پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

کارگیل؛ غول صنایع غذایی جهان

5 دقیقه
کارگیل

کارگیل (Cargill) یکی از شرکت‌ها یا به‌اصطلاح غول‌های صنعت کشاورزی است. این کمپانی یکی از شرکت‌های خصوصی در منطقه مینه‌سوتا (Minnesota) است. برندی که اکنون بزرگ‌ترین شرکت از نظر درآمد در ایالات متحده است. این شرکت در حوزه عرضه محصولات غله‌ای مانند گندم، ذرت و … فعال است. کارگیل تبادل سازنده‌ای با کشاورزان در جهت افزایش کشت محصولات و کاهش اثرات سوء زیست‌محیطی دارد.

همچنین این شرکت از پرورش اقلام خوراکی که با رویکرد حفظ محیط‌زیست تولید می‌شوند، حمایت می‌کند؛‌ مانند خوراکی‌هایی که با صرفه‌جویی در مصرف آب و منابع کره زمین تولید شده‌اند یا خوراکی‌هایی که انتشار متان و مصرف گازهای گلخانه‌ای و مصرف انرژی‌های تجدیدناپذیر را کاهش می‌دهد. شرکت کارگیل حدوداً ۱۵۵هزار کارمند در کشورهای مختلف دارد. هدف شرکت کارگیل تغذیه جهان به روشی ایمن، مسئولانه و پایدار است. برای آشنایی بیشتر با این برند همراه ما با مجله فودکس بمانید.

تاریخچه کارگیل

سال تأسیس شرکت کارگیل، ۱۸۶۵ است. نام این شرکت از نام مؤسس آن یعنی ویلیام کارگیل (William Cargill) برگرفته شده است. این شرکت یک شرکت چندملیتی است که حدوداً ۱۵۵ سال پیش تأسیس شده است. پس از آن این شرکت به‌صورت خانوادگی اداره می‌شود. اکنون هم حدود ۹۰درصد از سهام این شرکت در ‌دست خانواده آن است. شرکت کارگیل به‌طور کامل توسط خانواده‌های مک گیل و مک میلان اداره می‌شود.

اگر به تاریخچه و سرگذشت برندهای معروف نوشیدنی نیز علاقه‌مندید، کوکاکولا  و پپسی را حتما بخوانید.

لوگو کارگیل

از سال 1950 تاکنون لوگوی این برند تغییرات زیادی داشته که در ادامه سیر تحولات آن را می‌بینیم.

شرکت کارگیل در چه حوزه‌هایی فعالیت دارد؟ 

شرکت کارگیل در حوزه‌های مربوط به کشاورزی و بسیاری از حوزه‌های دیگر فعالیت دارد. برخی از زمینه‌های فعالیت شرکت کارگیل در ادامه بیان شده است:

 • خرید و توزیع غلات و سایر محصولات کشاورزی مانند روغن‌ها
 • تجارت انرژی، فولاد و حمل‌ونقل
 • تولید خوراک دام و پروتئین حیوانی مانند لبنیات، گوشت، غذای حیوانات خانگی و …
 • تولید مواد غذایی مبتنی بر گلوکز مانند نشاسته
 • تولید روغن‌ها و چربی‌های گیاهی برای استفاده در غذاهای فراوری شده و مصارف صنعتی
 • فعالیت شرکت کارگیل در بازارهای مالی سهام و بورس
 • بزرگ‌ترین تولیدکننده مرغ در تایلند
 • تولید و توزیع پنبه
 • تولید شکلات و کاکائو
 • فعالیت در صنعت نمک و تولید و توزیع آن
 • بزرگ‌ترین تأمین‌کننده تخم‌مرغ (تخم‌مرغ موردنیاز در رستوران‌های مک‌دونالد از شرکت کارگیل تأمین می‌شود.)

این شرکت به‌تنهایی مسئول ۲۵درصد از کل صادرات غلات ایالات متحده است. همچنین شرکت کارگیل حدوداً ۲۲درصد از گوشت موردنیاز در بازار گوشت ایالات متحده را تأمین می‌کند که عدد قابل‌توجهی است. این شرکت در سال ۲۰۰۹، درآمد سالیانه خود را حدوداً ۱۱۶میلیارد دلار تخمین زد. نمایندگی‌های شرکت کارگیل در ایران هم یافت می‌شوند. این نمایندگی‌ها بیشتر در حوزه کاکائو و پودر کاکائو فعالیت دارند. همچنین تمام تخم‌مرغ‌های رستوران‌های مک‌دونالد نیز توسط شرکت کارگیل تهیه و توزیع می‌شوند که میزان قابل‌توجهی است.

همان‌طور که در مقاله مک دونالد چگونه مک دونالد شد خواندیم، تعداد رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌ دونالد بسیار زیاد است و تامین تمام تخم‌مرغ آن‌ها نیازمند این است که شرکت تامین‌کننده آن بسیار قوی باشد.

فعالیت شرکت کارگیل در حوزه پنبه

 شرکت کارگیل فعالیت خود در حوزه تولید و توزیع پنبه را از کشورهای هند و بریتانیا شروع کرد و اکنون تقریباً در تمام کشورهایی که منابع پنبه دارند، فعالیت دارد. این بخش از شرکت کارگیل را از سال ۲۰۰۲ با نام “Cargill Cotton” می‌شناسند. این شرکت دارای انبارهای بزرگی در ایالات متحده و برزیل است. شرکت کارگیل از زیرساخت‌های لجستیکی عظیم خود برای تحویل کالا در سراسر جهان استفاده می‌کند.

برندهای غذایی معروف دنیا را می‌شناسید؟

فعالیت شرکت کارگیل در حوزه کاکائو

 بخش مربوط به تولید شکلات و کاکائو کارگیل، در امتداد کل زنجیره تأمین کاکائو، با عملیات منبع‌یابی و فراوری در ساحل عاج، اندونزی، کامرون، برزیل و غنا فعالیت دارد. این شرکت طیف‌های گسترده‌ای از شکلات را با نام‌های تجاری مختلف مانند “Wilbur”، “Peter’s” و “Veliche” تولید می‌کند. صنعت کاکائو با چالش‌های متعددی مواجه است که عرضه این کالا را تهدید می‌کند. میزان قابل‌توجهی از تولید جهانی کاکائو از مزارع کوچک در بازارهای نوظهور در غرب آفریقا به دست می‌آیند. بیشتر این مزارع سال‌ها پیش تأسیس شده‌اند و اکنون دارای درختان پیر و کم‌بهره هستند. با انتظار افزایش تقاضای جهانی برای کاکائو و شکلات، کارگیل قصد دارد آموزش کشاورزان، حمایت جامعه و توسعه مزرعه را برای بهبود پایداری و تأمین تقاضای جامعه ارائه دهد.

اسم شکلات آمد، با برند معروف مارس آشنا شوید!

فعالیت شرکت کارگیل در حوزه نمک

کارگیل بزرگ‌ترین تولید‌کننده نمک در ایالات متحده است و انواع محصولات مرتبط با نمک را با برند “Diamond Crystal” به بازار عرضه می‌کند. شرکت کارگیل اولین‌بار در سال ۱۹۶۲ وارد صنعت نمک شد. این شرکت تعداد زیادی از معادن نمک در ایالات متحده را به‌دست آورده و از طریق آن در این زمینه درآمد دارد. شرکت کارگیل نمک استخراج‌شده و فراوری‌شده را در راستای استفاده در مقاصد کشاورزی، مواد غذایی و … تولید و توزیع می‌کند.

نستله؛ بزرگترین شرکت صنایع غذایی را می‌شناسید؟

حرف آخر

شرکت کارگیل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه کشاورزی است. مهم‌ترین و عمده‌ترین فعالیت این شرکت همان حوزه غلات و کشاورزی و مشتقات مربوط به آن‌ها است؛ اما این تنها زمینه فعالیت شرکت کارگیل نیست. برند کارگیل در زمینه‌های گسترده‌ای مانند تولید پنبه، نمک، تأمین پروتئین حیوانی و … هم فعالیت دارد. در این مقاله توضیحاتی در خصوص تاریخچه این شرکت و زمینه‌های فعالیت آن داده شد که امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید.

سؤالات متداول

شرکت کارگیل چه سالی و توسط چه کسی تأسیس شده است؟

شرکت کارگیل در سال ۱۸۶۵ تأسیس شده است. نام این شرکت از نام مؤسس آن یعنی ویلیام کارگیل (William Cargill) برگرفته شده است.

چند نمونه از حوزه‌های فعالیت شرکت کارگیل را نام ببرید؟

این شرکت در حوزه‌های مختلفی مانند خرید و توزیع غلات و سایر محصولات کشاورزی از جمله روغن‌ها، تجارت انرژی، فولاد و حمل‌ونقل، تولید و توزیع پنبه، تولید خوراک دام و پروتئین حیوانی مثل لبنیات، گوشت، غذای حیوانات خانگی و تولید شکلات و کاکائو و … فعالیت دارد.

هدف این شرکت چیست؟

هدف شرکت کارگیل تغذیه جهان به روشی ایمن، مسئولانه و پایدار عنوان شده است.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال