پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

همه چیز درباره برند موندلز

6 دقیقه
همه چیز درباره برند موندلز

از جمله بزرگ‌ترین برندهای خوراکی و تنقلات در دنیا، می‌توان به برند موندلز (Mondelez) اشاره کرد. این شرکت که البته بهتر است آن را یک هلدینگ چندملیتی بنامیم، صاحب برخی از شناخته‌شده‌ترین محصولات در دنیای صنایع غذایی است؛ اگر بدانید چه برندهایی زیرمجموعه این شرکت بزرگ به شمار می‌روند، بدون شک تعجب خواهید کرد.

در مقاله امروز از فودکس، می‌خواهیم همه چیز را درباره برند موندلز بررسی کنیم. همان‌طور که اشاره کردیم، این شرکت از جمله غول‌های بزرگ دنیای صنایع غذایی به شمار می‌رود و کسب اطلاعات بیشتر درباره آن، بدون شک می‌تواند برای هر کسی جذاب باشد. با ما همراه باشید تا با زیر و بم این شرکت بین‌المللی آشنا شویم.

معرفی برند موندلز

شرکت موندلز، موندلیز یا موندلس (Mondelēz) یک شرکت آمریکایی است. اگر بخواهیم به ساده‌ترین شکل ممکن این شرکت و محصولات آن را به شما معرفی کنیم، می‌توانیم بگوییم که مهم‌ترین محصول تولیدشده توسط این شرکت، انواع اسنک‌ها است. انواع بیسکویت‌‌ها، شکلات‌ها، غذاهای قندی فراوری شده، غذای کودک، نوشیدنی‌ها و انواع میان‌وعده‌ها و غیره، همگی از جمله محصولاتی هستند که این شرکت آن‌ها را تولید می‌کند.

محصولات موندلز در بیشتر از 150 کشور دنیا به فروش می‌رسد. این شرکت بزرگ، سالانه درآمدی بیشتر از 31.5 میلیارد دلار دارد؛ همین موضوع باعث شده است که آن را به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده تنقلات در سطح بین‌الملل بشناسند. جالب است بدانید که این شرکت رتبه اول فروش تنقلات بیسکویتی و همین‌طور رتبه دوم تنقلات شکلاتی را در دنیا به خود اختصاص داده است.

در نهایت، ذکر این اطلاعات نیز خالی‌ از لطف نخواهد بود که این شرکت هم‌اکنون در بیشتر از 80 کشور دنیا شعبه فعال دارد. شمار افراد استخدام شده توسط این برند نیز در حال حاضر حدود 91 هزار نفر است.

تاریخچه برند موندلز

تاریخچه برند موندلز

شرکت موندلز در سال 1923 تأسیس شده است؛ به همین دلیل می‌توان آن را یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های موجود در بازار صنایع غذایی به شمار آورد. موندلز یک شرکت اصالتاً آمریکایی بوده و مقر اصلی آن در شهر شیکاگو، ایلینوی واقع شده است. شرکت اولیه، با نام تجاری «نشنال دایری» شروع به کار کرد.

چندی بعد در سال 1930 توسط شرکتی به اسم «کرفت فودز» خریداری شد. تا سال 2012، مالکیت این شرکت در دستان کرفت فودز بود. اما در این سال، عده‌ای از کارکنان کرفت فودز شرکت را خریداری کرده و نام آن را به «موندلز» تغییر دادند. این شرکت از نوع سهامی عام به شمار می‌رود؛ مدیرعامل اجرایی آن نیز «ایرنه روزنفیلد» نام دارد.

شعارها و استراتژی‌های برند موندلز

از جمله مهم‌ترین شعارهایی که شرکت موندلز خود را به آن وابسته می‌داند، ایجاد یک تأثیر و تغییر مثبت در دنیا است. همین‌طور در کنار آن، تلاش این برند بر آن است که عملکرد شرکت خود و استانداردهای مربوط به آن را همیشه بالا نگه دارد. این برند باور دارد که با استفاده از یک بستر قوی، سیستم سهام‌داری مشارکتی و همین‌طور با استفاده از برنامه‌های مدون، می‌تواند آینده صنایع غذایی را به‌خصوص در بخش تنقلات، به خود اختصاص دهد.

این شرکت پایبندی به اصول و شعارهای تجاری خود را بسیار پراهمیت قلمداد می‌کند و به ادعای خودش، تمامی اقدامات آن در راستای همین اصول و شعارها است. بنا بر گفته مدیران این شرکت، یکی از مهم‌ترین اهداف آن، تولید محصولات غذایی و تنقلات پایدار و «سازگار با محیط‌زیست» است. همچنین این شرکت خلاقیت و شفافیت در قبال سهام‌داران و همچنین مصرف‌کنندگان را نیز بسیار مهم می‌داند.

برندهای زیرمجموعه موندلز

برندهای زیرمجموعه موندلز

چنان که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، برند موندلز در حقیقت یک هلدینگ است. به‌عبارت‌دیگر این برند، مجموعه از زیر برندهاست که تحت نام تجاری موندلز فعالیت می‌کنند. از جمله مهم‌ترین برندهای زیرمجموعه موندلز می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

برند 5 STARبرند 7 Days
برند Alpen Goldبرند Barni
برند belVitaبرند Bournvita
برند Cadburyبرند Cadbury Dairy Milk
برند Chips Ahoy!برند Clorets
برند Club Socialبرند Côte d’Or
برند Daimبرند Enjoy Life Foods
برند Freiaبرند Grenade
برند Hallsبرند Honey Maid
برند Huبرند Kinh Do
برند Lactaبرند LU
برند Marabouبرند Maynards Bassett’s
برند Oreoبرند Perfect Snacks
برند Philadelphiaبرند Prince
برند Ritzبرند Royal
برند Sour Patch Kidsبرند Stride
برند Tangبرند Tate’s Bake Shop
برند Tigerبرند Toblerone
برند Tridentبرند Triscuit
برند TUCبرند Wheat Thins

محصولات برند موندلز

محصولات برند موندلز

ازآنجایی‌که شرکت‌های زیرمجموعه شرکت موندلز بسیار زیاد است، بدیهی است که طیف وسیعی از محصولات خوراکی را نیز در آن شاهد باشیم. هر نوع تنقلات و اسنکی که فکرش را کنید، در بین محصولات این برند پیدا خواهد شد. به‌طورکلی، مجموعه محصولات برند موندلز را می‌توانیم در دسته‌بندی‌های زیر قرار دهیم:

 • انواع بیسکویت
 • انواع کراکر
 • انواع کلوچه و کوکی
 • انواع کیک و شیرینی
 • انواع شکلات‌های تخته‌ای
 • انواع شکلات‌های آب‌نباتی
 • انواع آدامس‌ها
 • انواع تنقلات پخته‌شده
 • انواع اسنک‌ها
 • انواع چیپس و پفک و پف فیل
 • انواع وعده‌های غذایی آماده
 • انواع نوشیدنی‌های مایع و پودری و غیره.

دستاوردهای برند موندلز

دستاوردهای برند موندلز

برند موندلز یکی از پرافتخارترین برندها در دنیا صنایع غذایی به شمار می‌رود. این برند از طرف سازمان‌ها، انجمن‌ها، مجله‌ها و داوران بسیاری تحسین شده است. درست به همین دلیل است که این برند را می‌توان از جمله شناخته‌شده‌ترین و همین‌طور قابل‌اعتماد‌ترین برندها در سرتاسر دنیا به شمار آورد. از جمله مهم‌ترین دستاوردها و افتخارات برند موندلز می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مقام سوم تحسین‌شده‌ترین شرکت صنایع غذایی از طرف سازمان FORTUNE در سال 2023
 • مقام 210 تحسین‌شده‌ترین برند صنایع غذایی در تمامی ادوار از طرف سازمان FORTUNE در سال 2023
 • مقام 131 خلاق‌ترین شرکت صنایع غذایی در ایالات متحده آمریکا از طرف سازمان FORTUNE در سال 2023
 • مقام 176 از فهرست دو هزارتایی برترین شرکت‌های صنایع غذایی از طرف مجله FORBES در سال 2021
 • مقام 593 در فهرست برترین کارفرماهای سال از طرف مجله FORBES در سال 2020
 • مقام 59 از فهرست صدتایی سازگارترین برندهای صنایع غذایی از طرف مجله BARRON’S در سال 2023
 • مقام قابل‌اعتمادترین شرکت آمریکا از طرف سازمان NEWSWEEK در سال 2023
 • مقام بهترین محل کار برای جامعه LGBTQ از طرف بنیاد کمپین‌های حقوق بشری در سال 2022
 • کسب جایزه مروارید سیاه از طرف سازمان بین‌المللی محافظت غذایی در سال 2021
 • مقام شرکت برتر سال از دیدگاه مجله FOOD DIVE در سال 2020 و غیره.

برند موندلز در ایران

از جمله کشورهایی که می‌توان محصولات موندلز را در آن پیدا کرد، ایران است. ایران یکی از همان ۱۵۰ کشوری است که محصولات این هلدینگ بزرگ در آن به فروش می‌رسد. از جمله محصولات برند موندلز که می‌توان در ایران نیز آن‌ها را پیدا کرد، می‌توانیم به بیسکویت‌های شکلاتی و ساده، و آب‌نبات‌های موندلز اشاره کنیم.

این نکته بسیار مهم لازم به ذکر است که محصولات برند موندلز در ایران به‌‌صورت وارداتی موجود هستند و این برند در ایران تولید نمی‌شود و شعبه مستقیم ندارد. از همین روی، محصولات موجود این برند در ایران را می‌توان از جمله محصولات گران‌قیمت به‌حساب آورد.

جمع‌بندی

در این مقاله از فودکس از برند موندلز برای شما صحبت کردیم. این برند که در حقیقت یک هلدینگ بسیار بزرگ است، مالکیت‌ بسیاری از معروف‌ترین برندهای دنیا در زمینه مواد غذایی را در انحصار خویش دارد. برند موندلز یکی از پرافتخار‌ترین برندها در دنیای صنایع غذایی است و اعتماد به محصولات آن در بین مصرف‌کنندگان، موج می‌زند.

سعی ما در این مقاله بر آن بود که شما را به‌صورت کامل با این برند آشنا سازیم. اگر صرفاً یک مصرف‌کننده هستید یا اینکه نیاز به بررسی تاریخچه دنیای صنایع غذایی دارید، بدون شک این مقاله می‌تواند منبع خوبی برای شما باشد. درصورتی‌که اطلاعات بیشتری از این برند دارید، آن را با ما نیز به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

برند موندلز در چه زمینه‌ای فعالیت دارد؟

این برند در زمینه تولید تنقلات و انواع اسنک فعالیت دارد. بیسکویت، کوکی، آب‌نبات، کیکی و شیرینی، شکلات، چیپس، پفک و همین‌طور انواع نوشیدنی‌ها از جمله تولیدات این برند است.

برند موندلز از چه زمانی شروع به کار کرد؟

این برند در سال 1923 ابتدا با عنوان تجاری نشنال دایری شروع به کار کرد. در سال 1930 مالکیت آن تغییر کرد و در نهایتاً در سال 2012 به شرکت موندلز تغییر نام پیدا کرد.

دستاوردهای برند موندلز چیست؟

این برند یکی از پرافتخارترین برندها در دنیای صنایع غذایی به شمار می‌رود. بسیاری از سازمان‌ها و مجلات فعال در حوزه کسب‌وکار، این برند را به‌عنوان یکی از برندهای محبوب و موفق، معرفی کرده‌اند.

 

منابع: ۱، ۲

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال