پلتفرم دیجیتال صنعت‌ غذا و نوشیدنی ایران

لیست غذاهای نونی و ساندویچی: معرفی بیش از 35 غذای ایرانی و بین‌المللی

12 دقیقه
لیست غذاهای نونی و ساندویچی

برنج جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ غذاهای ایرانی دارد و مهمانی‌ها یا دورهمی‌ها بدون غذاهای برنجی کمتر برگزار می‌شوند. غذاهای نونی و ساندویچی نیز در بین غذاهای ایرانی زیاد پیدا می‌شوند و لیست غذاهای نونی و ساندویچی گویای همین موضوع است. اگر انتخاب‌های محدودی در ذهنتان است و به دنبال غذاهای نونی و ساندویچی بیشتری برای تنوع بخشیدن به برنامه غذایی خود می‌گردید، این مطلب می‌تواند منبع خوبی برای انتخاب‌ غذاهای نونی باشد. غذاهای نونی بدون گوشت، غذاهای نونی سریع، غذای نونی ایرانی و غذاهای ساندویچی بخشی از غذاهایی هستند که می‌خواهیم در این مقاله از مجله فودکس به شما معرفی کنیم.

انواع غذاهای نونی و ساندویچی

وقتی مهمانی سرزده به خانه شما می‌آید یا می‌خواهید غذایی فوری درست کنید، معمولا به سراغ غذاهای برنجی نمی‌روید! پختن برنج و هر چیزی که بخواهید در کنار آن تهیه کنید، خیلی بیشتر از املت از شما وقت می‌گیرد. البته املت تنهای غذای نونی نیست که می‌توانید تهیه کنید. در لیست غذاهای نونی غذاهای بسیار متنوعی دیده می‌شود. میرزاقاسمی، سوسیس بندری، کوکو، کتلت، اشکنه و فلافل تعدادی از انواع غذای نونی سریع ایرانی هستند.

در جدول زیر می‌توانید لیست غذاهای نونی و ساندویچی را کاملا خلاصه مشاهده کنید و در ادامه مطلب هریک از غذاهای نونی را جداگانه بررسی خواهیم کرد:

انواع غذای نونی سریعغذاهای نونی برای شامانواع غذای نونی سریع ایرانی و سنتیغذاهای نونی بدون گوشتغذاهای ساندویچیغذاهای نونی جدید
املت گوجه فرنگیخوراک لوبیامیرزا قاسمیکوکو سبزیساندویچ تن ماهیکیک مرغ
املت فرانسویعدسیکشک بادمجانکوکو سیب زمینیساندویچ مرغبورک
نرگسی اسفناجسوپ ورمیشلکوکوی عدسفلافلساندویچ رست بیفرولت سیب زمینی
سوسیس بندریپیراشکی گوشتشامی کبابسمبوسهساندویچ کلابجیب تاجر
املت اسپانیاییتاس کبابکتلتکوکوی قارچساندویچ تخم مرغحمص (هوموس)
کتلت برنجیکباب حسینیاشکنهساندویچ گیاهی
آبگوشتشاورما

انواع غذای نونی سریع

غذاهای نونی جدید یا غذاهایی که سریع آماده می‌شوند، بهترین گزینه برای وعده شام هستند. این غذاها معمولا خیلی سریع تهیه می‌شوند و برای مهمان‌های سرزده نیز گزینه‌های خوبی به‌حساب می‌آیند. در مقاله طرز تهیه غذاهای ساده و سریع به تعدادی از این غذاها اشاره کرده‌ایم.

در به معرفی برخی از انواع غذای نونی سریع می‌پردازیم:

املت گوجه فرنگی

نمی‌شود از غذای ساده و سریع صحبت کرد، اما اسمی از املت گوجه فرنگی نیاورد. املت گوجه فرنگی صبحانه محبوب ایرانی‌ها است که به‌عنوان یک وعده غذایی ساده در دسته غذاهای نونی، حسابی مورداستقبال قرار می‌گیرد. این املت خوشمزه در کمتر از ۳۰ دقیقه تهیه می‌شود و نمی‌شود غذایی آسان‌تر و سریع‌تر از آن پیدا کرد!

املت فرانسوی

املت یکی از غذاهای محبوب در تمام دنیا است که با تخم مرغ به همراه ترکیبات متفاوتی تهیه می‌شود. املت فرانسوی نیز یکی از املت‌های خوشمزه‌ای است که می‌توان آن را در لیست غذای نونی سریع قرار داد. در مقاله طرز تهیه املت فرانسوی درباره روش تهیه انواع املت فرانسوی صحبت کرده‌ایم.

نرگسی اسفناج

نرگسی اسفناج غذای نونی سریع

یکی از غذاهای سنتی ایرانی که در لیست غذاهای نونی ایرانی قرار می‌گیرد، نرگسی اسفناج است که با ترکیبات بسیار ساده‌ای تهیه می‌شود. شما در کمتر از ۳۰ دقیقه می‌توانید یک غذای خوشمزه و بسیار مقوی برای اعضای خانواده درست کنید. مواد لازم اصلی این غذا، تخم مرغ و اسفناج است که هر کدام خواص زیادی برای حفظ سلامتی بدن دارند. اگر می‌خواهید یک غذای سریع و سالم را برای اعضای خانواده تهیه کنید، نرگسی اسفناج که در لیست غذاهای نونی سریع ایرانی جای دارد را حتما بین گزینه‌هایتان به یاد داشته باشید.

سوسیس بندری

طرز تهیه سوسیس بندری همانطور که از اسم آن پیدا است به استان‌های جنوبی ایران برمی‌گردد. هرچند این غذای ساندویچی خوشمزه در همه شهرهای ایران طرفدار دارد و کمتر ساندویچی پیدا می‌کنید که این غذا را در منو نداشته باشید. ازآنجایی‌که سوسیس بندری سریع تهیه می‌شود و طعم همه پسندی دارد، می‌توان این غذا را در کنار انواع غذای نونی سریع قرار داد.

غذاهای نونی برای شام

هرچه وعده شام را سبک‌تر بخورید، خواب راحت‌تری خواهید داشت! از طرف دیگر، ایرانی‌ها غذاهای نونی برای شام را بیشتر ترجیح می‌دهند. انواع کتلت، کوکو و شامی در کنار غذاهایی مانند خوراک لوبیا، عدسی و سوپ ورمیشل گزینه‌های خوبی برای وعده شام هستند. در زیر تعدادی از غذاهای نونی برای شام را می‌بینید:

خوراک لوبیا

خوراک لوبیا نه تنها یک غذای خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است، بلکه منبعی غنی از پروتئین و فیبر است. افرادی که می‌خواهند در هر وعده غذایی پروتئین کافی دریافت کنند، خوراک لوبیا می‌تواند پروتئین موردنیاز آنها را تامین کند. از طرف دیگر، خوراک لوبیا برای گیاهخواران یا افرادی که منع مصرف گوشت دارند نیز بسیار گزینه خوبی است. اگر به دنبال یک غذای خوشمزه و مقوی برای غذاهای نونی برای شام می‌گردید، حتما خوراک لوبیا را در نظر داشته باشید. در مقاله غذاهای گیاهی ایرانی تعدادی از غذاهای گیاهی ایرانی را به شما معرفی کرده‌ایم.

عدسی

خوراک عدسی یک صبحانه بسیار مقوی و خوشمزه است که می‌توانید به‌عنوان وعده شام در فصل پاییز و زمستان نیز آن را در نظر داشته باشید. طرز تهیه عدسی نیز بسیار آسان است و با مواد اولیه ساده‌ای در کمتر از یک‌ساعت تهیه می‌شود. عدس، سیب زمینی، پیاز و رب گوجه فرنگی از مواد اولیه عدسی هستند.

سوپ ورمیشل

سوپ ورمیشل از غذاهای نونی

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که سوپ را به‌عنوان یک وعده غذایی کامل قبول ندارند، اما سوپ ورمیشل یک غذای نونی ساده برای شام است که در کمتر از ۳۰ دقیقه تهیه می‌شود. اگر وقت کافی ندارید و دلتان یک غذای ساده خانگی می‌خواهد، حتما سوپ ورمیشل را تهیه کنید. شما می‌توانید باتوجه‌به مواد غذایی که در دسترس دارید، این سوپ را متنوع‌تر تهیه کنید.

پیراشکی گوشت

پیراشکی گوشت یا هر پیراشکی دیگری بهترین انتخاب برای شام هستند. وقتی که مهمان دارید و می‌خواهید غذایی را از قبل آماده کنید، حتما پیراشکی گوشت را در نظر داشته باشید. معمولا کمتر کسی را پیدا می‌کنید که دست رد به یک عدد پیراشکی گوشت بزند و همه این غذای نونی را دوست دارند. این غذا را می‌توانید با سس‌های مختلفی سرو کنید و به طعم پیراشکی تنوع بدهید.

غذاهای نونی ایرانی

فرهنگ غذاهای ایرانی بسیار غنی و متنوع است. غذاهای نونی ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و غذاهای مختلفی در مناطق ایران تهیه می‌شوند که آنها را با نون می‌خورند. تعدادی از غذاهای نونی ایرانی را در زیر می‌بینید:

میرزا قاسمی

میرزا قاسمی از غذاهای ایرانی نونی

میرزا قاسمی غذای سنتی خطه شمال است که در همه شهرهای ایران محبوبیت زیادی دارد و در لیست غذاهای نونی ایرانی جای می‌گیرید. عطر بادمجان کبابی به همراه سیر داغ و گوجه فرنگی طعم دلپذیری به این غذای اصیل شمالی می‌دهد. در مقاله طرز تهیه میرزا قاسمی رژیمی، نوع سالم‌تر این غذای خوشمزه را به شما یاد داده‌ایم. اگر می‌خواهید کالری کمتری در هر وعده دریافت کنید یا روغن کمتری مصرف کنید، حتما میرزا قاسمی رژیمی را امتحان کنید.

کشک بادمجان

کشک بادمجان یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای نونی ایرانی است که می‌توانید با نان سنگک تازه و سبزی نوش جان کنید. معمولا کشک بادمجان در منو رستوران‌ها به‌عنوان پیش غذا در نظر گرفته می‌شود، اما شما می‌توانید به‌عنوان یک غذای کامل روی آن حساب کنید. اگرچه طرز تهیه کشک بادمجان تفاوت‌هایی در شهرهای مختلف دارد، اما معمولا از بادمجان، پیاز، سیر، نعنا، گردو و کشک برای تهیه آن استفاده می‌شود.

بسیاری از افراد علاقه زیادی به این غذای نونی ایرانی دارند؛ اما به دلیل روغن زیادی که درست کردن این غذا نیاز دارد، از خوردن آن امتناع می‌کنند. به همین منظور طرز تهیه کشک بادمجان رژیمی را در این مقاله به منظور بهبود رژیم غذایی برای‌تان آماده کرده‌ایم.

کوکوی عدس

عدس پلو و عدسی غذاهای شناخته‌شده‌تری نسبت به کوکوی عدس هستند. درحالی‌که این غذای خوشمزه و مقوی می‌تواند گزینه خوبی برای تنوع بخشیدن به برنامه غذایی شما و تکمیل لیست غذاهای نونی ایرانی در این برنامه باشد. اگر بخواهید در رژیم غذایی بچه‌ها عدس را وارد کنید، پختن کوکوی عدس بهترین انتخابی است که می‌توانید داشته باشید. برای تهیه این کوکو فقط به عدس، پیاز، تخم مرغ، جعفری و مقدار کمی آرد سوخاری نیاز دارد. البته شما می‌توانید به این کوکو مطابق با ذائقه خود موادی را اضافه کنید یا طعم نهایی آن را تغییر دهید.

شامی کباب

شامی کباب غذای نونی خوشمزه

شامی یا شامی کباب یکی از غذاهای سنتی ایرانی است که سریع آماده می‌شود و بسیار خوشمزه است. این غذا را هم با برنج می‌خورند و هم با نان سرو می‌کنند. پس می‌توان آن را در دسته غذاهای نونی ایرانی قرار داد! طرز تهیه شامی در شهرهای مختلف ایران متفاوت است. مثلا در دستور تهیه شامی رودباری از سیب زمینی خبری نیست، اما در طرز تهیه شامی مقداری سیب زمینی وجود دارد. شامی کباب به همراه گوجه و نان تازه یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید به همراه نون درست کنید.

کتلت

کتلت از آن دسته از غذاهایی است که بچه‌ها عاشق آن هستند و بزرگتر‌ها از خوردن آن خسته نمی‌شوند. پس هر وقت نمی‌دانستید چه غذای نونی در خانه درست کنید که همه خوششان بیاید، حتما به سراغ لیست غذاهای نونی ایرانی رفته و به کتلت فکر کنید. اگرچه هنوز بین مواد طرز تهیه کتلت رژیمی بحث وجود دارد و بعضی این غذا را با گوشت و بعضی بدون گوشت درست می‌کنند، اما در هر دو روش کتلت خوشمزه و تردی خواهید داشت که با نان تازه حسابی می‌چسبد.

اشکنه

لیست غذاهای نونی و ساندویچی

اشکنه یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین غذاهای ایرانی است که می‌توانید با نان بخورید. این غذای مقوی به‌سرعت درست می‌شود و نیازی نیست که وقت زیادی را در آشپزخانه بگذرانید. البته طرز تهیه اشکنه با روش‌های مختلفی درست می‌شود و شما باید ببینید که کدام روش را بیشتر می‌پسندید. اشکنه لوبیا، اشکنه تخم مرغ، اشکنه گوجه فرنگی، اشکنه اسفناج و اشکنه کشک از انواع غذاهای نونی ایرانی هستند.

غذاهای نونی بدون گوشت

قبل از اینکه بخواهیم درباره غذاهای نونی بدون گوشت صحبت کنیم، بهتر است بدانید که ما در مقاله معرفی 100 غذای بدون گوشت مفصل انواع غذاهای بدون گوشت را معرفی کرده‌ایم. پس خواندن آن مقاله می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری به شما بدهد. در ادامه نیز تعدادی از این غذاها را می‌بینید که ایده خوبی برای قرار گرفتن در لیست غذاهای نونی و ساندویچی هستند:

کوکو سبزی

کوکو سبزی با انواع سبزیجات معطر، تخم مرغ، گردو و زرشک تهیه می‌شود و طعم مطبوعی دارد. اگر می‌خواهید به برنامه غذایی خانواده با غذاهای سالم تنوع بدهید، حتما طرز تهیه کوکو سبزی را در نظر داشته باشید. البته اضافه کردن زرشک و گردو الزامی نیست، اما طعم و خاصیت این غذا را بیشتر می‌کند. معمولا کوکو سبزی را به همراه یک کاسه ماست، نان تازه و سبزی میل می‌کنند.

کوکو سیب زمینی

کوکو سیب زمینی یک غذای بدون گوشت و خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد. این غذا را می‌توانید با سیب زمینی پخته و سیب زمینی خام درست کنید. اگر وقت کافی ندارید، حتما طرز تهیه کوکو سیب زمینی با سیب زمینی خام را امتحان کنید. در هر دو روش غذایی سالم و خوشمزه خواهید داشت که از خوردن آن لذت می‌برید.

برای اطلاع از طرز تهیه انواع کوکوهای رژیمی می‌توانید مقاله مربوط را مطالعه کنید.

فلافل

فلافل از انواع غذای نونی سریع ایرانی

فلافل یکی از اصیل‌ترین و معروف‌ترین غذاهای لبنانی است که همه جهان آن را می‌شناسند. این غذا در جنوب ایران نیز بسیار پر طرفدار است و فلافل فروشی‌های زیادی را در شهرهای جنوبی می‌بینید. طرز تهیه فلافل خانگی نیز چندان پیچیده نیست و شما می‌توانید آن را در خانه درست کنید. فقط تهیه فلافل ترفندهایی دارد که همه نمی‌توانند فلافل را آنطور که باید ترد و خوشمزه درست کنند. ازآنجایی‌که در غذاهای یونانی، غذای نونی زیاد دیده می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله غذاهای معروف یونانی را بخوانید.

سمبوسه

سمبوسه غذایی خوشمزه است که در شهرهای جنوبی ایران زیاد درست می‌شود. ازآنجایی‌که سمبوسه در روغن فراوانی تهیه می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه سمبوسه رژیمی یاد بگیرید و برای اعضای خانواده سمبوسه سالم‌تری در خانه درسته کنید. مواد سمبوسه نیز بستگی به سلیقه شما دارد. اگر می‌خواهید سمبوسه را طعم قدیمی آن تهیه کنید که فقط به سیب زمینی، جعفری و مقداری تره نیاز دارید. سمبوسه پیتزایی همانطور که از اسم آن پیدا است با مواد پیتزا درست می‌شود و طرفداران بیشتری در نسل جوان دارد.

غذاهای ساندویچی

غذاهای ساندویچی بهترین گزینه برای پیک‌نیک و دورهمی‌های دوستانه هستند. اگر نمی‌خواهید درگیر پخت‌وپز غذاهای ایرانی شوید یا می‌خواهید بیشتر با مهمانان خود وقت بگذرانید، حتما انواع غذاهای ساندویچی را امتحان کنید. خرید نون ساندویچی تازه نیز یادتان نرود. هرچه قدر مواد ساندویچ را خوشمزه درست کنید، اما نون ساندویچی تازه خریداری نکنید، طعم ساندویچ چندان دلچسب نمی‌شود. پیشنهاد می‌کنیم ساندویچ سوسیس بندری یا ساندویچ کتلت را در نون ساندویچی قدیمی بگذارید که لذت بیشتری داشته باشد.

ساندویچ تن ماهی

طرز تهیه ساندویچ تن ماهی یکی از ساده‌ترین روش‌های تهیه ساندویچ در خانه است. ساندویچ تن ماهی در تمام جهان طرفداران زیادی دارد و به آسانی تهیه می‌شود. در مقاله همه چیز درباره تن ماهی درباره ارزش غذایی تن ماهی و نشانه‌های تن ماهی خراب صحبت کرده‌ایم. خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند که سالم‌ترین ساندویچ خانگی تن ماهی را درست کنید. معمولا از ترکیب تن ماهی، شوید تازه، خیارشور، آبلیمو و سیب زمینی این ساندویچ را تهیه می‌کنند.

ساندویچ مرغ

ساندویچ مرغ، غذاهای نونی و ساندیچی

گوشت مرغ نسبت به گوشت قرمز برای تهیه ساندویچ سریع‌تر پخته می‌شود و در دسته گوشت‌های کم چرب و سالم قرار می‌گیرد. مهمتر از همه اینکه، شما دست‌تان برای طرز تهیه ساندویچ مرغ باز است. این ساندویچ را می‌توانید با مخلفات و روش‌های متفاوتی در خانه درست کنند. شما مرغ گریل را برای تهیه ساندویچ مرغ ترجیح می‌دهید یا مرغ آبپز را می‌پسندید؟ مرغ را به روش دلخواه خود بپزید و با هر چه که می‌خواهید ساندویچ مرغ را پر کنید. اضافه کردن مقداری قارچ، جعفری تازه، پیازچه و سس، ساندویچ مرغ را خوشمزه‌تر می‌کند. در مقاله طرز تهیه ساندویچ مرغ آسیایی روش تهیه این ساندویچ بی نظیر را مطالعه کنید.

ساندویچ رست بیف

طرفداران گوشت قرمز حسابی از خوردن ساندویچ رست بیف لذت می‌برند. ساندویچ رست بیف از ساندویچ‌های پر طرفدار در سراسر جهان است که با گوشت گاو تهیه می‌شود. معمولا این ساندویچ را با سس قارچ درست می‌کنند که طعم لذیذتری به گوشت می‌دهد. گوشت راسته گاو یا گوساله، قارچ، خامه، شیر، آرد و پنیر پیتزا از ترکیبات این ساندویچ هستند. با این حال، این ساندویچ فقط با یک دستور تهیه نمی‌شود و طرز تهیه ساندویچ رست بیف در دستورهای مختلفی است.

ساندویچ کلاب

کلاب‌ها بهترین انتخاب برای پیکنیک و دورهمی هستند. ساندویچ کلاب را می‌توانید از قبل تهیه کنید و در یخچال بگذارید. پس با ورود مهمانان می‌توانید با خیال راحت در کنار آنها بنشینید و از مهمانی خود لذت ببرید. طرز تهیه ساندویچ کلاب برای جشن تولدها یا چیدن میز مهمانی نیز خیلی طرفدار دارد. ساندویچ کلاب آماده که در فروشگاه می‌شود نیز به همین دلایل فروش خوبی دارد. معمولا این ساندویچ را با چند ورق ژامبون، پنیر گودا، نان تست، کاهو و سس مایونز تهیه می‌کنند.

ساندویچ تخم مرغ

تهیه ساندویچ تخم مرغ در خانه یکی از راحت‌ترین و سالم‌ترین ساندویچ‌هایی است که می‌توانید در خانه تهیه کنید. طرز تهیه ساندویچ تخم مرغ با دستورهای مختلفی درست می‌شود و شما دستتان برای انتخاب سس، پنیر و مخلفات این ساندویچ باز است. اگر وقت کافی برای تهیه غذا ندارید یا بچه‌ها با اشتهای بیشتری غذای ساندویچی را می‌خورند، ساندویچ تخم مرغ گزینه خوبی برای تهیه یک وعده یا میان وعده خوشمزه است. به‌ویژه اینکه تخم مرغ یک منبع پروتئینی سالم برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن است و اسید‌های آمینه مورد نیاز بدن را تامین می‌کند. ساندویچ تخم مرغ آبپز، ساندویچ تخم مرغ و قارچ و ساندویچ تخم مرغ و پنیر از انواع ساندویچ‌ها تخم مرغ هستند.

ساندویچ گیاهی

ساندویچ گیاهی از غذاهای ساندویچی

معمولا شما با شنیدن اسم ساندویچ به یاد یک ساندویچ همبرگر یا هات داگ پر از پنیر می‌افتید. با این حال، ساندویچ‌های گیاهی زیادی نیز وجود دارند که گیاهخواران یا افرادی که منع مصرف گوشت دارند، امکان خوردن ساندویچ‌های متنوعی را داشته باشند. حتی امروزه سوسیس و برگر گیاهی نیز تهیه می‌شود که انتخاب ساندویچ برای گیاهخواران بسیار راحت شده است. پنینی قارچ و پنیر، ساندویچ فلافل، ساندویچ بادمجان کبابی، ساندویچ پنیر فتا و آووکادو، ساندویچ توفو و ساندویچ حمص از انواع ساندویچ‌های گیاهی هستند.

شاورما

شاورما از ساندویچ‌های مخصوص خاورمیانه است که در کشورهای ترکیه و لبنان محبوبیت زیادی دارد. معمولا شاورما را با گوشت قرمز یا گوشت مرغ و نان پیتا تهیه می‌کنند. اگر می‌خواهید ساندویچ جذاب و متفاوتی برای خانواده یا مهمانی درست کنید، ساندویچ شاورما می‌تواند گزینه خوبی در لیست غذاهای نونی و ساندویچی باشد.

غذاهای نونی جدید

وقتی می‌خواهید به سراغ تهیه غذاهای نونی بروید، احتمالا طرز تهیه کوکو و طرز تهیه کتلت اولین غذاهایی است که به ذهن شما می‌رسند. بااین‌حال، غذاهای نونی جدید می‌توانند گزینه‌های جذاب‌تری باشند. غذاهای کمتر شناخته شده‌ای که مهمانان را به وجد می‌آورند. در زیر انواع غذاهای نونی جدید را در لیست غذاهای نونی و ساندویچی می‌بینید:

کیک مرغ

کیک مرغ غذاهای نونی و ساندویچی

کیک مرغ به دو روش سرد و گرم درست می‌شود. در روش سرد که دردسر کمتری دارد و راحت‌تر می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید، کیک مرغ را با نان تست درست می‌کنند. دلیل نام گذاری این غذا هم به شکل ظاهری آن برمی‌گردد و ظاهری شبیه کیک دارد.

بورک

بورک یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرطرفدارترین غذاهای ترکی است. بورک مرغ و قارچ، بورک گوشت قارچ، بورک پنیر و بورک سیب‌زمینی از انواع بورک‌هایی هستند که می‌توانید در خانه درست کنید. مهمترین قسمت بورک به خمیر آن برمی‌گردد که خمیر یوفکا آماده مشکل شما را حل می‌کند. بورک را می‌تواند در فر تهیه کنید که به روغن کمتری نیاز داشته باشد یا در روغن فراوان سرخ کنید.

حرف آخر

معمولا این سوال در خانه زیاد تکرار می‌شود که برای شام یا ناهار چه غذایی درست کنیم. در این مقاله درباره انواع غذاهای نونی و ساندویچی که می‌توانید در خانه درست کنید، صحبت کردیم. با خواندن این مطلب بهتر می‌توانید برای تهیه غذاهای متنوع تصمیم بگیرید. اگر شما هم به غیر از غذاهای نونی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کرده‌ایم غذای دیگری می‌شناسید، حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید.

سوالات متداول

غذای ساده و کم خرج برای شام چیست؟

کوکو سیب زمینی، کوکو سبزی، اشکنه، فلافل، املت گوجه فرنگی و خاگینه از غذاهای ساده و کم خرج برای شام هستند.

غذای نونی مجلسی با مرغ چیست؟

استیک مرغ، کیک مرغ، مرغ سوخاری و گراتن مرغ از انواع غذای نونی مجلسی با مرغ هستند.

طرز تهیه غذای نونی با سیب زمینی چیست؟

سمبوسه، کتلت سیب زمینی، کوکو سیب زمینی، بورک سیب زمینی از انواع غذای نونی با سیب زمینی هستند.

اشتراگ گذاری مطلب

تبلیغات

با اشتراک در خبرنامه فودکس، همیشه در جریان جدیدترین اخبار و ترندهای تغذیه و سلامتی قرار بگیرید.

درباره ما

پلتفرم دیجیتال فودکس ایران با نوآوری، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان به همکاری‌های بخش‌های مختلف صنعت غذا و نوشیدنی ایران سرعت و سهولت می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

فرم درخواست حضور در فروشگاه صنعت غذا و نوشیدنی

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال

فرم درخواست مشارکت در برنامه با متخصصان غذا ونوشیدنی

"*" indicates required fields

Max. file size: 128 MB.
در برند غذا و نوشیدنی
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دریـــــافت کــاتالـــــوگ دیجیتال