پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

عجیب‌ ترین غذاهای دنیا

10 دقیقه
عجیب‌ ترین غذاهای دنیا

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که عجیب‌ترین غذاهاي دنیا کدامند؟ یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت سفرهای خارجی، تجربه غذاهای جدید و مختص آن کشور است. اگر شما طرفدار هیجان و تجربه‌های جدید هستید و دوست دارید علاوه بر غذاهای متفاوت، غذاهای عجیب را امتحان کنید؛ این مقاله از مجله فودکس را از دست ندهید. غذاهای عجیب معمولاً چیزی فراتر از غذاهای معمولی هستند.

عجیب‌ ترین غذاهای ژاپنی

ژاپن یکی از کشورهایی است که به خوردنی‌های خوشمزه و صدالبته عجیب معروف است. حتماً تعریف تنقلات خوشمزه ژاپنی، آب‌نبات ژاپنی و غیره را شنیده‌اید اما ژاپن غذاهای عجیب زیادی دارد که ممکن است موردپسند افراد دیگری غیر از خودشان نباشد. البته که همیشه تجربه غذای عجیب، هیجان‌انگیز است.

هر کشوری آداب و فرهنگی در تهیه و خوردن غذا دارد. با فرهنگ غذایی ژاپن چقدر آشنا هستید؟

ناتو (Nebaneba)

ناتو یک غذا با طعم تلخ، بوی تند و حالت چسبناکی است. این غذا از تخمیر سویا درست می‌شود. ناتو یک غذای بسیار معروف در ژاپن است اما در کشورهای غربی تاکنون کسی چنین چیزی را تجربه نکرده است. مردم ژاپن این غذا را در ترکیب با برنج، سوشی و رامن می‌خورند.

باساشی (Basashi)

باساشی از برش‌های نازک گوشت اسب تهیه می‌شود و یک غذای اصلی در شهر کوماموتو است. علی‌رغم کشورهای اروپایی که اسب‌ها را خیلی دوست دارند و به‌عنوان همدم به آنها نگاه می‌کنند و اصلاً به خوردن گوشت اسب فکر هم نمی‌کنند، در ژاپن به همراه سس سویا و سیر سرو می‌شود و مردم زیادی آن را دوست دارند.

شیراکو (Shirako)  

شیراکو یک غذای بسیار لذیذ و گران‌قیمت در ژاپن است که در رستوران‌ها و فروشگاه‌های گران‌قیمت سرو می‌شود. شیراکو در واقع کیسه اسپرم ماهی نر است. بافت نرم و کرمی‌مانند پودینگ دارد که هیچ طعم خاصی ندارد. تنوع استفاده از شیراکو زیاد است؛ به‌صورت بخارپز، خام و دورچین برای غذاهای دیگر استفاده می‌شود.

گویا (Goya)

گویا یک خربزه با طعم تلخ است که بسیاری از مردم به دلیل طعم آن، آن را سبزی می‌دانند. در جنوب کشور ژاپن و در اوکیناوا رشد می‌کند. یک غذای بسیار مفید است که قند خون را پایین می‌آورد، اما ممکن است به دلیل طعم تلخ آن خیلی موردپسند همه نباشد.

ساشیمی مرغ خام (Sashimi)

خوردن مرغ خام در اروپا و آمریکا کاملاً ممنوع است اما این غذا در ژاپن، غذای محبوبی است و در بارها و رستوران‌های ایزاکایا همراه با لیمو سرو می‌شود. بافت آن شبیه ساشیمی ماهی است. اولین واکنش مردم با شنیدن اسم این غذا این است که به مضرات مرغ خام فکر می‌کنند. برای کاهش خطرات باکتری سالمونلا، از قسمت داخلی سینه مرغ برش می‌زنند. بیشتر رستوران‌هایی که این غذا را سرو می‌کنند مرغ را از مزارع کوچک تهیه می‌کنند تا از کیفیت و سلامت آن اطمینان داشته باشند. جوجه‌های ژاپنی در برابر باکتری سالمونلا کاملاً بی‌خطر نیستند و باید مراقبت زیادی برای استفاده از این غذا صورت گیرد.

به‌نظر شما، بعد از مسمومیت غذایی چه کنیم؟

منتایکو (Mentaiko)

خواستگاه اصلی منتایکو کره است که در زمان جنگ جهانی دوم به ژاپن معرفی شد. بعد از جنگ جهانی دوم، این غذا جایگاه ویژه‌ای در ژاپن پیدا کرد. منتایکو یا در زبان انگلیسی pollock roe توده‌های داخلی ماهی پولاک است که گاهی طعم تند و گاهی طعم شور دارد.

موتسنابه (Motsunabe)

موتسنابه نوعی بشقاب داغ ژاپنی است که کمی به خورش شباهت دارد. موتسنابه با ترکیب مواد مختلف در دیگ‌های بزرگ در زمستان پخت می‌شود. برای پخت موتسنابه از ترکیب گوشت گاو، سس سویا، میسو با کلم، پیازچه سیر و توفو استفاده می‌شوند.

گوشت نهنگ (Whale meat)

در ژاپن مردم معتقدند که گوشت نهنگ از زوال عقل جلوگیری می‌کند. یک غذای بسیار لذیذ و پرطرفدار است. با اینکه در بسیاری از کشورها صید نهنگ ممنوع است اما در ژاپن هنوز صید و در بسیاری از رستوران‌ها سرو می‌شود. طعم اصلی نهنگ بیشتر شبیه حیوانات خشکی است تا ماهی.

هومون یا هومونیاکی (Horumonyaki)

هومون یا هومونیاکی گوشت سرخ‌شده یا گوشت کبابی است. در حالی‌که در بسیاری از کشورهای غربی خوردن حشرات خیلی رایج نیست و قسمت‌های داخلی حیوانات را دور می‌اندازند یا به سگ می‌دهند، در ژاپن خوردن این غذا مرسوم است. هومونیاکی از روده‌های بزرگ و کوچک حیوانات به‌صورت کبابی یا سرخ‌شده تهیه می‌شود.

غضروف مرغ (Chicken cartilage)

غضروف یک غذای ترد است که هنگام خوردن احساس می‌کنید استخوان می‌جوید. علی‌رغم خیلی از کشورهای غربی، این غذا در ژاپن محبوبیت دارد. غضروف معمولاً در رستوران‌های ایزاکایا و یاکیتوری پیدا می‌شود.

عجیب ‌ترین غذاهای چینی

چینی‌ها به خوردن عجیب‌ترین غذاها معروف هستند و به این مسئله افتخار هم می‌کنند. فهرستی از عجیب‌ترین غذاهای چین را برای شما آورده‌ایم:

مرغ گدا (Beggar’s chicken)

مرغ گدا در استان ژجیانگ در شرق چین پخته و مصرف می‌شود. مرغ روی برگ نیلوفر به‌صورت تازه‌تر و کم‌چرب‌تر سرو می‌شود. مرغ گدا در هانگژو فراوان یافت می‌شود.

برنج بامبو (Bamboo rice)

برنج بامبو با برنج و گوشت خوک پخته می‌شود. این غذا داخل قسمت سبز و تازه بامبو درست می‌شود. عطر بامبو، بسیار غذا را لذیذ می‌کند. برنج بامبو در اکثر جاهای چین پیدا می‌شود اما در جاهایی که مردم «دای» (Dai) و «یائو» (Yao) حضور دارند، بیشتر تهیه و سرو می‌شود.

تخم‌مرغ کنسرو شده (Pickled eggs)

تخم‌مرغ کنسرو شده در سلسله «مینگ» ساخته شده است. این غذا برای بهبودی گرفتگی صدا و عوارض الکل مناسب است. غذاهای زیادی در رستوران‌های چین با تخم‌مرغ نگه‌داری‌شده درست می‌شوند. سوپی که از تخم‌مرغ تازه، تخم‌مرغ کنسرو شده، گوشت خوک و گوشت چرخ‌کرده تهیه می‌شود، بسیار طرفدار دارد. این سوپ در وعده صبحانه در معروف‌ترین رستوران‌های چین یافت می‌شود.

توفو بدبو (Stinky Tofu)

توفو بدبو یک غذا با بو و ظاهری بسیار بد است، اما اگر آن را امتحان کنید حتماً از آن لذت می‌برید. معروف‌ترین توفو برای چاشنگا است که طعمی تند و تازه دارد. توفو در چین به یک میان‌وعده اصلی تبدیل شده که به‌وفور در شهرهای چین یافت می‌شود و در هر شهر با شیوه مختلف تهیه می‌شود که نقطه مشترک آن‌ها، بوی بد اما طعم خوب است.

شفیره زنبور سرخ شده (Fried Bee Pupae)

شفیره زنبور سرخ‌شده معروف‌ترین میان‌وعده در پکن است. این غذا سرشار از مواد مغذی و پروتئین با چربی بسیار کم است. روش‌های مختلفی برای سرو شفیره زنبورعسل وجود دارد؛ مثل شفیره زنبور سرخ‌شده، شفیره زنبور بخارپز، شفیره زنبور سرخ‌شده و سردشده در سس و کیک شفیره زنبور ترد.

عجیب ‌ترین غذاهای ترکیه

مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که نباید غذا را از روی ظاهر آن قضاوت کنید. غذاهایی وجود دارند که ظاهر خوبی ندارند اما بسیار خوشمزه هستند و برعکس، غذاهایی وجود دارند که ظاهر خوبی دارند اما طعم آن‌ها خوب نیست. شما فقط با امتحان‌کردن این غذا می‌توانید تصمیم بگیرید. در تمام دنیا، غذاهای عجیبی وجود دارد و ترکیه هم از این قاعده مستثنی نیست. چند مورد از عجیب‌ترین غذاهای ترکیه را لیست کرده و در اختیار شما قرار داده‌ایم. این‌گونه بیشتر با گردشگری غذا در ترکیه آشنا می‌شوید.

روده شکم‌پر (Mumbar dolması)

روده شکم‌پر یک غذای اصلی در جنوب شرقی ترکیه است. روده گوسفند را با موادی مثل برنج، سیر، پیاز، گوجه و ادویه پر می‌کنند. ابتدا روده را با آب فراوان، آبلیمو و سرکه خوب تمیز می‌کنند و بعد از پرکردن روده با مواد، داخل آب جوش می‌پزند و با سس سیر سرو می‌کنند.

کوکورچ (Kokoreç)

کورکوچ یکی از لذیذترین غذاهای خیابانی ترکیه است. از روده بره به‌صورت کبابی روی سیخ‌های دونر تهیه می‌شود و به‌صورت ساندویچی سرو می‌شود.

ایشکمبه چورباسی (Işkembe çorbası)

ایشکمبه چورباسی سوپی است که از یکی از معده‌های گاو تهیه می‌شود. این غذا در زمان پخت اصلاً بوی خوشایندی ندارد و پس از درست‌کردن تا چند روز در خانه بوی غذا می‌پیچد. به همین دلیل عموماً این غذا را در خانه درست نمی‌کنند و مغازه‌های مختص خود را دارد.

با مطالعه مقاله غذاهای معروف ترکیه با مشهورترین غذاهای ترکیه آشنا شوید. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، این مقاله به‌خوبی شما را راهنمایی می‌کند.

عجیب ‌ترین غذاهای دریایی

اقیانوس‌ها پر از موجودات عجیب‌وغریب هستند. انسان‌ها همیشه در پی کشف چیزهای جدید هستند. دانشمندان هرروزه موجودات دریایی زیادی کشف می‌کنند و از آن‌ها به‌عنوان غذا استفاده می‌کنند. در ادامه، چند مورد از عجیب‌ترین غذاهای جهان را که دریایی هستند، معرفی می‌کنیم.

لوتفیسک (Lutefisk)

این غذا از ماهی سفید خشک‌شده تهیه می‌شود. قدمت لوتفیسک به زمان وایکینگ‌ها بازمی‌گردد و خاستگاه اصلی آن نروژ است. ابتدا چند روز ماهی سفید را که معمولاً از ماهی کاد استفاده می‌شود، در آب می‌خیسانند. بعد در محلول آب‌لیمو قرار می‌دهند که در این مرحله، ماهی شکل ژله‌ای پیدا می‌کند. اگر ماهی را در این مرحله رها کنند، به‌شدت خطرناک است و حتی ممکن است موجب مرگ شود. پس از این مرحله، برای یک هفته ماهی را در آب تازه قرار می‌دهند تا خیس بخورد. لوتفیسک به‌خاطر بویی که دارد با نام‌هایی مثل سلاح کشتارجمعی، سم موش و ناوشکن چنگال معروف شده است.

فوگو (Fugu)

فوگو یک غذای ژاپنی است که مراحل درست‌کردن آن بسیار حساس است و اگر به‌درستی مراحل طی نشود غذای خوبی در پایان کار نخواهید داشت. آشپزها شرایط خاصی را برای درست‌کردن آن در نظر می‌گیرند. مقداری از سم ماهی را داخل ماهی می‌گذارند. این کار باعث می‌شود هنگام خوردن احساس گزگز و سوزن‌سوزن شدن داشته باشید و این غذا به ‌این‌ علت معروف شده است.

سنناکجی (Sannakji)

سنناکجی غذایی کره‌ای است؛ یک اختاپوس زنده که تکه‌تکه شده! این احتمال وجود دارد که هنگام سرو، پاهای اختاپوس داخل ظرف هنوز حرکت کند. به این دلیل این غذا مشهور شده که زمان خوردن، مکنده پاهای اختاپوس عمل کرده و به لب و دهان می‌چسبد!

چشم ماهی‌تن (Tuna Eyes)

اگر غذایی دوست دارید که زمان خوردن به شما نگاه کند، این غذا باب میل شما است! چشم ماهی‌تن یک غذای ژاپنی است که به‌صورت پخته یا خام سرو می‌شود و با سس سویا و سیر مزه‌دار می‌شود.

شیراکو (Shirako)

شیراکو غذایی شبیه سس خامه‌ای خوشمزه است. اصالت این غذا برای کشور ژاپن است و در زمستان سرو می‌شود. شیراکو از اسپرم ماهی و ضایعات ماهی درست می‌شود و اغلب با مغز خوک مقایسه می‌شود. پس از خوردن در دهان آب شده و حسی شبیه خوردن کره دارد.

عجیب ‌ترین غذاهای ایران

تجربه غذاهای جدید همیشه هیجا‌ن‌انگیز است، به‌خصوص اگر غذاهای عجیب‌وغریب باشد. در فرهنگ غذایی ایرانی، غذاهایی وجود دارد که ممکن است برای دیگران عجیب باشد، اما ایرانیان نه‌تنها از خوردن آن لذت می‌برند بلکه اصلاً آن‌ها را عجیب نمی‌دانند. لیستی از عجیب‌ ترین غذاهای ایرانی را تهیه کرده و در اختیار شما قرار داده‌ایم.

کله‌پاچه

کله‌پاچه شاید عجیب‌ترین غذای ایرانی باشد. کله گوسفند به همراه پاها، مغز، زبان و چشم گوسفند سرو می‌شود؛ غذایی که موردعلاقه ایرانیان زیادی است. این غذا در وعده صبحانه و صبح زود مصرف می‌شوند. برای فروش کله‌پاچه، رستوران‌های خاصی وجود دارد که به آن کله‌پزی یا طباخی می‌گویند. طباخی‌ها معمولاً از ساعت ۴صبح تا ۹صبح کله‌پاچه سرو می‌کنند. افرادی که کله‌پاچه می‌خورند معمولاً دو گروه هستند؛ یا کاملاً عاشق آن می‌شوند یا کلاً از آن متنفر می‌شوند! معمولاً این غذا را به‌همراه لیمو و دارچین میل می‌کنند و می‌توانند داخل آب کله‌پاچه نان تلیت کنند و بقیه اجزای کله‌پاچه را داخل نان و به‌صورت ساندویچ مصرف می‌کنند.

سیرابی

سیرابی یک غذای سنتی ایرانی به‌شمار می‌رود. از قسمت داخلی معده گاو و گوسفند درست می‌شود. سیرابی باید کاملاً شسته و تمیز شود و مدت طولانی بپزد تا آماده مصرف شود. سیرابی معمولاً به‌صورت آبدار و سوپی سرو می‌شود و در کنار آن پیاز، زردچوبه، سیر، نمک و گاهی اوقات نخود نیز به این ترکیب، طعم بهتری می‌دهد. سیرابی شکم‌پر نیز یکی دیگر از غذاهای عجیب ایرانی است که بیشتر در اراک تهیه می‌شود. داخل سیرابی را از برنج، گوشت چرخ‌کرده، لپه و سبزی‌های معطر پر کرده و در سس شیرین یا ترش می‌پزند.

کباب دل‌وقلوه

در ایران کباب جایگاه ویژه و طرفداران زیادی دارد. شاید اگر فردی از خارج از کشور که با این کباب‌ها آشنایی ندارد، قسمت‌هایی از بدن گوسفند، مثل قلب، کبد، کلیه و حتی دنبه را روی سیخ ببیند، تعجب کند اما بوی کباب‌شدن جگر روی زغال، هر رهگذری را به سمت خود می‌کشاند. این وعده غذایی به همراه آب لیموترش تازه، ریحان، نان داغ و تازه و دوغ خنک فوق‌العاده است.

آب‌دوغ‌خیار

آب‌دوغ‌خیار یکی از جذاب‌ترین سوپ‌های سرد دنیا است؛ یک غذای پرطرفدار خنک تابستانی که طعم‌های مختلفی دارد. از ماست، خیار، آب، کشمش، گردوی خردشده، سبزی تازه مثل نعنا و ریحان، نمک و فلفل تهیه می‌شود. از پودر گل‌محمدی یا گل سرخ برای طعم بهتر و تزیین آن استفاده می‌کنند. البته در افزودن پودر گل سرخ احتیاط کنید تا باعث سردی نشود و مزاج شما را به‌هم نریزد. آب‌دوغ‌خیار یک غذای محبوب تابستانی از دوران باستان بوده که برخی به‌عنوان پیش‌غذا و برخی برای وعده ناهار و شام با نان ترد تلیت می‌کنند.

خورش ماست

از غذاهای اصلی ایرانی انواع خورش یا خورشت هستند که به همراه برنج سرو می‌شوند. خورش ماست به‌معنای اصلی خورش نیست، بلکه یک دسر شیرین است. آن را می‌توان در ردیف خوشمزه‌ترین و عجیب‌ترین دسرهای ایرانی قرار داد. اصالت غذا برای اصفهان است که با آب گوشت، گردن بره، ماست، شکر، زعفران و گلاب درست می‌شود. خورش ماست با زرشک و خلال پسته تزیین و سرو می‌شود.

با گردشگری غذا در ایران آشنا هستید؟

حرف آخر

غذا جزو جدانشدنی از زندگی انسان است و از طرفی تجربه‌های هیجان‌انگیز برای بسیاری از مردم خوشایند است. می‌توانید با امتحان‌کردن عجیب‌ترین غذاهای دنیا، این لذت وصف‌نشدنی را تجربه کنید. این غذاها می‌توانند تنفرانگیز و چندش‌آور ولی خوشمزه باشند. در سوئد در شهر مالمو یک موزه برای غذاهای چندش‌آور وجود دارد. با خواندن این مقاله ممکن است برای دیدن جاهای عجیب‌وغریب با غذاهای عجیب، ترغیب شوید.

سؤالات متداول

سیرابی چگونه درست می‌شود؟

سیرابی معمولاً به‌صورت آبدار و سوپی سرو می‌شود و با پیاز، زردچوبه، سیر، نمک و گاهی اوقات نخود درست می‌شود.

باساشی از چه گوشتی تهیه می‌شود؟

باساشی از برش‌های نازک گوشت اسب تهیه می‌شود.

کدام غذا اگر به‌درستی آماده‌سازی نشود، موجب مرگ می‌شود؟

لوتفیسک را اگر در مرحله پس از خیساندن و آب و آب‌لیمو که ژله‌ای شده رها کنند، بسیار خطرناک است و حتی ممکن است موجب مرگ شود.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال