گزارش‌های تخصصی صنعت غذا و نوشیدنی ایران

فودکس ایران، برای فرهنگ غذایی بهتر

برندهای معروف نوشیدنی دنیا

6 دقیقه
برندهای معروف نوشیدنی دنیا

قرن‌هاست که مردم برای لذت بردن از نوشیدنی‌های مختلف، رفع عطش در روز‌های گرم تابستان یا گرم‌شدن در روز‌های سرد زمستان هزینه می‌کنند. در سال‌های اخیر برند‌های معروف نوشیدنی دنیا فرصت بیشتری پیدا کرده‌اند تا در کشور‌های مختلف عرض‌اندام کنند و نظر قشر بیشتری از طرفداران نوشیدنی را به سمت خود جلب کند. صنعت نوشیدنی همیشه نام‌ برند‌های سرشناس کوکاکولا و پپسی را در سراسر دنیا یدک کشیده است، اما مارک های معروف نوشیدنی دیگری باقدرت در این صنعت فعالیت می‌کنند. با مجله فودکس همراه باشید و معروف‌ترین نوشیدنی‌های دنیا را بهتر بشناسید.

دلایل انتخاب برند‌های معروف نوشیدنی دنیا

چگونه یک برند سال‌ها جایگاه خود را حفظ می‌کند؟ چرا شرکت کوکاکولا اینقدر عظیم می‌شود که پیر و جوان در همه نقاط دنیا حداقل یک‌بار نام این برند را شنیده‌اند؟ منتقدان و تحلیل‌گران صنعت نوشیدنی توجه به 3 اولویت مهم را زمینه‌ساز معروف شدن یک برند نوشیدنی و تداوم آن طی سال‌ها می‌دانند.

  • رهبری مؤثر

وجود یک رهبر جاه‌طلب و دوراندیش به برند‌ها کمک می‌کند تا جایگاه خود را در آینده تثبیت کنند و چشم‌اندازهای پیشرو را با زیرکی ردیابی کنند.

  • افزایش مشارکت مشتریان

مشتریان و مصرف‌کنندگان، خود را جزوی از سیر تکاملی محبوبیت این برند می‌بینند و برند‌های بزرگ مشتریان را ترغیب می‌کنند تا با تعامل با آنها بخشی از داستان موفقیت برند‌ها باشند.

  • حفظ ارتباط با مشتریان

برندهای معروف نوشیدنی دنیا با حفظ ارتباط با مشتریان و توجه به اولویت‌های مصرف‌کننده نظر‌ها و پیشنهادهای آنها را عملی می‌کنند و نظرات آنها را به‌طور معناداری در چشم‌اندازهای برند خود می‌گنجانند.

معروف ترین برندهای نوشیدنی دنیا

برندهای معروف نوشیدنی یک‌شبه محبوب نمی‌شوند. این محبوبیت و معروفیت حاصل سال‌ها تلاش و اهمیت به سلیقه مصرف‌کنندگان است. افراد می‌خواهند با خرید یک نوشیدنی، بالاترین حس لذت را تجربه کنند و آنها می‌دانند در یک روز گرم تابستانی چه چیزی را باید به دست مشتریان خود بدهند! در بخش زیر به تعدادی از مارک های معروف نوشیدنی و دلیل معروف‌بودن هرکدام اشاره کرده‌ایم.

کوکاکولا (Coca-Cola)

کوکاکولا (Coca-Cola)

کوکاکولا یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده نوشیدنی در جهان است. شاید ما فقط این برند را با فروش نوشابه بشناسیم، اما شرکت کوکاکولا بیش از ۵۰۰ برند نوشیدنی را با محصولاتی مانند، نوشیدنی‌های انرژی زا، آبمیوه، چای، قهوه آماده و … به فروش می‌رساند. کوکاکولا، اسپرایت، فانتا، کوکای رژیمی، ویتامین واتر و پاورید از معروف‌ترین برند‌های شرکت کوکاکولا هستند. کوکاکولا پیشروترین شرکت نوشیدنی در سراسر جهان است و در بسیاری از کشور‌ها شعبه دارد. دفتر مرکزی کوکاکولا در آتلانتا قرار دارد و ۲۰۰ کشور مختلف در قاره‌های مختلف نمایندگی دارد. خواندن مقاله کوکاکولا و حقایق جالب درباره آن، اطلاعاتی درباره ظهور یک برند تجاری موفق و محبوبیت آن به شما می‌دهد.

پپسی کو (PepsiCo)

پپسی کو (PepsiCo)

پپسی کو بزرگترین شرکت نوشیدنی در جهان از نظر فروش و ارزش بازار است. این برند یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده نوشیدنی‌های غیرالکلی در جهان است و از آبمیوه بگیر تا آب‌معدنی را تولید می‌کند. پپسی کو محصولات خود را در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا و با نام‌های تجاری پپسی کولا، میراندا، لیپتون و برند‌های دیگر، به فروش می‌رساند. شرکت پپسی دستور کار خود را استفاده از ستاره و سوپراستار‌ها پیش می‌برد و کمک آنها افراد را ترغیب به استفاده از تولیدات خود می‌کند. باید پپسی را بهتر بشناسیم تا بیشتر به رمز و راز پیشرفت این شرکت پی ببریم.

رد بول (Red Bull)

رد بول (Red Bull)

رد بول یک برند نوشابه انرژی زای اتریشی است که از سال ۱۹۷۸ وارد رقابت برند‌های معروف نوشیدنی دنیا شده است. بهداشت جهانی از هر طریق که بتواند نگرانی‌ها خود را درباره تأثیرات مخرب مصرف نوشیدنی انرژی زا اعلام می‌کند. به همین دلیل این شرکت‌ها در تلاش هستند که محصولاتی مطابق با استاندارد‌های لازم وارد این بازار رقابت کنند. رد بول سعی کرده با تولید ۱۳ طعم مختلف نوشابه انرژی‌زا جوابگوی سلیقه‌های متفاوت باشد و با این سیاست، تأثیر تبلیغات منفی رسانه‌ها علیه مصرف نوشابه انرژی زا را کاهش دهد. یکی از اقدامات مهم رد بول در این جهت تولید یک نوشابه انرژی‌زای بدون قند بود که نشان داد نگرانی‌های بهداشت جهانی را درک می‌کند و در همین راستا قدم برمی‌دارد.

هینیکن (Heineken)

هینیکن (Heineken)

برند هینیکن در حال حاضر در ۱۹۲ کشور به مشتریان خود سرویس می‌دهد و این نشان از محبوبیت جهانی این برند نوشیدنی دارد. این برند معروف نوشیدنی بیش از ۱۵۰ سال است که در زمینه تولید نوشیدنی شناخته می‌شود. هینیکن با استراتژی تبلیغاتی خود همیشه نشاط و شادابی را در مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند و آنها را ترغیب می‌کند که بخشی از خانواده دوستداران بزرگ این برند تجاری موفق در سراسر جهان باشند.

گاتورید (Gatorade)

گاتورید (Gatorade)

نوشیدنی ورزشی گاتورید، توان رقابتی بالایی با دیگر رقبای خود در سطح جهان دارد و برای رفع نیاز‌های فیزیکی ورزشکاران و بازیکنان حرفه‌ای تولید شده است. هرچند نوشیدن گاتورید محدود به ورزشکاران نمی‌شود و ویژگی‌های مفید گاتورید، افراد دیگر را ترغیب می‌کند که از این نوشیدنی استفاده کنند. تأمین آب بدن و جبران الکترولیت‌های ازدست‌رفته آن، مهمترین مزیت نوشیدن گاتورید برای ورزشکاران است. مالک این برند شرکت پپسی است و از سال ۱۹۶۵ با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد. این نوشیدنی را می‌توان یکی از شناخته‌شده‌ترین نوشیدنی‌های ورزشی جهان دانست که در حال حاضر در ۸۰ کشور جهان می‌توان این نوشیدنی را خریداری کرد.

آن‌هایزر بوش اینبو (Anheusr-Busch InBev)

آن‌هایزر بوش اینبو (Anheusr-Busch InBev)

آن‌هایزر بوش اینبو یکی از قدرتمندترین شرکت‌های تولیدکننده نوشابه در سطح جهان است و محصولات خود را در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا توزیع می‌کند. این شرکت آبجو، مالت، نوشابه و دیگر نوشیدنی‌های غیرالکلی را تولید می‌کند و دفتر مرکزی آن در بلژیک واقع شده است. بیش از ۲۰۰ برند متفاوت با پشتوانه این شرکت تولید می‌شود که در این میان می‌توان به نام‌های نوشیدنی Corona ،Budweiser ،Hoeegarden و Stella Astrois اشاره کرد. این شرکت سهم بزرگی در تأمین و بازار جهانی فروش آبجو دارد و می‌توان آن را بزرگترین تولیدکننده آبجو نامید.

فمسا (FEMSA)

فمسا (FEMSA)

فمسا یک شرکت تولیدکننده مطرح در زمینه تولید نوشیدنی‌های غیرالکلی در سراسر جهان است. نمونه تولیدات این برند معروف نوشیدنی بسیار گسترده است و طیف عظیمی از علایق را شامل می‌شود. انواع نوشابه، آب گازدار، چای، قهوه، آبمیوه، نوشیدنی‌های ورزشی، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و … بخشی از محصولات این برند نوشیدنی هستند. دفتر مرکزی فمسا در مونتری مکزیک قرار دارد و چندین شرکت به نام‌های Coca-Cola FEMSA ،FEMSA Comerico و FEMSA Negocios Estrategicos زیر نظر آن فعالیت می‌کنند.

نستله (Nestle)

نستله (Nestle)

نستله یک شرکت بزرگ غذا و نوشیدنی با ۲۹۱هزار کارمند در سراسر جهان است! تقاضای زیادی برای محصولات کافی‌میت و نسکافه این برند وجود دارد و این دو محصول به‌تنهایی بخش بزرگی از دوستداران قهوه را در جهان راضی نگه داشته‌اند.

مقاله دیگری در مجله فودکس با نام نستله؛ بزرگترین شرکت صنایع غذایی به‌طور اختصاصی به این ابرقدرت صنایع غذایی پرداخته است. پیدایش و تاریخچه نستله و هر آنچه نیاز است درباره این برند نام‌آشنا بدانید، در این مقاله بخوانید.

حرف آخر

صنعت نوشیدنی نیز تحت‌تأثیر انقلاب صنعتی و تغییر جوامع سنتی به مدرن، تغییرات انفجاری تجربه کرده است. امروزه افراد در کنار غذا‌های فراوری شده و فست‌فودها نوشیدنی می‌خورند یا در خیابان ترجیح می‌دهند از آب‌معدنی استفاده کنند. ورزشکاران به نوشیدنی‌های ورزشی روی آورده‌اند و گروه دیگری روز خود را با نوشیدن نوشیدنی‌های انرژی زا شروع می‌کنند. همین تغییرات عظیم به شرکت‌های بزرگ نوشیدنی این فرصت را داده است که نام خود را از همیشه بیشتر بر سر زبان‌ها بیندازند.

سؤالات متداول

معروف‌ترین برند نوشیدنی دنیا چیست؟

کوکاکولا و پپسی را می‌توان معروف‌ترین برند‌های نوشیدنی دنیا دانست. هرکدام از این برند‌ها دارای برند‌های معروفی مانند اسپرایت، فانتا، میراندا، لیپتون و … هستند.

محبوب‌ترین برند نوشیدنی ورزشی در جهان چیست؟

نوشیدنی ورزشی گاتورید در دسته برندهای معروف نوشیدنی دنیا قرار می‌گیرد. به همین دلیل می‌توان این نوشیدنی ورزشی را معروف‌ترین و محبوب‌ترین نوشیدنی ورزشی در جهان دانست که همراه خوبی برای رفع نیاز‌های ورزشکاران است.

برندهای معروف نوشیدنی دنیا کدامند؟

کوکاکولا، پپسی کو، رد بول، هینیکن، گاتورید، نستله، فمسا و انهایزر-بوش اینبیف از معروف‌ترین برند‌های نوشیدنی دنیا هستند و اغلب افراد به خرید این نوشیدنی‌ها دسترسی دارند.

اشتراگ گذاری مطلب

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

ما در فودکس ایران برای خود ماموریتی تعریف کرده‌ایم.ماموریتی دو سویه که از یک سو در جهت تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و متمایز به صنعتگران صنایع غذایی‌ونوشیدنی و صنایع وابسته تلاش می‌کند.و از یک سو در جهت ارتقای دانش مصرف کننده نسبت به تغذیه سالم در تلاش است.

برندهای محبوب غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال