پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

ایده‌های طراحی پوستر غذا

6 دقیقه
ایده‌های طراحی پوستر غذا

در عصر تکنولوژی، آیا شما تصور می‌کنید که پوسترها تاریخ گذشته‌اند؟ مطالعات انجام شده توسط مجله امریکایی اطلاعات سلامتی این موضوع را رد و تأیید می‌کند که پوسترها در ارتقای انتقال دانش موثر هستند. به همین دلیل است که شما نباید این فرصت را برای تبلیغ کسب و کار رستوران خود از دست بدهید زیرا این موارد می‌توانند به افزایش دید، شناسایی و یک اقدام کارآمد کمک کنند.

بنر نیز در حوزه‌های مختلف تبلیغات از جمله دیجیتال مارکتینگ کاربرد دارد و بهتر است بدانید که طراحی پوستر و بنر به آسانی که به‌نظر می‌رسد، نیست. در حقیقت، اگر می‌خواهید پوستر شما برجسته شود، باید با یک تیم طراحی گرافیک حرفه‌ای کار کنید.

در اینجا ایده‌هایی وجود دارد که شما باید هنگام ایجاد بهترین طراحی پوستر غذا برای رستوران خود در نظر داشته باشید. ما نمونه‌های خارجی را برای شما آورده‌ایم تا همزمان با ارائه‌ی اصول درست و اساسی، خوب بدانید که وقتی از یک طراحی مناسب و جذاب و حرفه‌ای حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم. همراه ما با مجله فودکس باشید.

از رنگ‌ها استفاده کنید

از رنگ‌ها استفاده کنید

تم رستوران شما هر چه باشد، رنگ در انتقال پیامتان به بازار هدفتان بسیار موثر است. شما می‌توانید زیبا، هیجان‌انگیز، جسور یا رمانتیک باشید. رنگ‌ها می‌توانند خلق و خو ایجاد کنند، جلب توجه کنند، احساسات را برانگیخته کنند.

همچنین بسیار مهم است که بدانید برخی از رنگ‌ها اشتها را تحریک می‌کنند. به رنگ‌های زیر توجه داشته باشید:

  • زرد: این رنگ آفتابی، شما را به وجد می‌آورد و اکثر مردم وقتی خوشحال می‌شوند اشتهای خوبی دارند.
  • سبز: رنگ سالادهای تازه، این رنگ احساس سلامت بودن را نشان می‌دهد.
  • نارنجی: این رنگ هویج، کدو حلوایی و مرکبات باعث احساس گرسنگی می‌شود.
  • قرمز: این رنگ آتشین، خون را پمپاژ کرده و احساس گرسنگی را بیشتر می‌کند.

این پوستر توسط لوچ سیگلند به بهترین وجه این موضوع را نشان می‌دهد. رنگ‌ها می‌توانند باعث جلب توجه شوند اما این قابلیت را هم دارند که حس منفی ایجاد کنند بنابراین مهم است که بدانید چگونه از آنها هوشمندانه استفاده کنید. رنگ قرمز می‌تواند پیام‌های عاشقانه به همراه داشته باشد اما همچنین می‌تواند به معنای خونریزی باشد. به همین دلیل، رنگ‌ها قدرتمند هستند و افزودن آنها به پوسترسازی شما نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد.

در ادامه با 10 ترند برتر در بسته‌بندی نوشیدنی‌های 2021 آشنا شوید.

با فونت‌ها بازی کنید

با فونت‌ها بازی کنید

فونت‌های تمیز و ساده بهترین هستند، اما مجبور نیستید طبق این قانون طراحی کنید. با تایپوگرافی آزمایش کنید و مواردی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد و اطلاعات خود را به بهترین شکل ارائه دهید. همانند استفاده از رنگ، شما می‌توانید با استفاده از تایپوگرافی مناسب، به همان اندازه که دوست دارید جسور و یا به همان اندازه درجه یک باشید.

شما می‌توانید از چندین فونت در یک پوستر استفاده کنید و تأثیرگذاری بیشتری نسبت به استفاده از فقط یک مورد داشته باشید. فونت Serifs می‌تواند ظرافت را نشان دهد در حالی که italics می‌تواند سرعت و فوریت را منتقل کند. نکته کلیدی در این پوستر این است که اسم برند یعنی Gravy زیاد در معرض دید نیست.

مطالعه مطلب 6 ایده بازاریابی لذیذ برای شرکت‌های غذایی و آشامیدنی، نگاه شما را به مقوله مارکتینگ در حوزه غذا و نوشیدنی بازتر می‌کند.

از اطلاعات کلیدی استفاده کنید

از اطلاعات کلیدی استفاده کنید

برخی از دارندگان رستوران، ممکن است فکر کنند قرار دادن تمام اطلاعات روی پوسترهایشان یک الزام است. چسباندن متن در پوسترهای شما در واقع می‌تواند باعث دل‌زدگی افراد شود و از ادامه مطالعه آنها جلوگیری کند. سعی کنید جزئیات را به طور خلاصه بیان کنید و تا جایی که می‌توانید روشن و مختصر باشید تا از سردرگمی خوانندگان خود پیشگیری کنید.

تیترهایی ایجاد کنید که مطمئناً توجه شما را جلب خواهد کرد بدون اینکه خوانندگان شما را بیش از حد تحت فشار قرار دهد. همیشه هدف پوستر را در ذهن داشته باشید تا بدانید چه اطلاعاتی را باید اضافه کنید و یا کدام را حذف کنید. مواردی را که باید روی آنها متمرکز شوید، برجسته کنید و بقیه را در حداقل قرار دهید.

یک طراح گرافیک غیرحرفه‌ای ممکن است از نحوه تعادل بخشیدن به عناصر طراحی در پوستر مواد غذایی شما آگاهی نداشته باشد. به همین دلیل، ما از شما می‌خواهیم از خدمات طراحی گرافیکی معتمد و معتبر بهره بگیرید.

مروری بر چند کمپین‌ موفق 2021، شما را با کمپین‌های تبلیغاتی موفق که این قدرت را دارند تا احساسات را برانگیخته کنند، مدت‌ها در ذهن بمانند و به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم بر تصمیمات خریدتان تأثیر بگذارند، آشنا می‌کند.

با عکاسی زنده به تصاویر خود جان ببخشید

با عکاسی زنده به تصاویر خود جان ببخشید

موثرترین سوژه‌هایی که می‌توانید برای پوستر رستوران خود استفاده کنید، تصاویر غذای شماست. از عکاسی با کیفیت حرفه‌ای استفاده کنید که پیشنهادات شما را به بهترین وجه نشان دهد. ولع غذایی ایجاد کنید تا باعث شود بینندگان به محض اینکه پوسترهای شما را مانند این پست منتشر شده توسط KFC ببینند، به درب رستوران شما بیایند.

تصاویر زنده نقش اساسی در تبلیغات داشته و استفاده از آنها در پوسترهای شما می‌تواند شما را به مخاطبانتان ارتباط دهد و توجه مورد نیاز را به دست آورد. تصاویر واضح از غذای شما می‌تواند بر روی تجارت شما تأثیر بگذارد و باعث شود مردم تصور کنند که می‌توانند از غذای شما لذت ببرند. آنها در غوطه‌وری بینندگان به اندازه کافی موثر هستند که این امر باعث می‌شود رستوران شما را امتحان کنند.

اما بگذارید این واقعیت را بپذیریم که شاید آبدارترین چیز برگر غلت خورده در یک سس خوشمزه، همیشه در عکس خیره‌کننده به نظر نرسد. آیا می‌دانید که برای تقویت جلوه غذا در تصاویر، برخی از عکاسان غذا، ترفندهای مخفیانه‌ای انجام می‌دهند؟ در ادامه به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

  • از سیب‌زمینی له شده رنگی معمولاً به جای بستنی استفاده می‌شود. این باعث می‌شود محصول بدون ذوب شدن در زیر چراغ های گرم استودیویی، عالی به نظر برسد.
  • از کرم اصلاح به جای خامه زده‌ شده برای کیک یا دسر استفاده می شود. کرم اصلاح محیط سازگارتری ایجاد می‌کند و به راحتی شکل خود را از دست نمی‌دهد.
  • روغن موتور و واکس کفش به گوشت و مرغ، ظاهری براق و کاملاً برشته می‌دهد.

در ادامه خواندن مقاله سیر تحولی تبلیغات غذایی برای کودکان در امریکا خالی از لطف نیست.

تصاویر و گرافیک خلاق را اضافه کنید

تصاویر و گرافیک خلاق را اضافه کنید

در برخی موارد مانند زمانی که شما در حال تبلیغ یک رویداد هستید، ممکن است عکس مناسب‌ترین انتخاب برای یک پوستر نباشد. اینجاست که استفاده از تصاویر و گرافیک می‌تواند به شما در انتقال پیامتان کمک بیشتری کند. ترکیبی از عکس و گرافیک به شرطی که به درستی اجرا شوند، می‌توانند بازخورد خوبی داشته باشند.

تصاویر می‌توانند مخاطبان شما را از طریق روش‌هایی که عکس‌ها قادر به انعکاس آن نیستند، متقاعد و آنها را تحت تأثیر قرار دهند. همه این قابلیت‌ها، با توانایی طراحی و ساخت طرح‌های گرافیکی که بتواند علاقه مردم را به خود جلب کند، ایجاد می‌شوند و در این شرایط، کمک گرفتن از متخصصان طراحی گرافیک بسیار مهم است.

یک مثال خوب، این پوستر از سیتلز بست (Seattle’s Best) است که دارای عکس‌های فریبنده‌ای است، با گرافیک عالی و با استفاده از رنگ‌ها و قلم‌هایی چشم‌نواز ترکیب شده و حس سرگرمی و بازی را برمی‌انگیزاند.

پیشنهادات و تخفیف ایجاد کنید

پیشنهادات و تخفیف ایجاد کنید

ایجاد تبلیغاتی مانند پیشنهادات و تخفیف‌ها راهی مطمئن برای جلب توجه مردم است. چه کسی تخفیف و رایگان را دوست ندارد؟ برای استفاده بیشتر از پیشنهادات خود، باید بازار هدف دقیق خود را بشناسید. به عنوان مثال، اگر رستوران شما نزدیک به یک دفتر کار شرکت است، می‌توانید برای ساعات ناهار تخفیف بگذارید.

Outback Steakhouse  تخفیف‌هایی را در پوسترهای خود ارائه داد تا اعلام کند اکنون برای ناهار باز است. پوستر در حالی‌که با متن بسیار کم، از تصاویر واضحی استفاده می‌کند، در برقراری ارتباط پیام خود بسیار عالی است.

به نظر شما، مصرف‌کنندگان با چه معیاری مواد غذایی را انتخاب می‌کنند؟ این سوالی است که ممکن است برایتان پیش آمده باشد و ما آن را در مقاله‌ای با همین عنوان در مجله فودکس پاسخ داده‌ایم.

فراخوان به عمل (Call To Action) ایجاد کنید

فراخوان به عمل (Call To Action) ایجاد کنید

هدف از داشتن پوستر این است که افراد وقتی دیدند که شما چه پیشنهادی دارید، اقدامی انجام دهند. به بینندگان خود انگیزه دهید تا پیش‌غذای جدید خود را امتحان کنند یا تبلیغات نوشیدنی رایگان بخرند. از هر روشی که استفاده می‌کنید، همیشه به آنها دلیل مراجعه به رستوران خود را یادآوری کنید و CTA را مد نظر داشته باشید.

مک دونالد هنگامی که می‌خواهد با این پوستر فراخوان ایجاد کند، بهترین کار را انجام می‌دهد. نه تنها همبرگرهای خود را نشانه می‌رود، بلکه هنگام ثبت نام در وب سایتش، رایگان‌ها را نیز ارائه می‌دهد.

افکار نهایی

پوسترها در آگاه‌سازی مردم از آنچه شما ارائه می‌دهید، بسیار موثر هستند. استفاده از آنها هنوز در استراتژی بازاریابی هر صاحب شغلی ضروری است و بیشتر از آن، برای دارندگان رستوران که مشتریانی را در مناطق محلی خود هدف قرار می‌دهند. در ایجاد پوستر هیچ قانون سخت و پیچیده‌ای وجود ندارد، اما اگر بدانید که به چه چیزهایی نیاز دارید، اکنون می‌توانید محدودیت‌هایی را در بازاریابی تجارت رستوران خود ایجاد کنید.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال