پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

نمایشگاه آگروفود تهران 1402، نمایشگاه مواد غذایی تهران بزرگ

7 دقیقه
نمایشگاه مواد غذایی تهران

نمایشگاه مواد غذایی آگروفود به‌عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای مرتبط با صنایع غذایی و کشاورزی، یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه صنایع غذایی محسوب می‌شود که در سطح جهانی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این نمایشگاه هرسال در کشورهای مختلفی برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند محصولات خوراکی مختلفی را عرضه کنند و با دیگر شرکت‌های مرتبط با این صنایع آشنا شوند. یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرطرفدارترین نمایشگاه‌های آگروفود هم نمایشگاه مواد غذایی تهران است.

نمایشگاه صنایع غذایی تهران از نظر وسعت و تنوع گروه‌های کالایی، بزرگ‌ترین نمایشگاه خاورمیانه است که با حضور ۵۲۰ شرکت داخلی و ۱۰۵ شرکت بین‌المللی از ۱۷ کشور مختلف در ۲۰ سالن مجزا، به‌‎‌علاوه فضای باز نمایشگاه برگزار می‌شود. درواقع این نمایشگاه یک پلتفرم تجاری برای صادرکنندگان خارجی و واردکنندگان ایرانی ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی و همچنین یک فرصت تجاری برای تمام کسانی است که در زمینه کشاورزی فعالیت می‌کنند.

با توجه به اهمیت نمایشگاه آگروفود تهران برای کشاورزان، تولیدکنندگان، و صنایع غذایی ایرانی، در این مقاله از مجله فودکس با تمام اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در نمایشگاه آگروفود یا بازدید از نمایشگاه مواد غذایی تهران آشنا می‌شویم و هچنین اهمیت این رویداد و مزایای مختلف آن را برای صنعت غذایی و کشاورزی کشور بررسی می‌کنیم.

محصولات نمایشگاه صنایع غذایی تهران

وقتی پای نمایشگاه در میان باشد، آن هم نمایشگاه مرتبط با خوراکی و نوشیدنی، یکی از مهم‌ترین و البته جذاب‌ترین مواردی که هرکسی دلش می‌خواهد بداند، محصولات و کالاهای مختلفی است که در نمایشگاه عرضه می‌شود. نمایشگاه مواد غذایی تهران هم به‌عنوان یکی از معتبرترین رویدادهای نمایشگاه آگروفود و بزرگترین نمایشگاه صنایع غذایی در خاورمیانه محصولات مختلفی را در اختیار بازدیدکننده‌ها قرار می‌دهد.

همان‌طور که گفته‌ شد، این نمایشگاه قرار است محصولات و خدمات مختلف در بخش کشاورزی و تولید مواد غذایی ایران را به نمایش بگذارد. برای همین هم طیف گسترده‌ای از محصولات، فناوری‌ها و خدمات مرتبط با مواد غذایی و کشاورزی از جمله ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی (کاشت، داشت و برداشت، آبیاری، حفاظت از گیاه، سیستم‌های ذخیره‌سازی محصولات کشاورزی، کودها و…)، تجهیزات پرورش دام‌ و طیور (نهاده‌های دام و طیور، تجهیزات دامداری، ماشین‌آلات فرآوری شیر، ماشین‌های شیردوشی، سرنگ‌های دامپزشکی، و…)، تجهیزات پرورش ماهی و… در این نمایشگاه عرضه می‌شوند.

انواع مواد اولیه برای تولید خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها مثل طعم‌دهنده‌ها، مواد خام قصابی، سس‌ها، کره کاکائو، رنگ‌های خوراکی، عرقیجات، آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، حلال‌ها، طعم‌دهنده‌ها، عطرها، ترکیبات میوه و… هم در نمایشگاه مواد غذایی تهران ارائه می‌شود.

لیست غرفه‌داران نمایشگاه مواد غذایی تهران (آگروفود)

لیست غرفه‌داران نمایشگاه غذایی آگروفود

گفتیم که ورد فود تهران محلی برای عرضه انواع مواد غذایی و صنایع وابسته آن است. تقریبا تمامی شرکت‌ها، کارخانه‌ها، و کسب‌وکارهای خرد که به‌نوعی در حوزه تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی و دامی مشغول هستند می‌توانند برای معرفی تجارت خود در این نمایشگاه غرفه داشته باشند. در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی تهران در سال ۱۴۰۲ بیش از ۵۰۰ شرکت داخلی و نزدیک به ۲۰۰ شرکت خارجی از کشورهای اتریش، ایتالیا، آلمان، دانمارک، فرانسه، هلند، روسیه، ترکیه، برزیل، امارات متحده عربی، تایلند، کره جنوبی، چین، هند و… حضور داشتند و میزبان حدود ۴۰۰۰۰ بازدیدکننده بودند.

لیست غرفه داران نمایشگاه اگروفود ۱۴۰۱ و لیست شرکت‌‌کنندگان نمایشگاه ایران آگروفود ۱۴۰۲ را می‌توانید به‌طور کامل از روی سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران ببینید و دانلود کنید.

بازدیدکنندگان نمایشگاه مواد غذایی آگروفود

معمولا نمایشگاه‌ها مخصوصا نمایشگاه‌هایی که به زندگی روزمره مردم ارتباطی دارند و محصولات و خدماتی را عرضه می‌کنند که در سبد خرید خانواده‌ها وجود دارد، بسیار پرطرفدار هستند. یعنی افراد زیادی در مدت برگزاری نمایشگاه حتی شده ساعتی کوتاه به آن سر می‌زنند و در غرفه‌ها می‌گردند. نمایشگاه صنایع غذایی تهران هم با توجه به تنوع خدمات و محصولاتی که در آن ارائه می‌شود و حضور برترین و بهترین تولیدکننده‌های خوراکی یکی از محبوب‌ترین نمایشگاه‌هاست که تعداد بازدیدکننده زیادی دارد.

به‌ویژه اینکه اهمیت سلامت مواد غذایی و همچنین کیفیت خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها از نظر ارگانیک بودن و داشتن مواد مغذی این روزها برای خیلی‌ها بسیار مهم شده است. مثلا یکی از مهم‌ترین دلایلی که بازدیدکننده‌ها معمولا به وردفود تهران سر می‌زنند این است که می‌توانند در این نمایشگاه با آخرین برندها و محصولات غذایی ارگانیک و طبیعی آشنا شوند. همچنین فناوری‌های غذایی نوآورانه مبتنی برای کشاورزی و تولید غذای سازگار با محیط‌زیست هم در این نمایشگاه نمایش داده می‌شود که برای خیلی‌ها جذاب است.

برای همین هم در مجموع برگزارکنندگان سی‌امین نمایشگاه مواد غذایی آگروفود در سال ۱۴۰۲ (۲۰۲۳) در ۴ روز نمایشگاه، میزبان حدود ۶۱۶ غرفه‌دار و ۴۰هزار بازدیدکننده از محصولات کشاورزی ایران در تهران بودند که واقعا مشارکت فوق‌العاده‌ای است.

مزایای غرفه داشتن در نمایشگاه مواد غذایی تهران

مزایای غرفه داشتن در نمایشگاه مواد غذایی تهران

نمایشگاه بین المللی مواد غذایی تهران یا آگروفود بعد از سه دهه برگزاری، به‌خوبی خودش را به‌عنوان پلتفرم برتر برای عرضه انواع محصولات و خدمات مرتبط با تولید غذا و کشاورزی و دامپروری تثبیت کرده است. به همین دلیل هم یک فرصت‌ عالی برای شرکت‌کننده‌هاست تا از محصولات، خدمات و تولیدات جدید خود رونمایی کنند و به‌طور هدفمند روی برندینگ و تبلیغات کسب‌وکارشان کار کنند. این نمایشگاه همچنین بهترین زمان برای جذب مشتری از طریق گردشگری خوراک و صنایع و همین‌طور آشنایی با بازارهای جدید مخصوصا کشورهای همسایه خواهد بود.

برخی از مهم‌ترین مزایای حضور کسب‌وکارهای مرتبط با تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی و دامی عبارتند از:

 • شناخت و آشنایی با محصولات جدید از جمله محصولات باکیفیت و با ارزش غذایی بالا، فرآورده‌هایی با قابلیت نگهداری و تحویل آسان
 • ارتقای دانش و مهارت‌ها و آشنایی با آخرین دستاوردهای صنعتی در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی
 • ارتقای ارتباطات و توسعه شبکه‌های تجاری و حرفه‌ای
 • آشنایی با دیگر شرکت‌های معتبر صنایع کشاورزی و مواد غذایی و فراهم کردن امکان شراکت و گسترش تجارت
 • بازاریابی و فروش مستقیم (B2B) و حتی عرضه محصولات به بازارهای خارجی

بله طبیعتا حضور در نمایشگاه تخصصی معتبر و باسابقه، آن هم به‌شکل هدفمند و موثر هزینه‌بر خواهد بود. از هزینه غرفه‌سازی گرفته تا تهیه کاتالوگ و بروشور نیاز به بودجه دارد. اما فراموش نکنید اگر درست و براساس یک استراتژی در این نمایشگاه شرکت کنید حتما می‌توانید چندین برابر این هزینه‌ها برای کسب‌وکارتان آورده جذب کنید.

تاریخ نمایشگاه آگروفود تهران 1403

نمایشگاه آگروفود در تقویم نمایشگاه‌های ایران ثبت‌شده و معمولا هرسال در یک بازه زمانی مشخص ۴ روزه برگزار می‌شود. مثلا تاریخ برگزاری نمایشگاه مواد غذایی تهران ۱۴۰۲ که آخرین دوره برگزارشدهٔ این نمایشگاه است، ۲۶ تا ۲۹ خردادماه ۱۴۰۲ برابر با ۱۹-۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ بود.

دوره بعد نمایشگاه آگروفود تهران 1403، یعنی سی‌‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته تهران هم از ۱۶ تا ۱۹ ژوئن ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

هزینه ورودی ورد فود تهران

کسب‌وکارهای متقاضی برای گرفتن غرفه ورد فود تهران، باید در زمان ثبت‌نام اولیه و تحویل مدارک، تمام پرداخت‌ها از قبیل هزینه اجاره غرفه، ضمانت غرفه‌سازی و… را به شماره حساب اعلام‌شده توسط ستاد برگزاری واریز کنند. در واقع ثبت نام قطعی در بخش داخلی نمایشگاه منوط به پرداخت ۱۰۰ درصد هزينه‌های علی‌الحساب بر اساس متراژ درخواستی به‌اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

هزینه‌های مربوط به اجاره غرفه هم بسته به عواملی مثل متراژ غرفه یا محل جانمایی آن (سالن سرپوشیده یا فضای باز) و همچنین انتخاب سازه‌های پیش‌ساخته و… بالا و پایین می‌شود. مثلا تعرفه‌های ثبت‌نام و درخواست غرفه در نمایشگاه مواد غذایی تهران ۲۰۲۲ به شکل زیر محاسبه شده است:

 • غرفه (حداقل ۱۲ مترمربع) در سالن سرپوشيده و مجهز به تجهيزات پيش‌ساخته (پانل‌های اطراف، موکت، یک عدد پریز، روشنائی، یک عدد میز، دو عدد صندلی، کتیبه با نوشته) برای هر مترمربع زمین در سالن سرپوشیده ۵۹۱۲۰۰۰ ریال و برای هر مترمربع تجهیزات پیش‌ساخته ساده ۳۰۰۰۰۰۰ ریال
 • غرفه‌ (حداقل ۲۲ مترمربع) بدون هيچكدام از تجهيزات پيش‌ساخته در سالن سرپوشيده هم مبلغ ۵۹۱۲۰۰۰ ریال
 • غرفه در فضای باز بدون هيچگونه تجهيزات (حداقل ۴۰ مترمربع) برای هر مترمربع ۴۲۲۷۰۰۰ ریال

هر شرکت‌کننده بخش داخلی همچنین باید مبلغ ۱۰۲۰۰۰۰۰۰ ریال هم بابت درج اطلاعات شرکت‌کنندگان در پرتال شرکت سهامی نمایشگاه‌ها پرداخت کند.

نکته: درصورت برگزار نشدن يا به‌تعويق افتادن زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی مواد غذایی تهران به‌دلایلی مثل نرسیدن تعداد شرکت‌کنندگان به حد نصاب، دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در زمان پاندمی کووید ۱۹ یا دستورالعمل‌های سایر نهادها و مراجع رسمی کشور و هرگونه حوادث غیرمترقبه، تمام مسئولیت‌ها و عواقب مادی و معنوی و هزینه‌ها از قبیل انجام غرفه‌سازی، تبلیغات، امور چاپی، تشریفات، امور پرسنلی و… به‌عهده خود مشارکت‌کننده خواهد بود و برگزارکننده و شرکت سهامی نمایشگاه‌ها هیچگونه مسئولیت قانونی، مادی و معنوی در این‌باره نخواهند داشت.

محل برگزاری نمایشگاه مواد غذایی در تهران

نمایشگاه مواد غذایی تهران معمولا در محل دائمی نمايشگاه‌های بين‌المللی تهران واقع در بزرگراه شهید چمران (حوالی منطقهٔ جنوب‌شرقی دانشگاه شهید بهشتی) برگزار می‌شود.

آگروفود سه درِ ورودی دارد که دو درِ جنوبی و جنوب‌غربی از سمت خیابان سئول و درِ شمالی نیز از بزرگراه چمران (بزرگراه چمران به‌سمت چهارراه پارک‌وی – پل عابر پیاده نمایشگاه بین‌المللی یا خیابان یمن – خیابان رشید فضل‌الله) قابل دسترسی است.

نکات تجاری نمایشگاه مواد غذایی آگروفود

نکات تجاری نمایشگاه مواد غذایی آگروفود

گفتیم که بهره‌مندی حداکثری از مزایای شرکت در نمایشگاه مواد غذایی آگروفود تهران نیاز به برنامه‌ریزی و داشتن استراتژی دارد. پس بیایید چند نکته مهم و کاربردی را برای حضور موثرتر در این رویداد تخصصی صنعت تولید غذا و کشاورزی را با هم مرور کنیم:

 • یکی از مواردی که شرکت‌کننده‌ها و بازدید‌کننده‌ها را برای سرک کشیدن و ماندن در یک غرفه جذب می‌کند، نوع طراحی غرفه است. پس حتما به طراحی غرفه نمایشگاه و چیدمان آن توجه داشته باشید. همیشه می‌توانید حتی در کمترین فضاها و متراژها و با کمترین بودجه هم یک دکوراسیون شیک و جذاب برای غرفه خود تهیه کنید.
 • بهتر است دکوراسیون و حتی رنگ غرفه‌تان با نوع کار و محصولات و خدمات شما همخوانی و هارمونی داشته باشد.
 • برای راحتی استراحت کارکنان و بازدیدکننده‌ها حتما میز، صندلی و مبلمان در غرفه داشته باشید. بهتر است محلی را هم به‌عنوان بخش VIP در نظر بگیرید تا بتوانید در آن از دیگر همکاران و فعالان حوزه کاری خود پذیرایی کنید و مذاکرات تجاری خود را انجام دهید.
 • طبیعتا به یک قسمت به‌عنوان انبار نیاز خواهید داشت. حواستان باشد که انبار غرفه شما در دید نباشد. به‌طور کلی هرگونه وسایل اضافی را از جلوی چشم بازدیدکنندگان دور نگه دارید.
 • قبل از حضور در نمایشگاه، نیازهای مشتریان و وضعیت رقبای خود را بررسی کنید و بعد از یک تجزیه‌و‌تحلیل کامل، برای تهیه و چاپ بروشورها، انتخاب کالا و خدماتی که می‌خواهید در غرفه عرضه کنید و… تصمیم بگیرید.
 • حتما می‌خواهید در مدت کوتاه زمان برگزاری نمایشگاه تا می‌توانید بازدیدکننده بیشتری را به سمت غرفه خود بکشانید. پس حتما برای جذب مخاطب برنامه داشته باشید. برگزاری رویدادهای مختلف یا رونمایی از محصولات جدید می‌تواند گزینه خوبی برای جذب مخاطب باشد.
 • حتما تمام اطلاعات مورد نیاز مثل مشخصات فنی کالا و خدمات، قیمت‌ها و پاسخ سوالات متداول درباره محصولات و خدمات‌تان را در اختیار افرادی که قرار است در غرفه با بازدیدکننده‌ها در ارتباط باشند، بگذارید.
 • برای ارتباط گرفتن با دیگر همکاران و فعالان شناخته‌شده در زمینه کار خود، برنامه روزانه داشته باشید. فرصت شما محدود است و باید از قبل مشخص کنید که می‌خواهید با کدام شرکت‌ها و افراد مذاکره تجاری داشته باشید.

جمع‌بندی

اگر یک تولیدکننده مواد غذایی یا تامین‌کننده محصولات کشاورزی و دامی هستید که می‌خواهید کسب‌وکار خود را گسترش دهید، نمایشگاه صنایع غذایی تهران یک گزینه عالی است. در نمایشگاه آگروفود شما می‌توانید محصولات خود را به نمایش بگذارید، مشتری‌های جدید پیدا کرده و شبکه ارتباطات تجاری خود را در همه زمینه‌های شراکت، بازاریابی و فروش تقویت کنید. همچنین می‌توانید با جدیدترین تجهیزات و ماشین‌آلات در حوزه تولید و عرضه محصولات غذایی آشنا شوید و اگر برای توسعه تجارت‌تان به این فناوری‌ها نیاز دارید، آن‌ها را خریداری کنید. البته همان‌طور که در این مقاله دیدیم باید از قبل برای حضور موثر در نمایشگاه مواد غذایی تهران آمادگی داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را از حضورتان در وردفود تهران بگیرید.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال