته از نظر مصرف‌کنندگان.
 • بازنشر نظرات و بازخوردهای مشتریان.
 • انتشار عکس‌ها و فیلم‌های سرگرم‌کننده از کارمندان و مراحل آماده‌سازی محصولات.

اگر می‌خواهید هرچه بیشتر در تایملاین شلوغ و پر زرق و برق اینستاگرام دیده شوید بهتر است با اینفلوئنسرها یا همان چهره‌های تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی برای ارسال پست درباره شرکت و محصولات‌تان همکاری داشته باشید.

درباره تبلیغات شرکت‌های مواد غذایی و نوشیدنی بیشتر بخوانید

ایده‌های طراحی پوستر غذا
 • ویدیو مارکتینگ

ویدیوهای تبلیغات معمولا پربیننده‌ترین شکل تبلیغات فست فود هستند. تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان غذاهای فست فودی می‌توانند با ویدیو مارکتینگ با جذاب‌ترین تصویرها و آهنگ‌ها  محصولات خود را تبلیغ کنند و کلیپ تبلیغاتی خود را روی وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی و … منتشر کنند. اگر ویدیوی شما جذاب باشد و داستان بامزه و دلپذیری را تعریف کند، می‌تواند به‌سرعت بین تعداد زیادی از کاربران حتی آن‌هایی که تابه‌حال از شما خرید نکرده‌اند دیده شود.

برای نتیجه‌گیری بهتر از ویدیو مارکتینگ بهتر است تیزرهای تبلیغات تلویزیونی شما همیشه یک لحن یکسان داشته باشد و یک شعار مشخص برای جلب توجه‌بیننده در آن تکرار شود. مثلا تقریبا پرطرفدارترین ویدیوهای تبلیغاتی معمولا شامل شخصیت‌ها یا مضامین تکرارشونده می‌شوند که به ماندگاری نام برند رستوران یا تولیدکننده غذاهای فست فودی در ذهن بیننده کمک می‌کند. 

 • استفاده از گوگل مپ

این روزها بیشتر مردم از اینترنت برای پیدا کردن محصولات و خدمات مورد نیاز‌شان، از جمله غذاهای فست فودی یا رستوران‌های فست فود در نزدیکی خود، استفاده می‌کنند. به‌همین‌دلیل است که در صنعت فست فود هم شرکت‌ها و رستوران‌ها و …  باید سایت‌های خود را برای جستجوی محلی بهینه کنند. با این کار وقتی کاربران در یک منطقه جغرافیایی خاص درباره فست فود جستجو می‌کنند، سایت آن‌ها در نتایج اولیه به کاربران نشان داده می‌شود.

تقریبا بیشت پلتفرم‌های تبلیغات آنلاین از جمله گوگل مپ به شما این امکان را می‌دهند که تبلیغات خود را هدف‌گذاری جغرافیایی کنید. درواقع برای این کار شما شهر یا کد پستی خود را در گوگل مپ ثبت می‌کنید و به موتور جستجوی گوگل می‌گویید که فقط افراد در مکان نزدیک شما را هدف قرار دهد. اگر وب‌سایت دارید، می‌توانید مکان فیزیکی و یک نقشه به سایت‌تان اضافه کنید. این کار به کاربران امکان می‌دهد تا به‌راحتی مکان کسب‌وکار فست فودی شما را پیدا کنند، حتی اگر نام آن را ندانند.

اگر تبلیغات آنلاین را اجرا می‌کنید، حتما تبلیغات محلی و ثبت در گوگل مپ را برای سایت و رستوران خود فعال کنید.

 • طراحی وب‌سایت و سئوی آن

داشتن یک وب‌سایت بهینه‌شده به تثبیت حضور شما در صنعت فست فود کمک می کند. درواقع امروز وب‌سایت برای کسب‌وکارها مثل یک کارت ویزیت مجازی عمل می‌کند و امکان دسترسی آسان به مشتریان، تماس و ثبت سفارش از آن‌ها فراهم می کند

برای بهینه کردن سایت خود باید وب‌سایت‌تان را در Google ثبت و صفحه‌های مختلف آن را ایندکس کنید. با یک سئوی خوب می‌توانید قابلیت کشف تجارت‌تان را افزایش بدهید و به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشید و فروش‌تان را بالاتر ببرید.

ممکن است طراحی و راه‌اندازی یک وب‌سایت با کیفیت و دارای سئوی خوب در ابتدا به‌نظر هزینه‌بر بیاید. منتها فراموش نکنید که بازدهی که می‌توانید با سایت خود به دست بیاورید بسیار بیشتر از سرمایه‌گذاری اولیه‌تان خواهد بود. فقط کافی است به شرکت‌های شناخته‌شده فست فود در فضای مجازی نگاه کنید. تقریبا همه شرکت‌های بزرگ فست فود وب‌سایت‌های سطح بالایی دارند که سفارش مستقیم از آن‌ها را برای مشتریان آسان‌تر می‌کند.

 • راه‌اندازی باشگاه مشتریان

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکاری این است که مطمئن شوید مشتریانتان مجددد برای خرید و استفاده از خدمات و محصولات به شما مراجعه می‌کنند. مشتریان وفادار کمترین هزینه را در بازاریابی دارند و همچنین احتمال بیشتری دارد که شما را به دوستان خود معرفی کنند. یعنی مشتریان وفادار بهترین گزینه برای بازاریابی و تبلیغات دهان به دهان هستند.

علاوه بر این، داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق برنامه‌های وفاداری به بینش عمیق‌تری در مورد ترجیحات مشتری و عادات خرید آن‌ها در اختیار شما می‌گذارد. این داده‌ها به شما اجازه می‌دهد تا کمپین‌های بازاریابی هدفمند و موثرتری را اجرا کنید و تعامل و حفظ مشتری را حتی بیشتر افزایش دهید.

بهترین راه برای دستیابی به این مزایا، تمرکز بر ایجاد وفاداری در مشتریان و تبدیل آن‌ها به مشتری همیشگی است. درست است که وفاداری یک مشتری در مرحله اول به داشتن یک تجربه عالی از محصولات فست فودی شما بستگی دارد. اما شما می‌توانید با اجرای برنامه‌های وفاداری و طرح‌های پاداش برای مشتریان تکراری وفاداری آن‌ها را تشویق کنید. طراحی و اجرای یک برنامه وفاداری مشتری می‌تواند برگ برنده شرکت فست فود شما باشد و تضمین می‌کند که مشتریان‌تان چندین و چندباره برای خرید و دادن سفارش بازمی‌گردند. برنامه وفاداری می‌تواند شامل تخفیف، کوپن‌های ویژه، هدایا و … باشد.

به‌عنوان مثال، می‌توانید بعد از چهار خرید اول به مشتریان خود یک نوشابه رایگان و سپس بعد از چهار خرید بعدی سیب‌زمینی سرخ‌کرده رایگان به آن‌ها بدهید. 

 • پیشنهادات وسوسه کننده 

با توجه به تعداد زیاد تولیدکننده مواد غذایی فست فودی و رستوران‌های فست فود در بازار، یکی از مهمترین روش های تبلیغات غذاهای فست فودی برای متمایز شدن در این بازار رقباتی، داشتن پیشنهادات وسوسه‌کننده برای مشتریان است.

پیشنهاد وسوسه‌کننده شما می‌تواند هر ایده‌ و امتیازی باشد که باعث شود، مشتریان شما خرید بیشتر و بزرگتری داشته باشند. نکته مهم این است که پیشنهادات شما حتما باید آورده‌ای هم برای مشتری داشته باشد. می‌توانید از مثال‌های زیر به‌عنوان پیشنهادات وسوسه‌کننده  برای کسب‌وکار خود ایده بگیرید:

 • ارائه وعده‌های غذایی در قالب یک پکیج

وعده‌های غذایی فست‌فوی در قالب پکیج‌هایی با قیمت مختلف که انواع آیتم‌های محصولات شما در یک بسته ارائه می‌دهد می‌تواند برای مشتری‌ای جذاب باشد. این کار فرآیند سفارش را برای مشتریان ساده‌تر می‌کند و با ر اختیار گذاشتن گزینه‌های از پیش انتخاب شده به آنها در زمان هم صرفه‌جویی می‌کند.

به‌طور کلی ارائه بسته‌های ویژه غذایی باعث افزایش فروش می‌شود و میانگین ارزش سفارش را افزایش می‌دهد. زیرا مشتریان وسوسه می‌شوند تا محصولات اضافی را با هم با قیمتی دارای تخفیف خریداری کنند. در نتیجه این استراتژی فروش محصولات مکمل را بیشتر می‌کند و می تواند منجر به درآمد کلی بالاتر از فروش شود.

 • منوی ویژه کودکان ایجاد کنید

یکی از ساده‌ترین ایده‌ها برای طراحی پیشنهادات وسوسه‌کننده، طراحی منوها و بسته‌های غذایی مناسب برای بچه‌هاست. این منوها معمولا شامل وعده‌های غذایی کوچک‌تر، گزینه‌های سالم‌تر و غذاهایی به شکل حیوانات یا شخصیت‌های کارتونی محبوب است. این کار باعث می‌شود بچه‌ها برای خرید و خوردن محصولات فست فودی شما هیجان‌زده شوند و والدین می‌توانند با دانستن اینکه می‌توانند برای یک گزینه غذایی سالم‌تر برای فرزندانشان هزینه کمتری بپردازند، نفس راحتی بکشند.

همچنین می‌توانید در بسته‌های فست فود ویزه کودکان، یک اسباب‌بازی یا هدیه جذاب کوچک برای کودکان هم قرار بدهید و پیشنهاد وسوسه‌کننده خود را به گزینه‌ای برای ایجاد وفاداری مشتری هم تبدیل کنید.

 • امکان شخصی‌سازی منو به مشتریان بدهید

می‌توانید به‌عنوان یک پیشنهاد وسوسه‌کننده، گزینه منوی قابل تنظیم را به مشتریان خود ارائه بدهید. در این منوها مشتریان می‌توانند ترکیبات منحصربه‌فرد خود از مواد تشکیل‌دهنده، طعم‌ها، یا تاپینگ‌ها را برای فست فود خود انتخاب کنند. درواقع منوهای قابل تنظیم به مشتریان شما امکان می‌دهد تا انتخاب‌های غذایی خود را بر اساس ذائقه شخصی، نیازهای غذایی یا ترجیحات طعمی خود تنظیم کنند. در نتیجه مشتری احساس مالکیت نسبت به خرید خود می‌کند که در نهایت باعث افزایش رضایت و وفاداری مشتری می‌شود.

به‌طور خلاصه انواع پیشنهادات وسوسه‌کننده به بهبود تجربه مشتری کمک می‌کند، رضایت مشتری را بالاتر می‌برد و به‌طور بالقوه باعث سفارش‌های مکرر و افزایش وفاداری مشتری می‌شود.

 • استفاده از نظرات مشتریان برای ترغیب افراد دیگر

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین روش های تبلیغات غذاهای فست فودی، استفاده از نظرات مشتریان قدیمی‌تر برای جذب مشتریان جدید است. واقعیت این است که تبلیغ دهان به دهان از زمان‌های قدیم یکی از کاراترین روش‌های بازاریابی بوده و امروز هم با وجود همه تغییراتی که در حوزه بازاریابی می‌بنیم، همچنان گزینه‌ای عالی است. 

وقتی یک مشتری شما نظر مثبت و خوبی درباره تجربه‌اش از غذاهای فست فودی شما می‌گذارد، می‌توانید آن را در قالب یک استوری اینستاگرام به‌اشتراک بگذارید و بگویید که خوشحال هستید که از غذا لذت برده است. یا اگر یک مشتری تصویری از فست فود شما در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام منتشر کرد، پست او را در صفحه شخصی کسب‌وکار خود بازنشر کنید.

همیشه می‌توانید با فراتر رفتن و شگفت‌زده کردن مشتریان خود، تجربه‌ای به‌یادماندنی و مثبتی برای آن‌ها ایجاد کنید. تجربه‌ای که آن‌ها به خاطر بسپارند و با دیگران به اشتراک بگذارند. این ابتکار می‌تواند بازاریابی دهان به دهان قدرتمندی برای شما ایجاد کند و باعث جذب مشتریان جدید و افزایش فروش شما شود.

البته مهم است که در کنار نظرات مثبت، هیچوقت از کنار نظرات منفی و انتقادهای احتمالی بدون پاسخ نگذرید. حتما از کاربری که می‌گوید تجربه ناخوشایندی از غذای فست فودی خود داشته بپرسید که چرا و چه چیزی مانع لذت بردن او از محصولات شما شده است. حتی می‌توانید در قالب یک نظرسنجی از دیگران هم بخواهید تا تجربه خود را از همان محصول فست فودی مشخص بیان کنند. با این کار شما هم به‌نوعی کسب‌وکار خود را به یک ترند در فضای مجازی تبدیل می‌کنید و هم می‌توانید بازخوردهای واقعا کارآمدی بگیرید که به بهبود کیفیت محصولات‌تان کمک کند.

بهترین روش های تبلیغات غذاهای فست فودی

 • جلب توجه با بسته‌بندی‌های جذاب

درست مثل هر مواد غذایی و نوشدینی دیگری، بسته‌بندی محصولات غذایی فست فودی یکی از مهمترین ابزارها برای جلب توجه مشتریان بیشتر است. اساسا خیلی‌ وقت‌ها ممکن است یک محصول را بخریم فقط برای اینکه بسته‌بندی زیبا و رنگی آن دلمان را برده است. معمولا ذهن این‌طور کار می‌کند که اگر بسته‌بندی یک خوراکی قشنگ است، حتما خودش هم خوشمزه است! 

روزانه میلیون‌ها عکس از غذا در اینستاگرام منتشر می‌شود که انگیزه اصلی کاربر از انتشار آن‌ها، فقط بسته‌بندی خاص و جذاب آن‌هاست. حتی بسیاری از تولیدکنندگان غذاهای فست فودی روی بسته‌بندی‌هایی کار می‌کنند که به‌اصطلاح ایسنتاگرام‌خور (Instagrammable) باشد! یعنی شکل و ظاهر ارائه یک غذا به‌گونه‌ای باشد که مردم را تشویق کند تا عکس بگیرند و آنها را به‌صورت آنلاین به اشتراک بگذارند. 

بسته‌بندی‌های Instagrammable یک تاکتیک تبلیغاتی فوق‌العاده قدرتمند برای غذاهای فست ففودی است. زیرا باعث می‌شود بدون هزینه کردن هیچ مبلغی از محتواهای تولید‌شده توسط کاربر برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید. این استراتژی دقیقا تاکتیکی است که اگر درست انجامش بدهید، می توانید مثل یک ویروس آنلاین در فضای مجازی منتشر شوید.

سخن آخر

با توجه به تعداد زیاد محصولات و رستوران‌های فست فود در بازار، بازاریابی مواد غذایی فست فودی می‌تواند واقعا چالش‌برانگیز باشد. یعنی برای اینکه مشتریان بیشتری جذب کنید و فست فود بیشتری بفروشید، باید بتوانید کسب‌وکار خود را در یک بازار شلوغ متمایز کنید. 

در این مقاله دیدیم کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای بازاریابی غذاهای فست فودی انجام دهید. اگر می‌خواهید تجارت خود را در این صنعت رقابتی از دیگران متمایز کنید، باید انواع روش های تبلیغات غذاهای فست فودی را بشناسید و بهترین گزینه‌ها را بر اساس میزان بزرگی کسب‌وکار خود انتخاب کنید. 

 

منابع:

1.smallbusiness.chron.com

2.www.upmenu.com

3.greenseedgroup.com

4.www.smartcapitalmind.com

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال